Větší auto do 50tis. Kč?
Ahoj všem,
nadpis mluví za vše. Právě jsem prodal našeho prcka a sháním něco většího. Mám několik tipů VW passat, ford focus (v benzínu) a asi (pro mě) nejzajímavější nissan almera tino 2,2Di na který se máme zítra jed podívat..
Takže... Můžete mi něco doporučit? Mám projeté inzeráty, během tohoto týdne potřebuji sehnat velké auto, především s velkým kufrem nebo s možností vyhodit zadní sedačky, totiž máme farmu a ten kufr se opravdu hodí, nicméně jezdíme k moří a potřebujeme minimálně tři sedadla, nejlépe klasika pro pět lidí. Mám rád benzín, ale nebráním se spolehlivé naftě.
Jak jsem psal, inzeráty mám projeté tudíž vím, že se sehnat dá (jedno spolehlivé, servisované r.v. 2007 jsem právě prodal, bohužel bylo malé). Ta alemera vůbec nevypadá špatně, nicméně můžete mi něco doporučit?
Díky moc, Kuba.
Zdravim. U starsiho auta a do 50 litru bych do nafty nesel, mel by jste jen same problemy. At se neunahlite tady je odkaz na autorecenze tak mrknete. autorecenze
Za sebe a zemědělství mohu doporučit Citroena C5 nebo Berlingo. Ale 50tis je u obou dosti hraniční cena, kdy to bude chtít určitě ještě něco zainvestovat, ale to prakticky u všeho.
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citroen/c5/16366 196?goFrom=list
Focus rozhodně není velké auto - tedy alespoň pro mě ne. Mám pro velká auta slabost . Pokud jdo o kombíky:
Mondeo - o tom nebudu psát, neb moje informace jsou z druhé ruky a určitě se tu najde nějaký majitel
Omega - brát pouze modely od 2000 výš (po faceliftu, někdy jako B facelift, něky jako omega C). Poté je už antikorozní úprava na perfektní úrovni a tradiční bolest oplů - koroze - se jich netýká. Na výběr jsou buď naftové motory kterým se z principu vyhýbám(některé odentické s BMW) nebo benzíny, to je moje. Vyhnul bych se dvoulitru, který perfektně funguje v menších autech jako je astra, ale v omeze je s tím utrpení jezdit. Benzínový motor 2.5 V6 bych po zkušenostech s ruznými motorizacemi vybral jako optimální poměr spolehlivosti, spotřeby i výkonu. Novější 2.6 a 3.2 se příliš neliší, splňují Euro3 a jinak žádný velký rozdíl proti 2.5 a 3.0. Druhá lambda může prodražit údržbu. Automaty jsou čtyřstupňové verky staré konstrukce, velice spolehlivé, ale trochu línější . Spotřebu navýší o 2-3l proti manuálu, dynamika s nimi je taky o hodně horší. Bolestí je přední náprava, díky relativně těžkému motoru je potřeba častější údržba. Celkové náklady na servis jsou myslím velice přijatelné, náhradních dílů je dostatek i po vrakovištích. Jakožto těžká zadokolka jsou naprosto nevhodné do hor. Pozor na utahané modely s tažným - hodně se za omegama tahaly plaťáky a dá se předpokládat, že bude utahaný zadek. Vzal bych auto bez TZ a TZ domontoval, vyjde to levněji než repase zadní nápravy (na tu není za normálních podmínek důvod sahat ani po patnácti letech).
Spotřeby:
2.0 Manual - 8,2 dálky, 11 Praha
2.5 V6 Manuál - 7,7 dálky, 10,5 Praha, dlouhodobě nekde kolem 9 pokud mě paměť neklame
2.6 V6 Automat - 8 dálky, 11-14 Praha, dlouhodobě průměr 10,8
3.2 V6 Automat - 8,6 dálky, 13-15 Praha, dlouhodobě průměr 11.6
Volvo V70 1 generace s nesmrtelným Tdi 103 kw.Dvojková je už trochu dražší.
Kolem 50 tisíc jde sehnat pěknej kousek.Velký prostorný kombík s pěknou výbavou.
No já teda nevím proč vymýšlíte tak složitě cizí auta, u mně by byla volba jasná. Škoda 1203.
To si mozna poridi nekdo z nostalgie jako veterana. Realne v tom jezdit je utrpeni.
Předpokládám, že autor v tom chce vozit rodinu a ne stloukat máslo.
Proč rovnou ne Furgona, to je opravdu velký auto :)
Mercedes Benz E-klasse, ve verzi W124. Bude to tedy přes dvacet let staré, najeto to bude mít ranec kilometrů, ale bude to nesmrtelné.
Nevýhodou jsou hodně žíznivé benzíny, ale taková 250 D (69 kW) nebude chlastat, nejspíš to nebude mít automat a vydrží to dalších dvacet let. A ještě, není to kundolap. No a taky to (logicky) nebude žádný trhač asfaltu...
Passatům bych se vyhnul, to bude mít nalítáno taky kdovíkolik a na rozdíl od toho MB je to u elektronikou napěchované složité auto. Nissany neznám, ale jestli je to relativně nové a levné, tak to má taky svůj důvod.
Dale Cooper
Jenže třída E hnila už na prospektu.Sehnat neprožranou rzí, to je zázrak.
Ale jsou to pěkný káry a po několika jsem pokukoval.Jen ta koroze dělá značce MB ostudu.Takhle nehnila ani moje první 115.Motory nesmrtelné jsou, to máš pravdu.
Záleží, jestli jsi sehnal "lišťáka" nebo "plasťáka"... Ty pozdější plasťáky (po 1990) na tom byly líp. No a nebo jít ještě dál, S-klasse W126. Jenže nejmenší motor do toho byl 2,8 benzín a to žere i trávu kolem silnice. Svezení je ale luxusní, to zase jo.
A co třeba Dacia Logan?
Není to sice komfortní vůz, ale slyšel jsem na ně chválu.
Tyhle auta a Dustery(Rustery=jak jim řikaj angláni) nebrat! maj pro ně ještě jeden název=Pomsta z východu.
Když auto dělníka za malej peníz, tak určitě Dacia Logan.
Ač nerad za sebe bych doporučil Tranzita, modifikací mají dost, určitě by jste vybral to co potřebujete.Zmiňované Tino jsme řešili nedávno v práci, rozepisovat se o tom nebudu prostě šlo o imobilizér, startování a následné zlobení centrálu a vůbec se dostat do auta a když už jo stejně to neodjelo.
