Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moc prosím o info ohledně vysílačů mobilního signálu...

Prosím poraďte mi, jaká je bezpečná vzdálenost od vysílače mobilního signálu? Resp. jaký je výkon v jaké vzdálenosti? Dočetla jsem se, že v roce 1990 byl limit 4V/m2, za 10 nebo 12 let nato, ale došlo bez vysvětlení k desetinásobnému změkčení této normy...přitom jinde v Evropě to mají pořád stejné. Zajímá mě tedy, jaká musí bžt ta vzdálenost, aby to splnilo ty přísnější normy z r.1990? A liší se nějak výkon vysílačů u jednotlivých typů? 3G, LTE...A pokud jsou dva vysílače naproti sobě, příp. čtyři do čtverce a byt by byl mezi nimi, dochází tam v tom překryvu k nějakému zesílení signálu? Když by byt byl vlastně v místě, kde mají pokrytí všechny čtyři
vysílače...A co vysílače radia? Mám na mysli konkrétně vysílač v Nových Butovicích, který má mít kupodivu "jen" výkon 10 W. Moc děkuji za odpověď. Zuzka

Pokud je výkon základny mobilního vysílače 10 kW ( je to tak? Nebo se výkon liší u jednotlivých typů? O kolik? ) a výkon wifi je 0,1 W, tak pak např. v bytě, kde je vzdálenost od wifi dva metry je intenzita signálu x. Aby bylo dosaženo stejné intenzity signálu od vysílače venku, který má intenzitu 100 000 větší, aby se dosáhlo stejného výkonu, měla by být vzdálenost 200 km....Takýe až ve vzdálenosti 200 km od vysílače je intenzita stejná jako u wifi? To se mi nezdá...Zajímala by mě konkrétní hodnota, resp. vzdálenost, v jaké vzdálenosti od vysílače se dosáhne hodnot, kterou vysílá dejme tomu wifi nebo mobil v pohotovostním režimu...přibližně...jestli to je 200 km, 2 km, 200 m atd...

10kW??? jestli ma BTSka 100W tak se mi to zda zbytecne moc. Nektery vykrejvace meli 10W. Neni zadnej duvod, aby BTSka mela o moc vic nez mobil sam.

Intenzita klesa s _TRETI MOCNINOU_ vzdalenosti od vysilace, takze docela fofrem.
Takze BTSka spadne na uroven mobilu u hlavy behem nekolika malo (deci)metru.

Už jsem mezitím zjistila, že Vysílač má 2 kW ERP, což by bylo 3,28 kW EIRP . Což je 33 000 víc než má wifi. V jaké vzdálenosti se tedy tohoto dosáhne? Za jakou vzdálenost tohle 33 000x zvýšení zase spadne na 0, resp.
na úroveň té wifi?

A jsme u toho, jak už zde bylo napsáno. Hlavním tématem, je upozornit na existenci zázračného prostředku na ochranu. Nic to nevysílá, neopotřebuje se to a kupodivu to nemá vůbec žádný vliv na vysílání ani příjem mobilů, WiFi a ničeho, zato to spolehlivě chrání. Zajímavé.:-) Odkaz z článku baroqal.php

""Ochranný prvek "BAROQAL" vyrobený technologií ZERO"" Ale já s tím opravdu,
ale opravdu nemám nic společnýho.:-D

Úroveň intenzity signálu mobilu u hlavy je mnohem větší než signál wifi. O tuhle hodnotu mi nejde, ono taky být v takové vzdálenosti od vysílače jko by člověk 24 hodin u ucha telefonoval by byla asi dost katastrofa...
Signál wifi je už přijatelnější, i když i tomu být vystaven 24 hodin denně nic moc....
A jak je to prosím s přijímáním wifi signálu u počítačů? Je ta intenzita u počítače, co jede na wifi větší než to, co trvale vydává wifi?

Na závěr tohoto článku je věta : "na základě toho doporučují vědci z IEMFA tyto nové limity: pro nízkofrekvenční magnetická pole 100 nT a pro vysokofrekvenční pole 0,17 mW/m2 (0,253 V/m), které jsou uvedeny v tzv. Seletunském vědeckém prohlášení" . Má otázka zní - jsou tyto limity splněny ve vzdálenosti cca 130 m
od vysilače? Moc prosím o odpověď a ne o další výsměch. Ano nebo ne?

Tato problematika je natolik složitá a prozatím ne zcela probádaná, že se jí
zaobírá množství více, či méně znalých vědců.
Současné znalosti této problematiky, jsou založeny více méně na různých předpokladech, ne zcela probádaných vlivech a účincích.
Navíc věda o šíření elektromagnetických vln, je velmi složitá. Sílu pole v prostoru nelze jednoduše vypočítat, protože obecně známé údaje se vztahují na volný otevřený prostor. Ve skutečném prostoru dochází k různým interakcím, sčítání a odčítání síly pole, vlivem odrazů a podobně.
Nelze nikdy určit nějakým výpočtem, jakou sílu pole bude mít určitý vysílač v určité vzdálenosti. Například naměříme li úroveň nějakého vysílače v určitém místě vysokou, o pár metrů dál může být téměř nulová.
Tato problematika je natolik složitá, že velmi přesahuje rámec této poradny.

Opravdu předpokládáte, že Vám tady někdo poskytne několikasetstránkovou, vědecky fundovanou odpověď???

