Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upozornění na Bohemia energy

Až u vás zazvoní Bohemia energy, tak je hned pošlete do ...!!!
V případě problémů volejte městskou policii, je to firma, která dělá nábory nových zákazníků, od konkurečních velkých firem.
Žádné slibované úspory nebudou a ještě vám zruší stávající tarify od elektřiny a plynu, tak bacha.

Představují se jako energetika a až po chvíli se terpve dozvíte, co jsou za firmu. Vysvětlují to tak, že podlehnou i lidé, kteří v životě nikoho nepustí.

Případné dotazy pište sem, také jsme naletěli. Tuto informaci šiřte bez obav dále, dle informací oenu, rwe a čezu, nejsme jediní, v současné době může být evidováno cca 30 000 stížností, takže je top podložená věc. Pokud jste uzavřeli, tak vám pomůže stávající společnost. U nás ve městě to bude masakr, za jeden den toho stihli hafo. Pokud jste jejich zákazníky, tak se modlete ať je to stále výhodné, mají právo měnit cenu s tím, že na internetu vyvěsí nové ceny 2 měsíce předem.
Upravena velikost písmen. (Kurt)

No já sem ho taky vyhodil měli jsme návštěvu a on se chtěl přesto vetřít, řekl jsem mu at mi dá odkaz na jejich stránky a na netu už sem se dověděl co jsou zač. Takže ted to dělám pokaždý tyhle fóra jsou fakt bezva

Dobrý den,

reagujeme na Váš email zaslaný dne 31.1.2012. JAk jste byl informován emailem dne 18.1.2012 posunutí data ukončení provedl Provozovatel distribuční sítě společnost SMP Net, s.r.o., která schavluje veškerá data ukončení, z tohoto důvodu Vám účtuje spotřebu až do data 7.12.2011.

S přáním příjemného dne

Martin Petráček Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10

1) Já jsem měl smlouvu bohemiaenergy, ne s společnost SMP. I přesto my napsala že smlouvá končí k 29.11.2011. tak jako ví.

2) Já neplatil deaktivační poplatek 6000 společnost SMP ,ale společnosti bohemiaenergy. Tam my potvrdili deaktivaci na 29.11.2011 k tomu dnu, to je po druhé co my napsali stejný datu. 29.11.2011

3) K tomu dni 29.11.2011 mělo tedy byt ukončeno, a od dne 30.11.2011 by měli spadat veškeré povinnosti na nového majitele. Který vlastní tento byt neboli odběrové místo ne po mně, od 30.9.2011 tam bydlí. deaktivace měla být k 29.11.2011.

U nás možná taky byli, ale nevím to jistě. Stačili říct jenom "Pane X chtěli bychom vám nabídnout..." a museli zdrhat protože jsem v ruce držel lopatu. S takovou pakáží se vůbec neseru, třeba lidi co roznáší letáky se už k mému baráku bojí přiblížit.

U nás byli loni o prázdninách. Tehdy jsem jim řekl, že na to nemám kdy, aby přišli po dovolených, zatím se neobjevili (vlastně prý nedávno se u nás někdo zajímal, kdo je majitelem elektroměru, syn je odkázal na mne, zrovna jsem nebyl doma, tak se s nimi možná zase setkám). Zaujalo mne, že mi ten mlamoj tehdy tvrdil, že noční proud je teď dražší. A také, že nájem za elektroměr se platí státu. Chtěl jsem se na to přeptat u firmy, kde platíme elektřinu teď, ale byla tam fronta a mně se nechtělo čekat.

Asi podobné je to se zdravotními pojišťovnami - jedna nejmenovaná lákala lidi, ať k nim přejdou a když to někdo udělal, tak zjistil, že široko daleko není doktor nebo zdravotní zařízení co by s tou pojišťovnou mělo smlouvu a museli by platit na dřevo.

Nevím, proč by to mělo být jiné s penzijními fondy co už se třesou na naše peníze.