Z těch víceméně menších aut Octavii, nebo Hondu FRV...
Samý lepší... Za pade to budou vraky těsně před smrtí.
taky názor.
po zkušenostech kdy si naše a víceméně koncernový vozy VW kupují špaňělové jako městské taxíky, bych si dovolil oponovat.Auto v jejich službách udělá servisované 2 tachometry, interiér netknutý(plná výbava) a stále jede, k sehnání za 5000,-=pět tisíc slovy(sharan ocatvia, passat=jen ty žlutý dveře dát do černa)
...Takže tyhle auta v našich podmínkách kde to taxi nedělá, s pravidelnou, nebo všimnou údržbou ledaskoho přežijí a nemusí to být v plné Výbavě, budou tu stát 35000,- i kdyby těch 50000,- ale o smrtelnosti bych polemizoval.
FRV mám s ním dobrou zkušenost, šestimístná měl jsem sice slabší 1.8 benzín ale jak tazatel psal všestranný auto ale za 50000,- jich moc není, to se teda omlouvám že jsem jí sem nadhodil, nyní jsem ji vyměnil, co jsem sám a je to pro mě zbytečný za Civica v kombíku, ale to je jiný příběh...
Za 50tkč slušné auto? Tak tady bych na staré a hodně jeté Japonce raději zapomněl, neboť ceny dílů jsou pak u nich trochu jinde. V téhle cenové relaci to upřímně bude samej šrot. Doporučil bych spíše zvážit nějaké MPV, jako třeba Citroen Berlingo, které v prostorovosti a velikosti kufru nemá moc konkurenci. Je to i jedno z mála aut, kde dozadu dáte i 3 dětské autosedačky vedle sebe. Kamarád jej má a nemůže si jej vynachválit. Z kombíků mě napadá ještě tak Volvo V40/V70 nebo Ford Mondeo. Vše ostatní není nějak zvlášť prostorné.
Děkuji všem za odpovědi. Projel jsem již několik bazaru "pro inspiraci" co mě zaujalo... Zmiňované berlingo, zajímavé auto za slušnou cenu. Pak jsem našel docela pěknou xsaru v kombíku dotaženou z německa s kompletní servisní knížkou, dělané rozvody apod za 50tis. Kč : http://www.autocentrum-malin.cz/index.php?pg=1&car id=86
Pak mě docela dost zaujal automobil citroen xsara picasso za cenu kolem 40tis. Kč s naftovým 2,0HDI motorem. Při vyhození zadních sedaček vznikne obrovský prostor, na dnešek mám jednu domluvenou na prohlídku.
Dále ač se to mnohým nebude líbit (jde mi především o praktičnost) mě napadla koupě Fiatu konkrétně oblíbená multipla (buďto v 1,9JTD - jednu v rodině máme jako pracovníka a drží to už léta letoucí a nebo v 1,6 benzín LPG - také mám na dnešek domluvenou prohlídku za 40tis. Kč).
Nejvíce mě zaujal seat alhambra, dnes se na něj jedu podívat: http://auto.bazos.cz/inzerat/48965923/Seat-Alhambr a-19-TDI.php, co jsem četl recenze, tak je to nesmrtelný motor se super spotřebou a prostotu tam je habaděj...
Takže tohle jsou moji favoriti, nějaké názory na zmíněná auta?
Děkuji, Kuba
Frantíky nebrat.Můj názor.
To nejošklivější auto Multipla snad nemyslíte vážně ???
S tou Alhambrou to bude lepší, motory Tdi jsou nesmrtelné.Vyhnul bych se verzi PD 85 Kw.
Proč?
Máme v podniku 4 berlinga, všechna pracují tvrdě v zemědělství, já jezdím s c5 a vůbec ji nešetřím - taky zemědělství, kamarád má c5 taky - stavebnictví, dále vím o 3 dalších berlingách, která denně vidím a taky pracanti v podnikání, k tomu 3x c3, jedno dokonce používáno jako "teréňák" s kterým se jezdí po pastvinách. Nikdo neřeší žádné poruchy, jen běžnou údržbu. K ostatním FR se nevyjadřuji, neznám, ale citríse v klidu doporučím. Náhradních dílů jsou mraky za rozumnou cenu, ale ne, že by byly nějak potřeba, citrónů jezdí hrozně moc.
Ta Alhambra vypadá opravdu dobře, zdá se, že se o to fakt starali. No a pokud chcete jezdit jen v noci, tak ta Multipla budiž. Za dne bych se s tím styděl jezdit
Citroen, no nevím. Kamarád má C8 a je z toho dost nešťastnej...
Tak jsme doma, dnes toho bylo opravdu mnoho. Takže almera nic moc a ještě k tomu něco klepalo v motoru dost ošklivě. Citroen picasso určitě ne, vůbec to nejede, akorát to řvalo jako blázen. A seat? Vůbec naprosto vybydlené, motor asi super, táhlo to jako blázen, ale ten interiér... Roztrhaná sedačka, všechno strašne ošahané, oloupané, lak nic moc, chybí spousta věcí (krytky repráku apod) pěkně nafocené to ano, ale jinak děs a ještě k tomu hnusně zakouřené. Cestou zpátky jsme jeli kolem takového (rodinného mini bazaru) a celkem nás zaujal citroen C5, ale ty recenze na ně jsou děsný.
Takže jsem totálně ztracen, potřebuji auto, ale ty vraky, které navštěvuji, to je děs!
Co takhle Mondeo 2,0 16V benzín? (případně i 1,8 benzín, pokud nejsi závodník) - do ceny se snad vejde, slušný podvozek, interiér ani po těch letech neurazí, relativně poctivý a nenáročný motor, v kombi verzi slušný stěhovák. Ale samozřejmě, velký auta v týhle ceně mívají za sebou lecos, o tom ses již určitě přesvědčil. Každý vůz už bude mít něco najeto, nějaké ty kosmetické a drobné mechanické vady. Přeci jen - když byly nové, stály více než desetinásobek. Chce to vybírat pečlivě, nenechat se bazarníkem dotlačit ke koupi vrány, ale ta tvoje týdenní lhůta je vražedná...