Děkuji. Ale přece hygiena se řídí určitými limity, ta určuje v jaké vzdálenosti smí být vysílače a kde umístěny. Tak se to přece musí dát změřit...Pak by to byl přece kocourkov. Dala by se anténa, naměřila by se přijatelná hodnota, vysílač by směle vysílal a přitom o kus dál v bytě kde bydlí malé děti by se měřením zjistily naprosto nevyhovující hodnoty...jestli to tak je, tak potěš koště ( řekla by má pubertální neteř...),
to jsme v pěkném průšvihu. Takový biologický pokud na lidech...
Pokud se dá vypočítat hodnota v otevřeném prostoru, tak jak je to prosím v té vzdálenosti 130 m?
Mám na mysli konkrétní vysílač, je na domě cca v 6. patře, byt, který mám na mysli je cca 130 m vzdálen a je
v té vzdálenosti jakoby vystouplý ven, tzn., že před ním je prázdný otevřený prostor a záření z vysílače dopadá přes ten prázdný otevřený prostor na zeď toho bytu. ( se snížením těch tří pater). Dosáhne se té hodnoty 100nT a nizší? Kdybyste měl malé dítě nebo ženu, která by na to byla citlivější, nechal byste je bydlet v takovém bytě s klidným vědomím, že to vyhovuje? Nebo byste to nějak změřil, abyste měl jistotu? Jak se normální občan jako já mlže dostat k někomu, kdo mu to změří? A je alespoň ten výkon konstantní? Tj. že ve dvě v pátek se nenaměří jiné hodnoty než v sedm v neděli? Moc děkuji.

O tom jsem právě psal. Hygiena sice určuje nějaké hodnoty, ale jsou určeny jen na nějakých předpokladech, tedy silně teoretických.
Nikdo, alespoň co mi je známo, neověřil skutečné, tedy dokazatelné vlivy záření na organismus. Takový výzkum, který by vlivy o určitých úrovních skutečně a nevyvratitelně doložil v podstatě neexistuje. Takový výzkum nejen že by byl velmi drahý, ale časově tak náročný, že by nebyl schopný sledovat rychlost vývoje bezdrátových technologií.
Jak jsem psal, nikdo není schopen třeba pro Váš případ spočítat úroveň záření.
Vysílač nevysílá jen ve Vašem směru, ale i jinam. To způsobí, že vlivem odrazů i od vzdálených objektů vznikne nehomogenní pole. V něm se různě v různých místech signál sčítá a odčítá. Proto je sice možné, že by Vám někdo pomocí spektrálního analyzátoru úroveň signálu změřil. Ale lze předpokládat, že například v kuchyni bude signál velmi silný a třeba v ložnici nízký či naopak. Navíc signál bude kolísat s počasím, a jinými různými vlivy. Výpočet podle vzdálenosti by byl velmi nepřesný. To lze jen ve volném například kosmickém prostoru. V reálném světě, plným překážek a členitosti okolí je jen velmi nepřesný.
Jak jsem pochopil z Vaší obavy jde Vám především o technologie jako WiFi, telefony a podobně, zejména vysílač ve Vaší blízkosti. Pevně věřím, že po zkoumání elmag pole u Vás, by se s velkou pravděpodobností ukázalo, že jsou u Vás přítomny signály vysílačů o značně silnější úrovni, než má ten o kterém víte a který Vás znepokojuje. Také mnohem silnější než má například ViFi. Můžou to být dokonce vysílače v mnohem větší vzdálenosti a o kterých vůbec nevíte, například vojenské technologie.
Podle mého názoru, nemějte z toho přehnané obavy. V posledním století se bezdrátové technologie rozvinuly neuvěřitelnou měrou. Pokud by byl vliv natolik podstatný, muselo by se to již ve znatelné míře projevit. Ale podle statistik, se lidský věk stále prodlužuje, dokonce více v civilizovaném světě, kde lze předpokládat vliv elm. pole největší. Nechal bych tuto problematiku řešit povolané lidi, kteří tomu rozumí.
Můj osobní názor je takový, že naše zdraví více než elm. záření ohrožuje chemická potrava, plná všelijakých náhražek. Také nějaké přehnané obavy z různých nezdravých vlivů a život ve strachu z toho, zdraví možná škodí více, než vlivy samotné.
Ale vše co jsem napsal, je jen můj názor na věc, v žádném případě Vám jej nevnucuji. Asi tak.:-)

Jak už tady několikrát zaznělo, úroveň elektromagnetického pole je silně nehomogení. Směr šíření pole určuje použitá anténa, respektive její tvar. Pokud máte anténu na baráku, je naopak pravděpodobné, že jste v elektromagnetickém "stínu". Na vliv šíření má zásadní vliv i kmitočet. Vyšší frekvence hůře procházejí překážkami, takže vyšší výkon neznamená automaticky vyšší expozici el. polem. Zrovna wifi je tímto problémem "postiženo", někdy je docela problém pokrýt, díky vlivu zdí, kvalitně signálem celý byt z jednoho zdroje.

Problém mobilního telefonu spočívá v tom, že v bezprostřední blízkosti hlavy je anténa vysílače. Mikrovlnka, která má řádově vyšší výkon, ale obvykle ji nemáme u hlavy, takové emoce nevzbuzuje :-)

Zcela běžně jsme vystavování vlivu nízkým frekvenci o vysokém výkonu (rozvody el. energie) a extrémně vysokým výkonům vysokých frekvencí (teplo a světlo). Omezit (nikoliv zcela vyloučit), lze vliv elektromagnetických polí pomoci Faradayovy klece. Ale pokum mě pamět neklame, dlouhodobý pobyt v této kleci nesvědčí ani živočichům, ani rostlinám :-)

Ara : můžu se zeptat k té mikrovlnce? Někdo mi říkal, že je možné, když je rozbitá, že to záření může vydávat, i když není zapnutá a nebo pokud dobře netesní, tak při zapnutí to záření může unikat ven. je to pravda? Zejmén to první. Já teda doufám, že ne, ale...