Jó, co jsme si v listopadu ´89 vycinkali a nedávno stvrdili ve volbách, to máme3-[

Každý, ať si vybere, co mu vyhovuje, ne? Nebo jsi z těch, kteří by na oběd nejraději zásadně do závodní jídelny a na dovolenou zásadně na podnikovou chatu?
Já jsem zvyklý informace, které potřebuji, najít - nepotřebuji, aby mi je někdo laskavě přinášel až na práh domu. Čili jakejkoliv podomák, pojišťovák, jehovista,.... je pro mě stejná verbež, před kterou zavírám dveře.

Vítejte v "ryzím kapitalismu"! Popravdě nechápu na co si stěžujete. Pokud to mělo být upozornění, tak OK. Opakovaně se potvrzuje, že nejlíp se vydělává na lidské hlouposti a ta naštěstí nikdy nevyhyne. :))

Měl jsem tu čest podstoupit návštěvu pouličního dealera Energetického centra. Těch 20 minut pro mladíka nebylo vůbec příjemných. Mimo jiné jsme si ujasnili, že nebudu dávat vydělávat někomu, kdo má sídlo na Václaváku a odlévá do daňového ráje. Dále jsme proprali, že by bylo dobré, když by se stali konkurenceschopnějšími, rozumněj posunuli se v propočtech kalkulátoru ERU mezi ty lepší manipulativce s energií. Návštěva to byla zajímavá, trochu jsme mladíka vytěžili a když jsme si ujasnili, že ani neví, že konkurenční ČEZ přijde s nabídkou eTarifu od 19.4.11, mladík pochopil, kde jsou dveře ...

Jsou to šmejdi a mají jediné štěstí, že se mi žádný z nich nedostal do ruky. Vnutili se do bytu naší 86 leté babičky a té začali vysvětlovat na diagramech jak je výhodné změnit dodavatele elektřiny. Naše babička stěží zapne a vypne televizi a přepne program, s mobilem neumí. To ti hoši nepoznali a bystře jí vnutili smlouvu. První smlouvu se nám pořailo zrušit. Od té doby byli u naší babi ještě dvakrát a měli jsme velké problémy aby smlouva nebyla uzavřena. Těším se až zazvoní po čtvrté a já budu na návštěvě. To jim ty smlovy nakopu do pr....le!!!! , až zapomenou název naší vesnice!!

Skutečně každému doporučuji vzít klacek a hnát každého kdo se objeví. Pokud dojde při změně dodavatele k nějaké korunové úspoře, tak to nestojí za ty obstrukce, všichni mají aktivační poplatek /slíbí vám ho např. 500 Kč a pak naúčtují DPH tedy celkem 600 Kč / a ten deaktivační v tisícovkách, to je hrůza. Mně třeba stávající dodavatel při ukončení naúčtoval o 1.500 KWh více než skutečný stav na elektroměru, aniž by někdo přišel stavy opsat, a příslušný doplatek. Věc jsem reklamoval nahlásil skutečné stavy NT a VT, fakturu zatím neuhradil, protože přeplatek záloh by měli vracet, a čekám jak to dopadene.
Zkrátka tržní hospodářství = uzákoněná zlodějina.