Koukni se po nějakém tom Volvu.Navštiv Volvoklub, je tam pár solidních uživatelů, co prodávají pěkná auta.
rozumiem tomu dobre ze 50.000CZK je asi 2000E? A v tom chcete voziť rodinu? A s tym chcete ist k moru?
To su asi 2 mesačné platy a za to chcete spoľahlivé auto?
Čo skot zahodi, to čech zdvihne...
Da se, ale musi clovek peclive vybirat a mit stesti aby mu dobry kup nekdo nevyfoukl.
Za tuhle cenu bych se díval po japoncích a korejcích, případně Multipla a Scenic.
[barva_zakladni_id][]=¶ms[ kraj_id][]=http://www.automodul.cz/osobni-vyber?p= 1&d=1&s=2&k =1&cena=50000¶ms[barva_zakladni_id][]=¶ms[ kraj_id][]=
Mazdy 5 motoricky OK, ale rezavějí
Kia Carens má velmi dobrou protikorozní ochranu, je to velké auto, ale starší modely vypadají trochu podivně a spotřeba bývá trochu vyšší.
Scenicy jsou jedny z nejspolehlivějších aut, ale sehnat nemrtvé auto za tuto cenu bude asi kumšt.
Na hospodské kecy nedej.
Třeba taková Kia Carnival jest etalonem spolehlivosti a kvality Ale třeba to jsou jen hospodské kecy...
Ani zadarmo, takovou popelnici.
carnival je opravdu nespolehlivý. Ale o něm jsem nic nepsal.
edit: a kontroly STK nejsou zrovna optimální. Tam budou propadat zejména auta, o které se majitelé moc nestarají. A pokud je to auto levné (spotřebák), je velká pravděpodobnost, že se o něj nikdo starat nebude.
navíc právě pokles cen korejců většinou znamená, že se dá pořídit levně slušná ojetina, protože většina "hospodskejch" si koupí forda s vyvařeným DPF nebo podobnou plečku.
Jasné, Carnival jsi přímo nezmiňoval; ale je to zářným příkladem toho, že není korejec jako korejec
No, vydávat pokles cen za znak kvality je docela přitažené za vlasy...
napsal jsem, že za malé peníze lze pořídit slušné auto. Máme-li fixní sumu peněz, pak je větší pravděpodobnost, že se najde neolítané auto tzv. neprémiové značky. Běžně lidi chtějí za mrtvé VW, škodu nebo Ford právě ceny okolo 50 tisíc, přičemž za tutéž částku se dá pořídit "korejec" v daleko lepším stavu. Nejde tedy o to označovat něco za kvalitu, ale o to, že za stejné peníze dostaneš méně zhuntovaný kus auta.
Kolega v práci má zachovalého S-Maxe, svezení je to pěkné, ale každý rok do něj nalije 30 tisíc za opravy, plus standardní servis, a to prohlašuje za normální.
Tak jsem během včerejška opět objel mnoho aut (2x berlingo, 2x volvo V70, 1x fiat multipla LPG, 1x ford galaxy a 1x VW sharan a dvě C5). Většina aut byla vybydlená, furt svítili nějaký kontrolky, dokonce i jedna viditelná bouračka. Jezdil jsem se svým otcem a bratrem mechanikem a každé auto jsme píchli na počítač. Důkladná prohlídka, projížďka atd...
Nicméně konečně jsem vybral. Vzal jsem stříbrnou C5 v sedanu (kufr opravdu velký a prostorný). Má to kompletní servisku, je to dotažené z německa a má to protokol od Cebie + štítek na oknu (pravdivost najetých km a potvrzení, že auto nebylo kradené - podle vin. kódu). Nicméně moc tomu nevěřím, údajně to má nalítáné 180xxx km, což se mi pro takový koráb moc nezdá, má to mírně ošahaný volant + lehce ošoupanou sedačku. Nicméně jezdí to opravdu pěkně, jsou k tomu dvě sady kol, tažné, navigace, xenony, kloma, dálka, handsfree zkrátka všechno v elektrice, čehož se trochu bojím. Jenom za dnešek jsem s autem najel necelých 300km, jede to pěkně, jen když jedu kolem 120km/h začne auto mírně vibrovat, doufám, že to bude nevyváženými koli jak tvrdil prodejce.
No nyní už jen doufám, že vše bude v pořádku a auto bude sloužit, tak jak má
Určitě je nechte vyvážit, stojí to pár korun. A ať žabožrout slouží
Já jsem měl podobný problém. Vyvážení nepomohlo, všimnul jsem si, že když jsem nasadil zimní pneumatiky, tak to přestalo. A u letních se to vyřešilo, že jsem si koupil novou sadu.
Ano, ideální kilometrový náběh pro český autobazar je 170-190 tisíc.A je jedno, jestli to je 14 let stará Oktávka a nebo C5.Lidi se bojí přiznaných kilometrů.
Ty vibrace na volantu mohou být nevyvážená kola a nebo špatné gumy.A nebo taky v prdeli uložení náprav, chycená ložiska a v případě lepších vozidel to může dělat klidně dvouhmotnový setrvačník.Pak kupec kouká, že dvouhmota stojí 20 tisíc.
Ale přeji hodně spokojených kilometrů bez starostí.Jen by mě ta výbava za ty peníze docela strašila :D
PS: Cebii nevěřte, ta vám vydá certifikát na jakékoli vozidlo.V případě, že je kradené, dá ruce pryč.
Kde jste auto kupoval a jaký to je ročník?
Tak. A ruku v ruce s tím jim nevěří. Kdybych prodával svého Fusiona (rok 2009), tak mi nebude nikdo věřit, že má najeto 68.000 km...
Známý má medvěda, model 560 SEC (W126, kupé, rok výroby 1989), no auto jak kráva, jede to parádně, nikde nic nerachtá, nevrže, nemlátí. Nová auta se mohou jít vycpat. A kilometry? Když jsem u něj byl naposled, tak to mělo najeto asi 590 tisíc.
Však co je českým snem? Kombík v naftě, nejlíp TDI a okolo 150 tisíc km, no těch 180 tisíc je akceptovatelných u starších vozů. No tak to bazaristi stočí, když to tak lidi chtěj.
Stačí se však zamyslet - kdo by kupoval nový naftový auto, aby ho prodával po 150 tisících km? Jo, pokud to najede za 3 roky, ne však za osm, deset let. Naftu si obvykle kupují lidi kvůli tomu, že hodně jezdí, takže takový auto patřičně ojedou, než ho prodají. Takže desetiletý, velký, naftový auto v bazaru pod 200 tisíc je považuju za utopii.