Ta součástka v mikrovlnce která je odpovědná za funkci se jmenuje magnetron a technicky je to elektronka. Bez přívodu elektrické energie nemůže vydávat žádné záření. Pokud je ale trouba poškozená, třeba jen vadné těsnění, opravdu může energie během provozu unikat ven.
Vcelku jednoduše lze troubu otestovat kompaktní zářivkou. Uchopte zářivku rukou za patici a přiložte k běžící troubě. Pokud se dostává nějaká energie ven, zářivka se rozvítí.

Když se staví vysílače, nikdo přece nedělá několikastránkové elaboráty okolo...Mají na to nějaké tabulky nebo tak nějak ne? Oni to můžou změřit přece když to instalují přímo u toho, ale v bytě pár metrů od toho to asi těžko půjdou změřit ( nebo se to tak dělá, že obchází všechny obytné prostory v okolí a měří???), tam to
zjištují na základě daných veličin a hodnot, ne?

Znovu se budu opakovat. Šíření signálu je nehomogenní. Když se staví vysílač, pravděpodobně okolo toho budou ty několikasetstránkové dokumenty. Také budou jistě nějaké tabulky a podobně, také lze signál měřit, ale nikdo Vám to nezaručí. Nejde to. Různá měření a podobně se provádějí spíše pro zajištění pokrytí signálem. Svet se zbláznil už dávno :-) a to nejen v bezdrátových technologiích. Dovolím si tvrdit, že například usednete li do auta a pojedete třeba na nákup, jste na zdraví a životě ohrožena nesrovnatelně více, než radiovými signály.
Smiřte se s tím, že doba je taková a ať budete chtít jakkoliv, radiovým signálům se již nevyhnete. Zejména, pokud chcete žít v civilizovaném světě.
Dokonce, kdyby jste se odstěhovala na pustý ostrov, mohla byste posléze zjistit, že jste právě v dráze paprsku vojenského radaru s dosahem 10000 km.
Radiové signály jsou a asi již budou. Asi již nelze se jim vyhnout.
A jak naznačil Kurt (asi bude pode mnou), různé stránky na netu, které se těmito vlivy zabývají, mají spíše charakter konspirativních teorií. Často mají za účel strašit lidi, uvedené vědecké poznatky bývají vytržené z kontextu a někdy nepodložené. A někdy buď na stejné stránce, nebo "kousek vedle", najdeme nabídku zcela zaručeně fungující folie, deky, kabelu, spirály z drátu v kouli a podobných "zaručených" prostředků k odstranění elmg smogu. Samozřejmě za nemalý peníz. Samozřejmě po změření v laboratoři to má asi takový účinek, jako školní sešit na stole.
Moje rada zní: Žijte zdravě tak jak to jde. Chraňte sebe a děti před úrazy, dávejte pozor při řízení auta, buďte opatrná při používání el. spotřebičů, jezte pokud možno nezávadné potraviny. Uděláte pro své zdraví a zdraví dětí rozhodně víc, než studováním elm. záření a jeho vlivu.
Dokonce vypuštěním těchto obav kouskem prospějete svému zdraví.
Přehnané obavy z něčeho, zdraví škodí. To je na rozdíl od elm. vlivu skutečně
prokázáno. 8-)

Mimochodem, kdyby to byl problém hygienik by to nepodepsal

seš zlatý človek

presne takto smýšlejíci lidé sypali DDT do močálu, zaočkovali všechny a všechno, penicilín byl na všechny nemoce až nakonec se pridával i hospodárskym zvíratúm rovno do krmiva jako prevence, a pak, cca o dve generace se dostavil nespochybnitelnej výsledek, dnes témer neexistuje díte co není alergikem

hygienik podepíše nebo nepodepíše ??? seš neskutečne naivnej, vlády všech státu milují takovej lidskej materiál a zároveň se desí všech pochybovačú, potencionálnich to opozičníku, vzbourencú a teroristú

.... :puff:

Tohle už mě taky opustilo, věřit těm, co by tomu měli rozumět...Vidíme to dnes a denně v různých oblastech, že to tak zdaleka není a spoléhat na to se opravdu nedá...Tipla bych si, že hygienik možná ani netuší o principu fungování těch vysílačů, natož aby věděl, co škodí a co ne, když se o tom vědci z celého světa stále dohadují a je to teprve ve stadiu výzkumu...