Takové špinavé praktiky nepoužívá pouze Bohemia Energy, ale i jiné podobné firmičky. Samozřejmě nemají s ČEZ ani jinou energetickou společností nic společného, jedná se pouze o prodejce elektřiny, kterou od výrobce ČEZ nakoupí a následně prodává, což může být prakticky kdokoliv. Pokud jim to podepíšete, tak se jich tak rychle nezbavíte a ty smlouvy jsou i na déle, jak na 1 rok. Nakonec zjistíte, že místo ušetření ještě proděláte. Pokud taky po nich něco chcete, tak se většinou ani nikam nedovoláte až nakonec rezignujete. Spousta lidí to třeba udělá v afektu, protože jsou na ČEZ už vysazení, což se jim mnohdy nedivím, ale už si tím neuvědomí, že se tím ČEZu stejně nezbaví, protože jejich lidé na opis elektroměru tam budou chodit stále, akorát zálohy za elektřinu budou platit někomu jinému. Pokud už někdo takovým vykutáleným firmičkám naletěl, tak ať si hlídá dobře termíny splatnosti záloh za elektřinu, protože jsou v tomhle velmi rychlí a nechají vás ČEZem okamžitě odpojit, protože ten je vlastníkem vedení a elektroměru. Opětovné připojení u ČEZ vyjde něco kolem 2000kč a u takových spolků jako Bohemia Energy až 5000kč. Rovněž pokud po vás chtějí vidět vyúčtování za elektřinu, tak jim ho raději ani neukazujte, jinak se jich už jen tak nezbavíte ;-) Jelikož jsem v energetice pracoval poměrně dlouho, tak tato problematika je mi dosti dobře známa a dost lidí těmto firmičkám na to stále skáče. ČEZ sice také není žádný svatoušek se svatozáří na hlavě a když už chce někdo od ČEZu za každou cenu odejít, tak rozumná volba je dle mě pouze EON.

Mnoho lidí také dlabe na zpřístupnění elektroměru pro opis stavu k vyúčtování a ani se neobtěžují nahlásit stav. Tihle pak dostávají odhadové stavy, tak pak se můžou vztekat pouze sami na sebe, že mají na faktuře jiné stavy. Holt za lenost se platí.

Já bohužel Bohemia Energy naletěla. Podepsala jsem s nimi smlouvu na rok. V jejich VOP bylo, že když to do roka nijak nezměním, automaticky mi přechází smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 6 měsíců. Nyní jsem se stěhovala z bytu, tudíž jsem musela z důvodu stěhování smlouvu ukončit. Počítala jsem s tím, že ji mám na dobu neurčitou, tudíž budu ještě 6 měsíců platit zálohy (které by se mi pak nějaké určitě ve vyúčtování vrátily), ale bohužel. Smlouvu jsem ukončila prý dřív a výpovědní lhůta je jen 3 měsíce. Takže teď po mně chtějí zaplatit deaktivační poplatek 6000,- + vyúčtování 1000,-. Pořád si s nimi píšu a snažim se to nějak vyřešit, protože já jsem žádné jiné podmínky nepodepsala, ani mi nedali nijak vědět, že se VOP mění. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak to nebudu muset zaplatit?

Vážený pane Pončíku,

reagujeme na Váš e-mail ohledně ukončení smlouvy číslo A036368 - Pončík Jiří

Datum ukončení smlouvy bylo posunuto z 29.11. na 7.12. 2011 z důvodu :

Obdržel jste Informativní dopis, který od společnosti RWE je pouze informativní a Vás jako zákazníka upozorňuje na to, že od 29.11.2011 není na odběrném místě přihlášen žádný dodavatel. Pokud by to tak zůstalo hrozila by demontáž a popřípadě pokuta za černý odběr.

PDS - Distribuce RWE, může posunout datum ukončení. Takže podle OTE bylo odběrné místo ukončeno k 7.12.2012.

Z naší strany nedošlo k pochybení a deaktivační poplatek je oprávněný.

Děkujeme za pochopení

Více informací naleznete také na:

www.bohemiaenergy.cz

S pozdravem

Lenka Čepková Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10
e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz
www.bohemiaenergy.cz

Dobrý den,

reagujeme na Váš email zaslaný dne 31.1.2012. JAk jste byl informován emailem dne 18.1.2012 posunutí data ukončení provedl Provozovatel distribuční sítě společnost SMP Net, s.r.o., která schavluje veškerá data ukončení, z tohoto důvodu Vám účtuje spotřebu až do data 7.12.2011.

S přáním příjemného dne

Martin Petráček Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10

1) Já jsem měl smlouvu bohemiaenergy, ne s společnost SMP. I přesto my napsala že smlouvá končí k 29.11.2011. tak jako ví.