Brácha koupil nedávno Passata, čtyřkolku, v kůži, ale přes 300 tisíc km. Jenže znal historii auta, koupil to od místní doktorky, které to pravidelně servisoval místní mechanik, se kterým se brácha zná. Takže alespoň ví, v čem opravdu jezdí.
C5 je dobra volba, kolko ste za to dal?
Jen by mne zajímalo jak Cebia zjisti opravdovy stav km, když je auto z Nemecka a Cebia cerpa vyhradne ze statistik zdejších STK a servisu ?
Třeba u Skodovek to není problém v jakymkoliv znackovym servise za nejaky poplatek na zaklade VINka zjistit i z Nemecka, ale u Citroenu si teda nejsem jistej a myslim si, ze Cebia co se tyce km nezjistila lautr NIC .Mozna jestli není v exekuci, leasingu, nebo kradeny...
C5 je velky a pohodlny auto, ale je to žabožrout a hlavne elektronika bude dřív nebo později hodne zlobit.
Nevím co CEBIA - kdysi jsem vybíral auto, tak jsem obcházel autosalony, stavil jsem se i v jednom co prodával citroeny a s maníkem jsme hodili řeč i o stočených kilometrech. Prý mají kontakt na nějakou německou databázi ze které mohou zjistit, jak je to s kilometry u aut co je kontrolovali v německých stanicích technické kontroly (a mohou to porovnat s tím co mají natočené když pak jsou v českých autobazarech
C5 neni spatne auto, ale za ty penize jste mohl mit dvojkovou Xsarusku v kombiku a v plne palbe. Tak at auto slouzi k plne spokojenosti.
Však C5 je v hierarchii modelů Citroënu výše než Xsara, ne?
je to tak, c5 ve standardu je asi tak xsara v plné výbavě a bez luxusu volného prostoru, ale s c5 se člověk musí naučit jezdit velice plynule, je to velké težké autu, jinak tam dost pocítí spotřebu, ne pro nic za nic se tam montují motory 100kW+
Byla to modelová řada - Saxo, Xara, Xantia.
Nahrazeno to bylo řadou - C3, C4, C5.
Takže C5 odpovídá Xantii.
C5 v kombíku může prostorově soupeřit s Mondeem. Víc takto velkých kombíků v běžným provozu není, pak už jedině MPV. No možná tak ještě Volvo V70, to je taky pohřebák.
Ještě tam bylo XM, taková ta rozšláplá loď. C5 mi přijde spíš vyšší třída, než Xantia.
XM mělo jako následovníka C6.
Viz wiki.
Xantia opravdu předcházela C5.
Pravdu díš, na C6 jsem nějak pozapomněl... Dle mého názoru jde o mimořádně ošklivé auto
Nechci ti brát iluze, ale na to, jaká je C5 Tourer (kombík) velká kráva srovnatelná s Mondeem, tak max. zavazadlový prostor to má 1490L a Mondeo v kombíku 1700L, což je sakra nepoměr. Nic proti, ale to i moje Subaru Legacy v kombíku, které je o něco málo menší a navíc má díky zadním difům plytší kufr má max. velikost kufru 1649L a na délku v něm bez problémů převezu i 2m dveře a dokonce ani 3m plastový parapet nebyl problém, samozřejmě vše při v pohodě zavřeném kufru. Pokud někdo nepotřebuje velký kufr, nebude si kupovat kombík.
Však existují i jiný, než mnou uvedený, ale většina ostatních kombíků (typicky Octavia) jsou menší.
Pokud myslíš tím to, že většina Čechů jde do kombíku Škoda Octavia, pak ano. Ale jinak nee
Jenom tak pro srovnání délek kombíků: Mondeo 4830mm, C5 4829mm, Legacy IV 4719mm, Mazda 6 4765mm, O-I 4514mm, O-II 4572mm. Takže Octávky jsou mezi kombíky jasný prťavci, ale zase Passat V má délku 4770mm a max. velikost kufru až 1731L, takže v tomto parametru se dorovná uvedeným kombíkům. Srovnávám přibližně stejné roky výroby, čili 2006-2009 dle parametrových tabulek.
Ono to bude tím, že tady v ČR ty opravdu velký kombíky moc nejezdí, většina z nich jsou právě ty oktávky a fobie . Pak pár Pažoutů, Focusy, ony Mondea a Passaty, ale zmíněný Mazdy a Subaru jsou u nás relativně vzácný auta.
To už z prostornějších aut je mnohem častějí Xara, nebo C4 v Picassu.
Pravda v městech moc na Subaru nenarazíš, ale Mazda 6 ve verzi kombi tam není zrovna nějaký exot. Ale zase jak přijedu do příhorské oblasti, kde mám chatu je tam i Subaru požehnaně. Exot je to spíše v Polsku, tam jsem na tuhle značku zatím nenarazil.
Nesrovnávej nesrovnatelny, to ze je to kombik, ještě neznamena, ze je budes házet do jednoho pytle. Octavia nebyla, není a nebude stredni trida, mozna tak vypada, ale to je všechno. Takze nesrovnávej Mondea, Mazdy 6 a C5tky s Octavkou. Na to jak je podle tebe mala, je to bezkonkurencne největší auto ve svy tride. TECKA .
Staci se podivat na primy konkurenty v combi, Ford Focus , Opel Astra, Hnůjdaj i30...a je uplny jasno, jak delkou, tak objemem zavazadelniku. Nepru se, nehodlam se hadat, jen celou věc uvadim na pravou miru.
A už jsi někdy slyšel o pojmech nižší střední třída a vyšší střední třída?
No vzdyt sis odpověděl sam, jedna se o segment Nizsi stredni trida, takze tam je Octavia jako doma a je tam snad nekde Mondeo ? C5tky ? No není, ani nemůže byt, tak se nerozciluj . Ja jen reagoval na to tve, naprosto zcestne srovnani Octavia vs Mondeo a jiné... tot vse
Octavia nebyla, není a nebude stredni trida tohle jsi napsal, jestli si už nepamatuješ, ale ona je střední třída Ale jinak souhlasím, že nepatří do stejného segmentu jako třeba Mondeo.
Napsal a za tim si stojim, STREDNI trida není . NIZSI STREDNI je jina kategorie .