Pravdu díš. Opravdu nemá cenu, věřit těm, kteří by tomu měli rozumět.
Mnohem lepší je věřit těm, kteří tomu nerozumí vůbec, zato umí napsat věrohodný článek na internet. Ano, máš pravdu. Lidem se vlivy vysílačů zatajují, již se o tom ví, ale ekonomické zájmy jsou silnější. Příjmy firem, vlastnících vysílače jsou tak velké, že pro majitele není problém, zaplatit lobbysty, kteří dokážou ovlivnit různé výzkumy v jejich prospěch. Radiové vlny zrovna tak, jako třeba radioaktivita, dokážou v buňkách pozměnit genetickou informaci a způsbit rakovinu. Právě vlivem silně nehomogenního pole v blízkosti vysílače, dochází ke sčítání hlavního vysílacího laloku s odraženým a tím k zesílení signálu na velmi nebezpečnou úroveň. Jistou analogií k radiovým vlnám, je sluneční záření, což jsou vlastně také radiové vlny. Přitom je známo, že lidé silně vystavení slunečnímu záření, jsou ohroženi rakovinou kůže. A nejedná se jen o vysílače radiové. Například mikrovlnné trouby pracují v pásmu 2,4 GHz, což je frekvence procházející, částečně oknem trouby. Sice ochranné síto velkou část zachytí, ale výkon v troubě je tak velký, že i ta část co projde je značná. Dokonce někteří vědci zjistili, že i po vypnutí trouby, po nějakou různě dlouhou dobu zůstávají mikrovlny v prostoru trouby a po otevření uniknou ven. Nejvíce nespotřebovaných vln, zůstává v troubě při ohřívání malého množstí potraviny. Podle některých studií, zůstávají mikrovlny i v potravině po vyjmutí a potravina ještě nějakou dobu vyzařuje. Škodlivé radiové záření, však náš život ohrožuje i v oblastech, kde bychom to nečekali. Třeba moderní automatické pračky, myčky a jiné spotřebiče. Často obsahují mikroprocesor, který je pomocí oscilátoru taktován na vysoké frekvenci. Tyto oscilátory jsou též vysílači rádiových vln. Čím více je takových spotřebičů v domácnosti, tím, vlivem sčítání, se i tyto signály stávají rizikovými. Málokdo ví, že elektronické náramkové hodinky také produkují taktovací frekvenci. Signál není silný, ale při nošení hodinek celý den, v těsné blízkosti tepen ruky, může po nějaké době způsobit leukemii. Pozorováním bylo též zjištěno, že u lidí, bydlících v domech, které se nachází okolo silnic, kde policie často měří rychlost radary, se častěji vyskytuje rakovina slinivky břišní. Také muži z těchto lokalit častěji trpí neplodností a erektivní dysfunkcí. Oscilátory nejen počítačů, mobilních telefonů a řídicích jednotek spotřebičů jsou rizikové. Jsou známy případy, kdy se zdravotní stav pacienta zhoršil, po připojeni v nemocnici na počítačový monitor funkcí.
Tyto vlivy radiového vyzařování, nelze v žádném případě podceňovat. Ačkoliv oficiálně je to zamlžováno, ve skutečnoti je to již potvrzeno nezávislými výzkumy a pozorováními. V každém případě je lepší oželet dobrý signál v blízkozti televizního vysílače, než vlastní zdraví. Je též vhodné, maximálně omezit dobu telefonování a používání elektroniky. Zejména delší trávení času na internetu, připojeného přes ViFi, je nezdravé. Také mobil, položený při spánku na noční stolek, působí negativně, protože se často hlásí do sítě, i když netelefonujeme. Chraňme své zdraví, před škodlivými účinky radiových vln.
Tento článek doporučuji dále šířit, za účelem získání všeobecného povědomí, o škodlivých vlivech radiových vln. Tím pomůžeme, následným tlakem na zodpovědné orgány k tomu, aby byly tyto vlivy lépe posuzovány, z hlediska vlivu na životní prostředí. Naším cílem je dosáhnout, aby zejména televizní a rozhlasové vysílače byly stavěny v lokalitách, kde nemohou svým signálem příliš ovlivit životní prostředí. Například, aby hlavní laloky vysílacích antén, nesměřovaly na místa s vysokým osídlením, jako jsou města.

Omlouvám se, že jsem pravdu o těchto věcech nenapsal hned. Snažil jsem se
ochránit tazatelku před obavami, které jistě vyvolá zjištění, že se o těhto věcech ví, ale nic se s tím nedělá. Mašinerie peněz, bez ohledu na naše zdraví nejde bohužel zastavit...:beer:

Hm, tak teď nevím, jestli to má být myšleno jako fakt nebo ironie...Každopádně mě to jako hloupost nepřijde, minimálně dle úsloví "na každém šprochu"...Mj. tento dokument vysílala ČT2
watch Jisté je, že jedinec je proti tomu bezbranný, pokud nechce žít v odlehlé pustině...
takže v rámci zachování zdravého rozumu musí částečně rezignovat, částečně ale nebýt lhostejný. Což jsem myslím splnila mým úvodním dotazem, na který vlastně doteď neznám odpověď a jak jsem pochopila, ani ji dostat nemůžu.
Zbývá tedy jediné, zjistit, kde je možné najít byt co nejdále od vysílače, jít tam bydlet a doufat, že za pár měsíců mi před okny nepřistane další vysílač. ( na střeše by mi to tak nevadilo, teď už vím, že je to tam
teda o.k....)
No, děkuji všem a přeji nám, ať se ty zatím z větší části hypotetické obavy nestanou reálnými...

:-D:-D ""Hm, tak teď nevím, jestli to má být myšleno jako fakt nebo ironie...Každopádně mě to jako hloupost nepřijde""

Zuzko, Vy jste tak zaujatá a dovolím si tvrdit že zblblá, že se tomu
musím smát. Vypadá to, že i kdyby se vypnula veškerá elektronika na Zemi,
tak Vás bude ohrožovat snad i vesmírná sonda, vysílající někde z hranice
sluneční soustavy. Věřím, že kvůli vysílačům skutečně onemocníte.
Onemocníte vlivem psychické zátěže, kterou si sama způsobujete.

Nejdřív jsem se Vám snažil velmi obsáhle vysvětlit, jak to je. Že se to v praxi
nedá dostatečně změřit, určit ani dokázat. Vše je založeno jen na domněnkách a
pocitech. To že lidem nejvíce "škodí" vysílač, který vidí a ví o něm atd...