2) Já neplatil deaktivační poplatek 6000 společnost SMP ,ale společnosti bohemiaenergy. Tam my potvrdili deaktivaci na 29.11.2011 k tomu dnu, to je po druhé co my napsali stejný datu. 29.11.2011

3) K tomu dni 29.11.2011 mělo tedy byt ukončeno, a od dne 30.11.2011 by měli spadat veškeré povinnosti na nového majitele. Který vlastní tento byt neboli odběrové místo ne po mně, od 30.9.2011 tam bydlí. deaktivace měla být k 29.11.2011.

Bohužel takový styl podnikání se v zemi České začíná velmi rychle rozmáhat. Většinou ty smlouvy mají dobře sepsané, takže není jen tak úniku a chtě nechtě, aby se jich člověk zbavil, musí přistoupit na jejich podmínky, což stojí nemalé peníze navíc. Ale takové manýry už se začínají objevovat i v dříve solidnějších firmách, jako třeba Česká pojišťovna. Stačí pouze omylem zaplatit jinou pojistku v domnění, že se jedná o platbu za stávající pojistku a už vám dorazí domů vesele úplně jiná pojistka se složenkou, aniž by jste cokoliv podepisovali, fakt síla. Tohle se mi díky moji nepozornosti totiž stalo a musel jsem to okamžitě řešit a celkově to dalo práci, abych to zrušil a jako bonus jsem při jednom vypověděl i tu původní smlouvu, prostě to zkoušejí jak se dá, konkurence je na trhu velká.
Jen tak mimochodem taky bacha na aukro.cz, začínají se tam objevovat podobní vychcánkové, kteří prodávají zboží až podezřele levně a dopravné začínají kouskovat po 3ks. Z toho ještě je cena pouze za 1ks a další 2ks zboží v té jedné zásilce je samozřejmě také za příplatek a není to hned na kartě se zbožím vidět. Mají to hezky zajištěné dobře sepsanou kupní smlouvou a pod záštitou prodejní portálu aukro se jenom smějí a vůbec se s váma nebaví a pouze odkazují na kupní smlouvu, která zakoupením zboží vstupuje v platnost. Umějí v tom dost dobře chodit, takže nemá smysl se vůbec snažit o nějakou domluvu. Pokud to odmítnete uhradit, tak jsou velmi rychle připraveni to dát k vymáhání a dále se s váma nebaví a pouze neustále odkazují na kupní smlouvu. Správci aukra samozřejmě na to kašlou, protože za to dostanou své kačky za zprostředkování prodeje, takže jsou vlastně všichni, až na vás spokojeni. V honu na slušné a důvěřivé lidi se silně přitvrzuje. Opravdu dneska se vyplatí se mít před tou chátrou dosti na pozoru a nebát se jim zabouchnout dveře před nosem a hlavně náležitě poučit členy rodiny, určitě se to vyplatí. Apropo hrozit takovým firmičkám ČOI můžete jak chcete, díky právníky dobře sepsaným smlouvám se vám pouze vysmějí. Prostě spoléhají na to, že málokomu se vyplatí to řešit přes právníka a i kdyby, ty smlouvy jsou mnohdy velmi těžce napadnutelné.