Tak aby jsem odpověděl na nějaké otázky. Automobil jsem zakoupil od soukromníka, který auto vlastnil 3 roky, druhý majitel v ČR (dotaženo z německa). Je to ročník 2001 a dal jsem za to 39000Kč, Najetým kilometrům nevěřím i přes to, že mám papír od Cebie, volant odpovídá tak 220000km, sedačka řidiče taky trochu osezená, jinak auto nevybydlené, opravdu pěkné, motor si jenom vrní, pěkné, tiché auto na mě možná trochu moc houpavé. Prostorově mi naprosto vyhovuje ač jsem chtěl kombíka, toto má kufr opravdu prostorný, po sklopení zadních sedaček, tam nacpu kde co . K autu byla i zhrádka na střechu, druhá sada pneu + alu disky, myslím, že cena docela dobrá. A hlavně jak jsem psal, objel jsem mnoho aut a už mě to vůbec nebavilo, toto vypadala nejlépe, tak jsem to vzal a nyní jen doufám, že to bude bez problémů fungovat.
S autem jsem za těch pár dní najel už nějakej ten kilometr a jezdí to opravdu pěkně, jsem spokojen. Podle počítače spořeba 7,6l při normální možná trochu svižnější jízdě...
Ještě k té xsaře, byl jsem se podívat na dvě z toho jedna byla bazarová (ta od soukromníka byla ošklivá vybydlená). Ta v bazaru byla pěkná. Dotažené z německa, údajně najeto nějakých 180xxxkm, serviska, nevybydlená, dělané rozvody a zadní náprava. Vypadalo to dobře a rozmýšlel jsem se nad ní, ale byla za 50tis. Kč, tak jsem vzal raději tu C5, která se mi líbí víc a má velice pěknou výbavu (nevím jestli to není spíše mínus) a řekl jsem si, že mi aspoň něco zbyde na případné opravy, můj strop byl nějakých 55tis. Kč.
No doufám, že to nebyla chyba a auto bude sloužit, tak jak má .
Jojo, asi bych taky tak premyslel. Je to pul roku co jsem si poridil v poradi druhy vuz mod.rady Xsara, dvojkova verze. Cena byla luxusni ale par oprav potrebovala a navic i rozvody, nasypaly jsme do ni taky par tisic. Zas bylo dobre ze mela po repasi zadni napravy a dale jsem k ni dostal i lita kola. Takove ty mouchy s elektrikou a nejake malickosti jsem si opravil sam, po zkusenostech s prvni Xsarou. Rozdil je prave o proti C5 ze to neni takova krava. Udelal jste urcite dobre. At auto slouzi!
Za 50 tis. koupíte šrot na odpis. Nic jiného. Na naftu zapomeňte v této ceně, případně si nachystejte dalších 50 tis. na opravy. Já budu kolem září prodávat Astru kombi 2.0 DI za 45 tis. Je vloni po výměně vstřikovacího čerpadla za repasované (2o tis.), předních ramen, stabilizátorů, nyní budu měnit levý přední náboj za nový kvůli snímači otáček, který je v něm integrován pro ABS a tachometr (4000) , zadní brzdiče, filtry. Kilometry v ČR poznáte jen podle poruch. Třeba u mě odešlo to vstřikovací čerpadlo vloni a ono má životnost cca +- 200-250 tis. km, přičemž na tachometru mám 160 tis :)Měnil jsem nedávno kotouče a jiné drobnosti. Další závady můžou přijít ještě turbo a spojka. Ale to už nejsou takové tragédie. Naftu jsem koupil před pěti lety, že něco ušetřím a byl to omyl ))). Moje další auto bude jednoznačně atmosférický benzín.
opět omyl. Je nafta a nafta (rozuměj: různé motory, není problém najít diesel s natočenými 400 tisíci, který bez potíží a větších oprav dá dalších 200 tisíc). Jenže to se nesmí kupovat "moderní evropské motory", ale "staré", nebo Japonce, nebo Korejce - určitě ne problematický VW, Ford nebo tragickou kasičku jménem Opel.
Dál: Malá auta typu Astra je naprostý nesmysl kupovat jetá v dieselu. Motoricky nedává smysl - klasický benzinový motor se do těchto aut hodí více. Ale do MPV se benzín nehodí, protože reálná spotřeba bude vůči naftě o 3-4 litry vyšší.
U MPV se benzíny vyskytují především kvůli ceně, protože za naftovej motor chce skoro každá automobilka 60 tisíc navíc. Typicky u Berlinga, který je především pracovní auto a tam je nafta mnohem lepší volba, už kvůli tomu, že to bude jezdit naložený. Jenže benzínová verze je pro spoustu menších živnostníků (i rodin) cenově mnohem dostupnější.
o tom žádná. Ale to co ušetříš při nákupu, zaplatíš následně při provozu na PHM. Navíc Berlingo je ještě docela malé a lehké (1200kg - prakticky skoro jako Fabia), takže potřeba dieselového motoru není ještě tak evidentní. Ale auto vážící třeba 1,7 tuny a více, tam je to už o něčem jiném, a každé sešlápnutí plynu způsobuje v nádrži doslova vír.
Ono je totiž ideální mít v autě silnej benzíňák (2-3l) přestavěnej na LPG , nejen, že ušetříš při koupi (v porovnání s ropáky), ale následně i při provozu a je pak v podstatě lhostejno jak jezdíš... Mne jezdí ta C5 dlouhodobě pod 1,5Kč/km a je využívána spíš jako náklaďák každý den v provozu, provoz mix. Ale nejvíc se jí líbí klídek s tempomatem kolem 120-130 na dálnici , to jezdí nejúsporněji (cca 8l plynu), 140-150 už jezdí za 10l, ve městě je pak na rozhýbání takové krávy spotřeba v průměru kolem 12l. Bohužel u plně naloženého auta je pak při rozjezdech znát nedostatek točivého momentu benzíňáků, takže je potřeba to více vytáčet, ale levný provoz na LPG to dobře kompenzuje. Osobně si myslím, že diesel nemá v OA co dělat, to je do traktoru a náklaďáků.
Před dvěma roky jsem cvičně obíhal autosalony se zájmem zakoupit nové auto "střední třídy" (Peugeot, Citroen, Seat, Hyundai, Kia, Chevrolet, Mitsubishi, Suzuki a já nevím, kde jsem ještě všude vlezl). Snaha prodat (všude) především nafťáka byla evidentní. Můžu se s tím projet? Samozřejmě, jedeme. Můžu se s tím projet v téhle motorizaci, v benzínu? No to tu zrovna nemáme...