Bez výsledku... Tak podle přísloví "kdo chce kam, pomozme mu tam",
jsem, spíš pro pobavení, sepsal totální sbírku nesmyslů, kterou jsem si vymyslel a sám jsem se tomu musel občas při psaní smát.
Jak je vidět, jste schopna i takovéto ptákovině uvěřit, což je neuvěřitelné.:-)
Vás to asi zabije, Vám není pomoci...

Proboha.. Proč právě mobilní telefony.. které ani v základnových stanicích nevysílají žádným závratným výkonem. Vždyť je spousta jiných vysílačů s mnohem většími výkony. Ale lidem nejvíce vadí mobily. I v tom pofidérním televizním
pořadu. Televize už odvysílala mnoho takových "dokumentů" z oblasti konspirativních teorií. Ne všemu lze věřit, zrovna tak jako mému výtvoru.
V televizi už jsem viděl zcela věrohodné dokumenty o návštěvě mimozemšťanů,
o tajných seskupeních k ovládnutí lidstva, četl jsem o rozprašování jedů letadly k omezení populace, ovládání lidských mozků na dálku vlnami o nízké frekvenci.... atd. Kdo chce věřit, tomu to nikdo vevyvrátí.
No jestli chcete, tak Vám sepíšu podobný věrohodný dokument, třeba o škodlivosti úsporných žárovek, vlivu podmořských optických kabelů na rozmnožovýní krabů, nebo o vlivu televizních satelitů na příliv a odliv.

Pokud možno, se odstěhujte někam do horského údolí, daleko od všech vysílačů a stíněného okolními horami. Příbytek nejlépe po vzoru ruských zemljanek, pod povrchem země. Ani to Vám však nezaručí nepřítomnost nějakého signálu, ale bude snad slabý aby Vám škodil jen málo. Ale pozor, nejdříve si nechte místo prověřit na výskyt geopatogenních zón. Škodlivé záření z nitra Země lze však účinně potlačit dekou s vetkanými dráty, umístěnou pod postelí. Lze sehnat na internetu. A myslím to vážně, jinak Vás radiové vlny opravdu zabijou. :-):puff:

odstehováni do horského údolí moc nepomúže, jak zjistil nejakej rakouskej akademik už ve 20-tych letech minulého století, jsem bombardováni částicema z vesmíru a hory jsou první na ráne, jak probíhaly a probíhají doteď merení, nekteré částice jsou vskutku podivuhodné, není jich teda moc ale za zmínku stojí, trej mají energii vetší než kulka vypálená z bežné pechotní zbrane, jediné štestí je že jsou tak malé že jsme pro ne prúhlední, prolítavají atomy našich tel témer bez interakce a to jsou částice o kterých alespoň víme, búh ví o čem všem nic nevíme

.... :puff:

presne takto smýšlejíci lidé sypali DDT do močálu

Tak zrovna nedávno jsem četl nějakou studii, zabývající se poměrem mezi počtem umrtí lidí na malárii a umrtím na kontaminaci DDT. V době, kdy se DDT začalo používat výrazně klesl počet nakažených malárií. Jasně, vliv DDT na počet umrtí se těžko odhaduje, ale vyplývá z toho že nic není černobílé.

Dichlordifenyl trichloretan(DDT) se začal používat jako účinný insek-
ticid v oblastech výskytu malárie. Plošné zásahy proti přenašeči (komáři
druhu Anopheles) byly tak úspěšné, že úmrtnost na malárii v 1,5 miliar-
dové populaci této části světa dramaticky poklesla a během 25letého
používání DDT se zde prodloužila střední délka života o 20 let. Insek-
ticidních vlastností DDT se postupně začalo využívat i tam, kde malárie
nehrozila. Extrémní perzistence DDT v životním prostředí vedla k jeho
ubikvitárnímu (všudypřítomnému) výskytu na celé zeměkouli. V experi-
mentu byl popsán zvýšený výskyt jaterních tumorů u laboratorní myši.
Přestože se karcinogenní účinky DDT nepodařilo prokázat u žádného
jiného druhu laboratorních zvířat a ani u člověka, byly používání a výroba
DDT zakázány

Moc děkuji. Já Vám věřím, ale pak je to dost hrozné...Takže kdekoliv můžou být ty hodnoty vlastně taky vysoké, že by to neprošlo ani tou nyní 10x změkčenou normou a vlastně se na to nepřijde, protože se to měří jen při výstavbě základny. No kocourkov to je pořádný a průšvih ještě větší. navíc neřešitelný...teď a v budoucnu,
kdy na těchto technologiích budeme tak závislí, že ani prokázaný negativ. vliv na zdraví tomu nezabrání...

Ono to tak závažné nebude,když s tím nikdo na světě od února 2011 nezačal nic dělat.
A průměrný věk lidstva se zvyšuje,takže na to asi ani nevymřeme.
Zkuste se odstěhovat někam na samotu,ale tam stejně pozor na satelitní vysílání,signál GSM a skryté vojenské radary.Snad jen na nějakém ostrůvku v Tichomoří by mohlo být relativně bezpečno.

Ono průměrný věk dožití se sice zvyšuje, ale jen díky pokrokům medicíny a to jednak v tom odhalit např. nádory, ale i jiné nemoci díky zobrazovacím technikám včas a taky je úspěšněji léčit. Ale bohužel je obecně známý fakt, že zatímco ještě před 40-ti lety bylo vzácné, když měl někdo rakovinu - byl to každý 7. člověk, dnes je to každý 3. A odhady říkají, že za 10 let to bude každý druhý. Takže u poloviny lidí to nebude otázka jestli, ale kdy. Jasně že za to nemůže jen záření, ale opravdu bych nedala ruku do ohně za to, že se to na tom nepodílí. Koukněte se na ten dokument. Tam jasně přišli na spojitost tohoto onemocnění a vysílačů...Takže minimálně ostražitost nebo preventivní snaha se tomu pokud možno co nejvíc vyvarovat není hloupost.