Je to jednoduché, tuším, že se tomu říká sčítání zásilek nebo tak nějak. Třeba si objednáš několik drobných předmětů do hmotnosti ani ne 1kg, které se v pohodě vlezou do malého balíčku. U České pošty se s takovou zásilkou vlezeš do cca. 80 - 90kč, dle druhu zásilky. Jenomže tihle exoti to neberou dle hmotnosti, ani na velikost zásilky, ale na kusy. Např. si objednáš 6ks drobného zboží a místo cca. 90kč, zaplatíš poštovné třeba 250kč nebo i více a to u doručení Českou poštou, kde to normálně vyjde do těch 90kč. Vtip je v tom, že 1ks zboží, (nezáleží na velikosti ani hmotnosti), mají třeba za 99kč a každý další kus za třeba 25kč a v jedné zásilce mají limit celkem 3ks zboží. Takže za 3ks zboží zaplatíš třeba 149kč a zbývající 3ks zboží do celkového počtu 6ks, ti pošlou zase stejně ve druhé zásilce, čili dalších 149kč. Takže cena za poštovné je celkem 298kč samozřejmě bez ceny dobírky, protože vyžadují platbu převodem na účet. Jen pro lepší představu, obchodní balík o větším rozměru kolem už 4kg vyjde u České pošty do 160kč i s dobírkou. Takže je nutné dobře koukat na kartu o dopravném, kde mívají i neskutečně dlouhý text o podmínkách prodeje a ne pouze na kartu se zbožím a cenou při zakoupení.
Prostě to jejich dopravné vyjde pomalu na tolik, jako by se jednalo o něco o velkém rozměru a hmotnosti, třeba ledničky a přitom se může jednat třeba o 6ks kapesního zapalovače :-)

To mám projít celé aukro a udělat Vám blacklist? Jinak nechápu

...nebo jen tak bezdůvodně píšete...

Tohle se totiž stalo před nedávnem mému kamarádovi, pomáhal jsem mu to řešit, ale bohužel se už nedalo nijak z tohoto obchodu vycouvat a jediná možnost byla zaplatit. A co jsem se ptal svojich známejch, tak už něco takového také na aukru zaznamenali, takže to nebude asi jediný případ. Takže to berte ode mě pouze jako upozornění, že můžete na takové prodejce na aukru narazit. Prostě ve svém zájmu je dobré si poctivě projít všechny záložky prodejce a pozorně si pročíst, co tam má uvedeno, byť je to sebedelší blábol. Po zakoupení zboží už se totiž nedá vycouvat. Řešilo se to i se správcem aukra a odpověď byla, že to je pouze věc prodejce a dokonce dle nich prodejce není údajně ani povinen vystavit doklad o koupi (paragon, faktura), pokud to u prodávaného zboží nemá doslova uvedeno, což je nesmysl. Samozřejmě pokud soukromá osoba něco prodává jako bazarové zboží je to jasné, ale tam prodává i spousta osob s IČ mající i vlastní eshopy a ti jsou již povinni vystavovat i pokladní doklady, to ale mnoho lidi neví. Tím spíše, že již máte na aukru i možnost využívat nákupního košíku, jako v klasických eshopech. A když Vám správci napíši tohle, tak nemá smysl dále s nima něco řešit. To jen tak pod čarou. Osobně tam nakupuji velmi sporadicky, ale po tomto zjištění už také budu poctivě pročítat všechny karty prodejce. Obchodní podmínky si vždycky projdu zběžně pouze v nových eshopech, ale na aukru jako většina ostatních jsem toto nikdy nedělal, tím spíše, že se většinou jednalo o kusový prodej nějakého bazarového zboží.

to bohužel nejde, majitel toho nového bydliště má též uzavřenou smlouvu na 2 roky s eonem, kvůli lepším cenám, či co, takže to musím zrušit úplně. Asi mi nezbývá nic jiného, než to celé zaplatit. Ještě mi někdy přijde nějakej podomní prodejce ke dveřím, tak ho poženu baseballovou pálkou ze schodů ]:(]:(]:(

Varuji všechny před firmou Bohemia Energy Entity.
Uzavřel jsem smlouvu na dobu určitou na 24 měsíců s tím, že po ukočení této lhůty se tato doba mění na dobu neurčitou. Ale firma BEE v tichosti změnila svoje Všeobecné obchodní podmínky, kde je napsáno, že smlouva na dobu určitou se prodlužuje o tuto dobu a to opakovaně, pokud zákazník neoznámí firmě BEE, že nechce prodloužit smlouvu na jejich předepsaném formuláři. Já jsem na to naletěl a zaplatil smuvní pokutu 6000 Kč dle jejich nového ceníku. Tak pozor na tuto firmu, je problém ukončit smlouvu.