Až v Peugeotu mi přiznali, že v benzínu to má na place málokdo, protože na benzínovém autu má prodejce celkem prd. Z čehož vyplývá: Stojí to na place, někonec se to tedy prodá, ale z nafťáku je výrazně víc... Nikdo to tedy nechce moc nabízet. Objednejte si to, samozřejmě to dostanete, ale cpát vám to nebudem, protože tak přijdem o kupce na nafťák.
Ale tohle je dáno spíše poptávkou na českém trhu. Lidi jsou už tak zblblí z různých keců, že prostě automaticky šahají po naftě a pak jsou tak nastaveny i marže prodejců.
Tak já bych zrovna tu Astru jako tragickou kasičku neviděl. Tedy s tím motorem 2.0 DI, rozvod má řetězem. To vstřik. čerpadlo Bosh VP se montuje do více typů aut a odchází všude stejně. Je nedořešeno (po těch cca 200-250 tis. km se uklepe jedna nožička tranzistoru)takže odejde v každém autě. Má 17 let, jezdí denně, negarážováno a jen jediná dirka v lemu u zadního kola, jinak bez koroze. Je to Astra G. Efka pošramotila pověst Opelu, když tam museli dávat motory od BMW, které odcházely po cca 150 tis. km. Tuším se vlnily hlavy, nebo praskaly, už si to nepamatuju. Samozřejmě spotřební díly je třeba měnit na každém autě. Nafťák podle mě patří tam, kde se najede ročně cca 50 tis. km a více a dlouhé trasy na dálnicích. Nebo kdo má naftu zadarmo. Už i kvůli tomu, že nafta je těžší a na našich tankodromech často odcházejí podvozkové díly atd.
To bych neřekl. Kdo má pak za takovým sazometem hlavně po městě jezdit, to je fakt na udušení, pokud si člověk včas nezapne uzavřený okruh vozu. Nafta patří do náklaďáku nebo zemědělských strojů, jak už tady zaznělo, to jenom Evropa takhle blbne. Jinak staří Japonci fest rezavějí a pokud se začne sypat, tak ty ceny ND jsou pak někde jinde, hlavně plechy, pokud nejsou k mání neznačkové. Další častý problém u naftařů je ten, že při přesednutí do benzínu bez turba, čili klasické atmosféry s tím neumí vůbec jezdit, protože neumí řadit. To, že si dnes nafťáka kupují i takový, kteří mají minimální roční nájezd a používají auto na ježdění kolem komína, je další věc, ale každý vidí hned rovnici auto + nafta = nízké náklady na provoz I u větších vozů v benzínu se můžeš ale dostat na velmi slušnou spotřebu, pokud to máš v LPG. Např. u svého Subaru Legacy v LPG jezdím za 1,50kč - 1,60kč / 1km a to má motor boxer 121kW, 4x4, automat a nikoho za sebou nedusím sazema Takže řešení existují, jenom si člověk musí určit priority, pro které si vůz pořizuje a vzít si také do ruky kalkulačku. Holt TDI v dieselu je v podvědomí českého človíčka prostě terno.
JJ, tak jsem na to naletěl taky )) Já najedu těch cca 13 tis. km ročně. Jsa naivní jsem si vzal naftu, že někde naftu levně seženu, což jsem nakonec nesehnal. Věřil jsem, ve spolehlivost naftového motoru, než jsem zjistil, že má vstřikovací čerpadlo a chodil tři měsíce pěšky, než jsem na to seskládal penízky)) Turbo zatím drží. No, další moje auto bude oktávka 1.6 MPI v plynu. Na moje ježdění do Makra a na ryby to bude bohatě stačit.
U těch Octávek 1.6 akorát pozor na převodovky, rády se sypou. Je tam totiž zcela zbytečná konstrukční vada. Měl jsem dříve O-I 2.0 v LPG. Motor a převodovka nezmar, akorát začali odcházet po 200tkm některé drobnosti a začal jsem do toho cpát peníze, tak jsem ji raději prodal a koupil Japonce a pochopil, proč se říká Japonec nakonec Jízdní vlasnosti a spolehlivost zcela někde jinde. Jinak koncernové TSI motory do r.v. 2012 je taky loterie. Ale i novější TSI rády žerou olej, viz. třeba tato poučná diskuze majitelů vozů s motory TSI od koncernu http://www.autoforum.cz/technika/motory-tsi-od-vw- trapi-spotreba-oleje-pojistovna-uz-je-nepojisti/?f orum
V diskuzi také doporučovaný Korejec po 5 letech aktivního provozu jde do kytek, jenom díky tomu, že šetří na kvalitě použitých materiálu, jinak by byl ok. Třeba jejich motory nejsou vůbec vhodné na předělávku do LPG a dokonce je to loterie i když výrobce dodá motor s tvrzenými sedly a namontuje tam LPG jeho partnerský dodavatel, i když se jedná o kvalitní systém BRC. Jinak staré MPI motory od škodovky jsou i při provozu na LPG nezmary a bez problémů se dají předělat i motory s nájezdem nad 150tkm.
Poučný je i tento článek http://www.autorevue.cz/techto-20-motoru-obejdete- v-bazaru-sirokym-obloukem
Odkazy jsem zběžně omrkl, díky. Pro tu 1.6 MPI jsem rozhodnut celkem definitivně. Je to všechno o penězích. Pokud mi všechno klapne, tak bych chtěl tak rok 2009,10 a případně mladší :))) Mohl bych na to mít kolem 170 tisíc, tedy snad. A vychází mě ta oktávka. Musí mi to auto vydržet deset let. Jen se trošku bojím zlodějů. Před třemi měsíci kamarádovi ukradli oktávku přímo před barákem. Dal za ni sto tisíc a policajty to ani nezajímá. Při nákupu budu chtít servisní knížku, třeba bude pravá. A všechno ostatní v tomto státě považuji za loterii.