Ostražitost jistě není hloupost,ale Vy spíš onemocníte stresem nebo fobií z možného ozáření "čímsi".Stejně se tomu nevyhnete,takže hlídat vzdálenost od jednoho vysílače Vás sice trochu uklidní,ale co ty desítky dalších?Pořídíte si mapu vysílačů a budete kličkovat městem i světem,abyste se někde nepřiblížila?Ono to zase tak hrozné nebude.Kolik třeba milionářů a miliardářů,kteří si to i mohou dovolit,si buduje kryty nebo se stěhuje od civilizace bez elektroniky a veškerých signálů,aby se ochránili?Moc jich asi nebude,naopak sídlí ve velkoměstech nebo dokonce v mrakodrapech,kde bude signálů ze všech stran a antén asi hodně.
Tak se přestaňte bát a užívejte si života,stejně pak umřete na něco úplně jiného.
Hlavně nečtěte nic o škodlivosti potravin a nápojů a znečištění ovzduší jedy,protože to se pak buď udusíte nebo umřete hlady.
To já se raději nezdravě přecpávám,i když třeba umřu o pět let dřív,ale spokojený.:-)

No, zatím nejsou prokázané zdravodní dopady elektromagnetického záření kolem nás. Studie si navzájem odporují a žádný globální závěr neexistuje. Měl jsem na střední škole učitele, bývalého vojáka. Dělal technika u letectva (radary, řízení v letadlech, raketách atd). Říkal, že na zářiči vysokofrekvenčního radaru (používají se na navádění protivzdušných zbraní na krátké vzdálenosti) se dal uvařit buřt za 10s. Takový to mělo výkon. Nemá z toho žádné zdravodní následky.

Ano, je to možné, údajně to potvrzuje nějaká studie (nemůžu potvrdit),
že silné (tedy opravdu silné, ne z mobilu a pod), ozáření vlnami zabíjí
spermie. Stejný účinek má delší koupel ve velmi teplé vodě.
Ale jako spolehlivou antikoncepci to stejně nelze doporučit.:-)

Tato debata mi silne pripomina nezmyselne debaty na rozne temy, kde debatujuci nechce v podstate debatovat, on(a) uz s hotovym nazorom prisiel a sieri svoju vieru dalej. Idealne proti vsem.
Chudak zero, snazi sa tu jak blazen, ale dotycnu pani nepresvedcis, ona uz presvedcena je.
Inak u rodicov na baraku (byvaju na 12p) prisiel posledny operator robit LTE. Od zaciatku som bol proti, nielen preto, ze tam mam svoje wifi anteny a budeme musiet robit kompromisy s antenami, ale z inych dovodov.
Paradoxne prave ludia byvajuci pod antenami su v hluchom uhle a nebudu mat signal z daneho vysielaca (mozno z nejakeho odrazu), po namontovani stanice sa vzdy v bytoch pod nou robia merania signalu kvoli hygienickym normam a toho EM smogu mame okolo seba tolko, ze by si musela byvat kolmeter pod zemou, aby ta nic nezasiahlo.
NIcmenej bazu by som na nad sebou mat nechcel. Preco?
- ako som spominal, operator sa dodrbal na strechu, kde uz mam anteny ja, hoci vedlajsia strecha rovnakeho baraku je volna. Preco netusim.
- operator plati spolocenstvu vlastnikov rocny najom a tak "kazi" ceny najmov pre lokalnych ISP. Ludia nerozlisuju medzi mobilmi a wifinami, pre nich je to vsetko jedno, nicmenej ja ako maly ISP si nemozem dovolit zaplatit za strechu, ci vodojme mesacne stovky eur ako platia mobilni operatori.
- pomerne casto si mobilni operatori na strechu okrem anten "prirobia" rozne nadstavby, ci dokonca cele kontajnery. O ich uchyteni a vplyve na statiku celej budovy si dovolim silne pochybovat, ale nastastie toto nebude ten pripad.
- v baraku, ktory ma 40 rokov este neboli robene elektricke rozvody a su tam povodne. 24h odber niekolkych kW moze spravit s celym barakom divy, sam som zazil uz podobne veci pri mensich odberoch. Nehovoriac o tom, ze zasah do stupaciek je vzdy loteria...ked som nechal vymenit pred par rkmi v celom baraku kable od Telekomakov nesla asi jeden den elektrika par poschodiam, pretoze sa niekde nieco prerusilo, ci skratovalo. Robilo na tom 8 chlapov 2 dni a miestni dochodcovia ma opluvali, ze im vypli pracku opcas prania a ze vecer nemohli pozerat telenovelu. Odvtedy sa do miestnych zalezitosti radsej neangazujem.
- niektore bazy maju zalozne zdroje, kde okrem klasickych baterii bezia aj naftove generatory a tam by som byvat urcite nechcel, aj ked dlhodobe vypadky prudu byvaju nastastie viac ako zriedkave.

atd

Dovodov by som si nasiel este milion, ale zdravotny medzi nimi nie je.

ono taky stačí sledovat, jaké zkazky si lidi přeposílají poštou. (typicky mí rodiče) Kromě relativně neškodných PPT prezentací "o hovně" (scenérie, fotky přírody, ženský, vtipy, ... - ale zajímalo by mě, kdo má tolik času se doslova srát s takovým odpadem?) chodí maily s rasistickými bajkami (alias kolik dostane cikán sociálky) nebo v poslední době putinovsky laděná propaganda o "pravdě" na Ukrajině. A samozřejmě pseudověda a "magie" typu "škodlivé záření", chemtrails apod.