voni naši volení zákonodárci do zákona o platebním styku nedaly upřesnění jakým způsobem se to má zákazník dozvědět, je to na vůli prodejce a tato firma to udělá vystavením nových podmínek na svém webu :-( není to nezákonné, ale ani proklientské (ke spokojenosti většiny zákazníků-vovcí)

VOP této firmy mi připadají jasné, lehce nalítnou neinformovaní a nezkušení lidé.... já osobně nemám zájem ušetřit nějakou tu tisícovku s touto firmou, už kvůli závazku spojeným s předčasně ukončenou smlouvou na určito, případně na neurčito kde ten termín výpovědi je kvartál a člověk se ještě do nej musí trefit

mimo jiné, mají datovou schránku a fax, tak lze rychleji poslat výpověď, ta musí být písemná a tyto dva kanály to zajistí doručení ve stejný den max. do druhého prac. dne (delší vyřízení = více zmrdská firma)

Dobrý deň,

čo sa týka reklamácie dátumu ukončenia dodávok u nášej spoločnosti a Vašej námietky ohľadne podpísaných zmlúv, zmluvu s nami máte na dodávku el. energie a plynu, to znamená, že sme zodpovedný za to, že zabezpečíme dostatočné množstvo komodity aby mohli dodávky prebiehať bez neakýchkoľvek výpadkov. Na DOPRAVU týchto komodít od Vás na Vaše odberné miesto ale máte spísanú zmluvu o pripojení a to práve s Vašou distribučnou spoločnosťou, pod ktorú spadáte na základe územného určenia a tá sa prechodom k inému obchodníkovy nemení. Táoi distribučná spoločnosť potom zodpovedá za odpočty meradiel, prípadné opravy a zmeny parametrov /ističe, sadzby atd/ a určujú na základe našej žiadosti ku ktorému dátumu sa dodávky začnú a kedy skončia. Naša spoločnosť zašle požiadavku započatia, alebo ukončenia dodávok k určitému dátumu a v prípade, že distribúcia stihne žiadosť spracovať, dostaneme potvrdenie že odberné miesto bude zapojené, alebo ukončené k určitému dátumu. V tom prípade zákazníka informujeme o potvrdenom dátume.
Može sa ale stať, v prípade že má prevádzkovateľ distribučnej sústavy požiadaviek na spracovanie príliš veľa, že termín ktorý nám potvrdil nestihol spracovat a posunie ho k najbližšiemu možnému termínu. V takom prípade nemáme možnosť tento termín opraviť, nakoľko distribúcia nieje spoločnosť nám podriadená a zmluvu o pripojení máte práve s ňou.

S pozdravom

Miroslava Kyseľová Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10
e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz
www.bohemiaenergy.cz

------------ původní zpráva ------------

Dobrý den,

reagujeme na Váš email zaslaný dne 31.1.2012. JAk jste byl informován emailem dne 18.1.2012 posunutí data ukončení provedl Provozovatel distribuční sítě společnost SMP Net, s.r.o., která schavluje veškerá data ukončení, z tohoto důvodu Vám účtuje spotřebu až do data 7.12.2011.

S přáním příjemného dne

Martin Petráček Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10
e-mail: HYPERLINK "http://email.seznam.cz/redir?hashId=3197047089&to= http%3a%2f%2femail%2eseznam%2ecz%2fnewMessageScree n%3fsessionId%3d%26to%3dmailto%3akontakt%2540bohem iaenergy%252ecz" \nkontakt@bohemiaenergy.cz
HYPERLINK "http://email.seznam.cz/redir?hashId=3197047089&to= http%3a%2f%2femail%2eseznam%2ecz%2fredir%3fhashId% 3d2850815548%26to%3dhttp%253a%252f%252fwww%252eboh emiaenergy%252ecz" \nwww.bohemiaenergy.cz

1) Já jsem měl svámí smlouvu bohemiaenergy, ne s společnost SMP. I přesto my napsala že smlouvá končí k 29.11.2011. tak jako ví.