Pokud to bude váš první vůz na LPG, doporučuji si o systémech LPG raději něco nastudovat, protože i tady existují různá úskalí, hlavně co se kvality LPG vstřikovačů a řídicích jednotek týče. Dosti sofistikovanou diskuzi najdete třeba tady. Mnozí řidiči, co mají již ŘJ na LPG (EURO 3 a výše) ani netuší takové základní věci, že mají ve voze kromě filtru na kapalnou fázi i filtr na plynnou fázi a pokud se pravidelně nemění (cca. co 15tkm), velmi výrazně tím snižují životnost vstřikovačů, protože se zanášejí usazeninami právě z onoho filtru. Na pravidelné revizi vám to plynaři sami od sebe nevymění, ale to jen tak pod čarou o všeobecné neznalosti mezi řidiči.
Jinak Octy se kradou fest a policajti jsou bezradní. Sám jsem si u Octy, co jsem dříve měl raději namontoval GSM/GPS zabezpečení. Ale na druhou stranu zloději mají z oplyněných Octávek asi strach, protože jsem zatím nikde nenerazil na informaci, že by takovou někomu odcizili. Nejvíce se určitě kradou v naftě, protože je to nejžádanější vůz v ČR, i když nechápu proč
Naprostej souhlas, BRC je spicka, ale nechaji si za to zaplatit, takze vybirat i podle penez, ja mam TARTARINI a max spokojenost .
Filtry je třeba menit pravidelne,pro plynnou fazi po každých 20 000 km, pro kapalnou po každých 50 000 km . Svicky podle kvality od 20 000 - 60 000 km. Ja mam NGK original, zadny special na LPG a jsou jednoznacne nejlepší, mam O1 1,6 75 kw .
Když to má vytažený DPF, tak to pak je opravdu sazomet. Moje auto má třeba výfuk úplně čistý, ne jak Oktávky, černý i nárazník.
Jinak s naftou jezdím za 2,60 - a kdo se mnou jel, ví, že rozhodně nejsem loudal.
Co se ochrany před korozí týká, je to stejné jako u Oktávky/VW, ty po 10 letech reziví taky, tam se to ale "nepočítá"
Bohužel nafťáky nové generace, jsou zase zrádné tím, že produkují tak jemné částice, že na rozdíl od těch sazí se nedrží u země a poletují vzduchem, což všichni dýcháme a usazuje se nám to v plicích, to jen tak pod čarou.
To asi jezdíš s nějakým SUV, že máš takovou spotřebu nafty na 1km nebo nějakou dodávkou.
U těch starých Japonců je ta koroze mnohem větší problém, než u starých koncernů. Novější už jsou v pohodě, akorát ty výfuky nejsou ještě tak odolné, protože Japonci nepočítají s tím, že někdo bude silnice ošetřovat solankou Na druhou stranu, když vidím i u novějších koncernových aut za nemalé peníze brzdové třmeny potáhle silně liškou a stejně tak některé části nápravy, tak si říkám, že v tom jsou novější Japonci ještě v pohodě.
A četls, co produkují moderní benziny?
Jezdím MPV, ale trochu sportovněji. Říkám tomu stíhací autobus.
Sice netuším, co špatnějšího produkují moderní benzíny, ale třeba v Itálii veškeré vozy v benzínu s LPG nástavbou mají automaticky EURO 5, i když původně měli třeba EURO 3 nebo 4.
Takže takový sprintující sebevrah v MPV
Otec lije do starýho Golfa III ethanol. Na STK na měření emisí měli skoro problém tam něco naměřit Tak se mu to Euro kdovíkolik zvedlo pěkně nahoru.
U toho E85 je trochu problém, co se konverzních jednotek týče. Před časem jsem to zvažoval, ale po přečtení různých diskuzí nakonec od toho upustil. Často uváděli nepravidelný chod motoru, "dunivý" zvuk motoru, špatnou akceleraci a jiné. Samozřejmě může to být i špatným nastavením nebo špatným poměrem E85/benzín. Zase známej má starou P206 a u ní nechal dle jeho slov pouze změnit nastavení původní ŘJ a nepotřeboval žádnou další krabičku a je s tím spokojený. Ale nejel jsem v tom, tak netuším, jak dalece je to auto v pohodě. Do dražšího a novějšího auta bych to ale raději nedával. Navíc mám dojem, že u E85 byla podmínka nepřímého vstřikování. Mnohem zajímavější je CNG, ale zase je problém s nedostačujícím počtem čerpacích stanic, na rozdíl od LPG.
Nevím přesně, jak to má udělaný, mám pocit, že to tam lije v nějakým poměru s benzínem a nastavení snad ani nijak nedělal. Pár desítek km jsem s tím najel, přijde mi to nějaký hlučný a nepříliš výkonný, ale možná jsem jen zmlsanej z novýho auta.
Ano, lije se to tam v poměru, který se nastavuje právě na té konverzní jednotce a musí se pak dodržovat, jinak to dělá neplechu. To, co uvádíš je poměrně časté, na co si uživatelé co jezdili na E85 v diskuzích stěžovali, ale dá se to poznat pouze tak, že víš, jak to auto jezdilo předtím čistě na benzín a pak na benzín s ethanolem. Pokud to používá bez jakékoliv úpravy, tak jsem zvědav kolikm km mu ten motor ještě vydrží.
Najezdil na tom už docela dost a pak už je otec v důchodu, takže do práce už nejezdí, tudíž roční nájezd je malej. Taky je to starý auto, nějakých 20 let, takže požadavek dlouhé životnosti tam není.
Možnou výhodou toho motoru je to, že je to snad nejslabší 1,8l verze (55kW), takže v tom objemu jsou tlaky nízký. Což může nahrávat životnosti do karet. Obvykle se s tímto výkonem dělaly motory 1,6l.
http://auto.idnes.cz/filtr-pevnych-castic-benzinov y-motor-d8n-/automoto.aspx?c=A131201_220142_automo to_fdv
Euronormy zohledňují "enem něco", jako obvykle. Realita je daleko krutější.
Díky za odkaz. Řekl bych, že ten černý výfuk u mnohých nových benzínů může dělat i větší spotřeba oleje, na což trpí hlavně v článku zmiňované TSI motory. Tolerance u koncernu je přitom na spotřebu oleje poměrně vysoká. Dnes totiž drtivá většina výrobců aut doporučuje pro naše podnebí a pro mě poněkud nepochopitelně standardně olejovou vodičku 5W-30. Se změnou oleje se může problém s jeho ztrátou i vyřešit a pak by bylo zajímavé dělat tyto náměry.