Lidi jsou čím dál tím hloupější a věří očividným nesmyslům, ani nemají snahu si tato tvrzení nějak ověřit, přitom informačních zdrojů je dnes přehršel a na dosah ruky.

Tak třeba chemtrails nevěřím a ani si nemyslím, že věřím kdejakým nesmyslům, ale to, že má elektromagnet. záření vliv na člověka je prostě fakt a že to je vliv negativní je taky fakt. To že zdaleka ne všichni jsou na to citliví tak, aby jim to způsobovalo potíže jako mě neznamená, že na buněčné úrovni to menší dopady nemá. Ty se ale postupně sčítají. Já vás ale rozhodně o tom přesvědčovat nehodlám. Lidé si obvykle zdraví neváží do chvíle než onemocní, tak to holt v převážné většině případů je. Třeba v případě kouření - ví se, že cca 2% lidí je vůči negativním účinkům kouření odolná. To jsou ti, co můžou kouřit do stovky a nic jim to neudělá. Ale u 98% to tak není a dřív nebo později na to nějak dojedou, pokud je to později, můžou mezitím umřít na něco jiného...jenže ještě pořád existují hlupáci, kteří ty dvě procenta berou za mustr a myslí si, že na tom budou podobně místo aby se dívali opačným směrem třeba na ty, co to zabilo už po pár letech.
I v tomto je to stejné. Buď se můžu řídit nějakým vojínem, co si tím opékal buřty a nic se mu nestalo nebo
nebudu ignorovat stížnosti několik desítek, možná stovek tisíc lidí na světě, co mají podobné příznaky a očividně to na ně má vliv, nebudu ignorovat zprávy neurologů o tom, jak v posledních letech výrazně roste
různý počet neurologických onemocnění, zprávy biologů o tom, jaký vliv má záření na potkany, zprávy o tom, jak to má vliv na stromy, jak v blízkosti vysílačů klesá počet zvířat atd., je toho dost. Tahle lhostejnost mi přijde mnohem horší než příp. zbytečné obavy.

Ano, je to prostě FAKT. Pro Vás je to prostě FAKT, i když to není čím doložit. Dokládá se to jen dojmy lidí jako jste Vy.
""nebudu ignorovat... možná stovek tisíc lidí.. co to na ně má vliv...."
-----Ano, a budu ignorovat zbytek lidí do několika miliard, na které to vliv
nemá, že???
Víra je mocná, ale čemu věřit?? Třeba prvním třem řádkům z následujícího
odkazu? http://www.novinky.cz/veda-skoly/357638-u-vetsiny- typu-rakoviny-meli-lide-proste-jen-smulu-zjistili- vedci.html
Jednou je módní věřit jednomu a podruhé jinému. Ale vždy jsou na to důkazy.
Já třeba věřím, že zelený mimozemšťan z Alza opravdu žije a navíc
je nezničitelný. Teď na mě zrovna čumí z pravé strany monitoru.:-)

Dodolím si takový příklad - za mého života (50 let), se asi 10x změnil názor na to, zda je máslo škodlivé či nikoli. To samé bylo u mléka a řady dalších potravin. Samozřejmě pokaždé to bylo 100% vědecky podloženo všemožnými studiemi řady vědeckých ústavů.
Závěr z toho mám jediný - v příštím životě bych chtěl být takový vědec, který se za velké prachy hrabe v takovýhlech problémech. To jsou ti jediní, kteří z toho mají opravdový užitek!

No mě je prakticky stejně roků. Za tu dobu jsem si uvědomil, že více než o samotné "zjevené pravdy", jde o prezentaci jednostranných názorů. Ten postoj co prezentuje Zuzka je pochopitelný. Jedna z taktik pro zvýšení prodeje je vyděsit a nabídnout "řešení". Zdravý rozum a logické uvažování je potlačováno. Stáří je prezentováno jako nemoc a pokud mohu soudit z reklam, elixír nesmrtelnosti je na dosah...

Nikoli, nic se "nesčítá". Elektromagmetické vlnění je "všechno" od tepla, světla, UV záření, vysílání, radiace - liší se to jen frekvencí vlnění a její intenzitou a směrovostí. Takže např. všesměrové záření o výkonu cca 2W (mobily) s frekvencí 800MHz je něco zcela odlišného, než např. úzký radarový paprsek o výkonu cca 150kW na frekvenci okolo 9GHz. Zatím co to první je neškodné a i mozek to neohřeje ani o 1°C (při expozici přes 2 hodiny), to druhé dokáže za několik minut "ugrilovat" malé hlodavce - pokud jsou ovšem umístěni do paprsku. Druhý příklad může být 100W žárovka a 100W laser. Žárovka hrozí max. popálením, pokud se jí dotkneš, ale 100W laser už dokáže celkem pěkně gravírovat a řezat měkčí (nekovové) materiály. Analogie s vodou: litr vody "rozhozený do prostoru se stane mlhou, nebo nanejvýš kapkami. Litr vody vytlačený vysokým tlakem malým otvorem dokáže přeříznout bez potíží např. kameninu. Tolik k intenzitě a směrovosti.

Jediná výjimka, kde dochází ke sčítání expozice v dlouhodobém horizontu, je ionizující záření (jinými slovy "radiace"), a to proto, že toto extrémně vysokofrekvenční záření má vliv na buněčné struktury (zejména celistvost a funkčnost DNA a RNA), jiným slovy, nese v sobě vysokou energii.

Zbytek oněch "zpráv" je čistě o tom, že se většinou jedná o "přežvýkané," původně vědecké, informace z různých lidových periodik, kterážto sepisují pisálci, kteří taktak udělali maturitu, a tak šli "dělat noviny" (a leckdy ani neumí napsat správně složitější českou větu). Popsat nějaký problém je totiž jedna věc, ale správně jej vysvětlit je věc druhá, např. klidně ti vystřelím alternativní teorii: Mobilní BTS postavená ve volné krajině vyžaduje údržbu, tj. k ní jezdí technici v autech a navíc často obsahuje energocentrálu, tj. zdroj hluku. Lesní zvěř je plachá, a proto se z území, kde se pravidelně objevuje nová pachová stopa, kde člověk narušil zvířecí stezky a kde už není (ani v noci) obvyklý klid, postupně stáhne. Nejprve plaší býložravci, následovaní predátory. A hop, máme vysvětlení, problem solved. A bez jakékoli zmínky o "škodlivém" záření.

Závěrem bych dodal, že se nejedná o lhostejnost, ale o racionální uvažování. Nikoli o iracionální šíření bludů.

P.S.: Mimochodem, nejhorší smrt je smrt strachem. :-)

Cituji : "Paradoxne prave ludia byvajuci pod antenami su v hluchom uhle a nebudu mat signal z daneho vysielaca (mozno z nejakeho odrazu), po namontovani stanice sa vzdy v bytoch pod nou robia merania signalu kvoli hygienickym normam" Takže se ví, že pod vysílačem je vliv nejslabší a proto se měří tam a ne v bytech naproti, aby byly hygienické normy splněny...Hm, to dost vypovídá...

ANo meria sa tam preto, ze su najblizsie a uz to tu bolo spomenute niekolkokrat, ze so vzdialenosotu klesa intezita signalu vyrazne rychlo. Merania v bytoch pod vysielacom sa robia prave preto, ci v budove nedochadza k nejakym odrazom a nasledne k ziarenu, ktore by mohlo prekrocit normu.
V naraku o 50m dalej cez cestu uz norma urcite prekrocena nebude, pretoze tam je uz signal prilis slaby na to (navyse ma v ceste prekazku, cize okna alebo steny budovy).
Pozri z mojich skusenosti ti mozem povedat, ze som clovek pomerne necitlivy na vonkajssie vplyvy, ale po 2h volania ma bolela hlava. Ak som mal par desiatok minut nb v lone bolievalo ma brucho a kludne verim, ze par milionov spermii pripravenych v zasobnikoch bolo usmrtenych, ci uz teplom, ktore nb vydaval, ale EM ziarenim disku, ci elektroniky. Chystam sa kupit synovi mikroskop, takze spravim asi nejake pozorovanie pred a po oziareni;o).
Podstatna je vzdialenost a az nasledne vysielaci vykon, co frekvencia vysielaca.

No a co teprve tato šokující informace z toho blogu:

Anonymní31. května 2013 11:30
Proč myslíte, že se začaly tyto stožáry maskovat jako stromy ? No aby to lidem nebylo nápadné, to obrovské množství stožárů všude kolem nich. Provozovatelé těchto zařízení "účelově odklání", že se ty stožáry a věže maskují jako stromy, aby prý zapadly do krajiny, a měli od ekologů, pod.iniciativ a soudů pokoj.

Takže nechodit raději ani do parků a lesů,jsou to maskované vysílače!
Natož jezdit na Šumavu,je to odtud o dost blíž k tomu jižnímu Atlantiku s tajnou základnou!

Navíc tu my, zhlouplé ovce s ovlivněným myšlení, zesměšňujeme ty, kteří chtějí prohlédnout.
Stydím se. Hlavně za to, že jsem dosud nenašel ta skripta. Nechci si ani představit, co by se mohlo stát, kdyby se „Šíření elektromagnetických vln a antény“ dostalo do rukou nezasvěcenému.

Zuzka ani my stejně moc šancí nemáme,snad jste to tam už taky četli:

ALARMUJÍCÍ INFORMACE :
Nové úniky informací z pražského zednářského oběžníku :
Zde z 27.5.2013 v 13:46 SEČ
Děti v ZŠ se v Občanské nauce budou učit toto:

Rodina je přežitek z doby feudálního státu. Dnešní moderní doba umožňuje volné potkávání občanů a jejich spolužití podle aktuální situace. Běžně vznikají funkční celky na omezené období. Na doporučení Světové zdravotnické organizace již není dobré mít děti. Postupně tak snížíme nemocemi, neplodností a rozpadem přežitků rodiny populaci na 500 milionů lidí. Je to jediný správný směr občanské společnosti.

Vše mají v rukou zednáři a WHO,takže přežijí jen oni a jen každý 14.člověk na planetě.
Bude to i někdo z nás???
Čili nějaké záření je nedůležité,jedině že by ho ONI zesílili natolik,aby to snížení populace urychlili.
Asi jdu honem stavět betonovou zemljanku s olověnou výplní.

Já bych tuto problematiku nepodceňoval. Vidím to na sobě.Kulantně řečeno - Před padesáti lety musely ženské přede mnou utíkat na strom proto že se bály co s nimi udělám a dnes před nimi na strom utíkám já, protože nevím, co bych s nimi dělal, kdyby mě některá dohnala. Určitě je to tím, že nosím mobil v kapse od kalhot. :-D