Jo, já jsem do Oktávky taky napřed lil "lepší" olej, myslím, že právě to 5W-30. Žralo to asi litr na 3 tisíce km, což při ceně okolo 350Kč za litr bylo docela dost. Po výměně za 10W-40 klesla spotřeba oleje na litr na 10 tisíc km. A ten olej stál asi 150Kč/litr, možná i míň. A motoru to nijak nevadilo. Oktávku jsem pak prodal kvůli všemu ostatnímu, jen ne kvůli motoru, ten šlapal jak švýcary. Benzínová 1,6 74kW.
Když jsme u těch TSI motorů a dalších moderních vymožeností, který vznikají z požadavku EU na nižší spotřebu a emise CO2, tak mi to přijde občas jako kontraproduktivní rozhodnutí. Na jednu stranu ty motory možná míň žerou a líp spalují, ale zase životnost jde hodně dolů a tak tu máme úspornější vozy se zkráceným životním cyklem. Což znamená potřebu vyrobit nový auto a starý zlikvidovat. Kolik energie se na to spotřebuje a kolik emisí to vyprodukuje? IMHO víc, než kolik ten vůz za svůj krátkej život stihnul ušetřit. Spíš mi to přijde jako pokus EU o rozhýbání ekonomiky, která stojí na výrobě automobilů.
Staré MPI motory jsou bezproblémové nezmary. Nedivím se, že lidi, kteří je znají je stále chtějí. Bohužel už je v nabídce u nových aut mají jenom Asiati, ale i tady už pomalu přicházejí s turbínou, protože lidi neumějí s atmosférou moc jezdit a tvrdí, že to prostě nejede, protože jejich řazení je ve stylu 1-3-5, někteří dokonce řadí 1-5. Pro mě koncern přestal existovat s příchodem benzínových motorů TSI a problémy s nimi. U TSI je to nad cca. 120tkm doslova loterie kolik km to ještě najede. Mě to spíše připadá jako úmysl automobilky, aby auto měl uživatel jenom do určitého nájezdu a pak šup koupit nové. Tím spíše obdivuji za odvahu ty, kteří si to dají i do LPG. Stejní blázni jsou zase ti, co si kupují motory HTP a pak s tím jezdí často dálnice. Ale na to musí přijít každý sám, akorát to může být drahá zkušenost. Ale asi nejlepší je tento vlastenec a jeho příspěvek po najetí 159tkm (Octa 1.6 TDI CR DSG) a pak, že diesel je na hromadu km
Jednu dobu jsem se také dosti zabýval o problematiku olejů a dokonce i lustroval složení dle datasheetů, protože jsem hledal nějaký vhodný olej pro atmosférický vysokootáčkový motor boxer (6800ot.) a nakonec zakotvil u 10W-50 Total Quartz Racing, který má i skvělej poměr cena-výkon a spokojenost. Měním ho po 12tkm, protože sem tam motor rád vytáčím, když potřebuji někoho rychle předjet a navíc jeho zvuk je pro mě návykový Zkoušel jsem i klasiku 10W-40, ale ten se trošičku, ale přece ztrácel. Důležité při výběru není ale pouze jeho SAE viskozita, ale i API klasifikace, což je vždy uvedeno v návodu u každého vozu. Špatná kvalita je třeba u předražených olejů Shell a dala od těchto olejů ruce pryč i Honda, která je dříve běžně u svých vozů doporučovala.
u TSI ne 120 tisíc, ale běžně odcházely řetězy u 1,2TSI už po 20 tisících.
Počkej počkej, HTP není tak špatné, jak se říká. To jsou hospodský kecy.
A ty tříválcové motory se dávají ke stěračům nebo pohánějí ventilátor chladiče?
V mém Volvu V70 D5 mi pohání kompresor klimatizace
Jo, o jemných částicích se mluví. Pokud by filtr nebyl přítomen, tak by se nekonaly? Jak to vlastně je, byly by vázány na hrubší svinstvo, tudíž by neškodily, válíce se v příkopu? Je to možné. Nevím, zajímá mě.
Ještě k emisím - pravidelně (mám turbodiesel od frantíků) procházím s hodnotami hluboko pod normou, hodnoty kouřivosti cca 15% povoleného, rozptyl měření dtto, EURO4. Tak si říkám, pohoda a vono ne, von prý může být problém. Hodnoty musí být v určité "obálce", nesmí být ani příliš nízké, aby vyhovovaly normě. Tak jsem se doslechl, co je na tomhle pravdy? Ani nechci vědět, co s tím motorem na emisích vyvádí, aby "vyhověl", tedy kouřil "dost"...
edit: Ono to vypadá, že na stanicích nemají dostatečně citlivá zařízení na měření. Asi jako bych se s teploměrem s rozsahem měření 0°C-10°C s citlivostí 0,5°C snažil měřit hodnoty na 0,01°C s maximem povoleným 0,5°C. Ale to už jen fabuluju...
Když se pak začnu shánět po přeběhových otáčkách, dělá se mi až špatně... Ten motor na emisích zažije to, k čemu si v provozu nikdy ani nečuchne.
Tak vážení, první problém s elektronikou .
U té C5 si můžete volik topení / ofuk zvlášť na řidiče a spolujezdce. Problém je v tom, že u řidiče mi topení furt topí (pokud je zapnuté) ikdyž to mám nastaveno na nejnižší teplotu u spolujezdce normálně fouká studený vzduch. Pokud je topení vypnuté pochopitelně netopí... Nevíte co s tím?
Děkuji za případné rady..
To není problém elektroniky, ale čistě mechanický , ojebané kolečko záklopky či jak to říct (rozebrat palubku a pak "kutilčit"), standardní bolístka C5, ještě odchází zadní stěrač a otevírání 6. dveří (zadního okna). A asi třetí nejčastější bolístka jsou vzpěry dvěří kufru .
Děkuji za odpověď. Takže mě čeká kutilčina, no během zítřka budu ještě dovyřizovat přepis a pak se do toho pustím, tak to snad nějak půjde, mám z toho docela strach .
Že by tohle : http://www.c5club.cz/diskuze/ostatni-technicka-dis kuze/2378841-problemy-s-topenim-v-c5-i-klapky/3/#. VYexqUYynUs
Nevím jestli se u nich dá najít něco do 50 000. Ale já tady kupoval Mondeo za solidní cenu. Ale zase, narozdíl do tebe, mám spíš slabost pro Ford, než pro velká auta :) www.carent.cz