2) Já neplatil deaktivační poplatek 6000 společnost SMP ,ale vaší společnosti. Tam jste potvrdili deaktivaci na 29.11.2011 k tomu dnu, to je po druhé co jste my napsali stejný datu. 29.11.2011

3) K tomu dni 29.11.2011 mělo tedy byt ukončeno, a od dne 30.11.2011 by měli spadat veškeré povinnosti na nového majitele. Který vlastní tento byt neboli odběrové místo ne po mně, od 30.9.2011 tam bydlí. Všechny dopisy co jste my posli poštou vám posílám, všude je napsáno že ukončení neboli deaktivace proběhne k 29.11.2011.

Dobrý den,

reagujeme na Váš email ze dne 1.2.2012

Jak jste byl již informován posunutí datumu ukončení smluvy bylo nařízeno Provozovatelem distribuční sítě společnost SMP Net, s.r.o., a to i když máte smlouvu sepsán s naší společností. Měřidlo patří společnosti SMP Net, s.r.o., proto jsme museli akceptovat datum ukončení smlouvy a to k datumu 7.12.2012. Předpokládaný datum ukončení byl 29.11.2011, poté však ale následně schválený od Provozovatele distribuční sítě ke dni 7.12.2011

Jednali jsme dle Všeobecní chbchodních podmínek odst. D článek 16

16. Smlouva může být ukončena kdykoli písemnou dohodou Účastníků sepsanou zpravidla na formuláři, který je k dispozici na Webových stránkách Dodavatele, a to zejména v případech, kdy Zákazník ukončuje odběr elektřiny a/nebo zemního plynu v místě spotřeby z důvodu trvalého ukončení odběru. V takovém případě Zákazník oznámí Dodavateli písemně požadavek na trvalé ukončení odběru elektřiny a/nebo zemního plynu v odběrném místě, s uvedením důvodu a požadovaným dnem trvalého ukončení odběru, a to nejméně 30 dnů před tímto dnem. Dodavatel zajistí ukončení smlouvy o distribuci uzavřené s příslušným PDS pro zajištění do- dávky elektřiny a/nebo zemního plynu do předmětného odběrného místa v nejbližší možnou dobu dle podmínek distribuce příslušného PDS. V takovém případě je Dodavatel oprávněn Zákazníkovi účtovat smluvní poplatek uvedený ve článku D. odstavci 15. těchto VOP.

V případě nejasností nás můžete kontakovat na zákaznické lince 840 10 10 10, případně prostředníctvím emailu.

S pozdravem

Marianna Danková Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10
e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz
www.bohemiaenergy.cz

Dobrý den.

Prosím Vá o radu.Byli u nás "díleři" od "Bohemia Energi" a mluvili,mluvili,mluvili . . . a já důvěřivec podpepsal 11.11.2011.Poradil by jste nám prosím jak od nich.Mnohokrát předem děkuji

ČEZ se se mnou včera spojil sám s tím jetli chci opravdu u nich skončit a že to lze ještě stornovat.Poslali mi elektronicky formulář k zrušení výpovědi a formulář k zrušení plné moci(bohužel mnou podepsané Bee3-[)obojí jsem dnes odeslal jak na ČEZ tak na Bee.Ještě to šlo stornovat.Jen nevim jak to bude s Bee :( od nich mi přišel email s tim že to berou na vědomí a že se výpověd plné moci uznává u nich jen do měsíce pak se postupuje podle vop.Když jsem jim volal a sdělil jim to,oháněj se pořád sankcemi až deset ticíc.Nepodepsal jsem jim akorát vop (ten rámeček dole že jsem obeznámen a souhlasim)tak doufam že se s tim bud dat neco dělat.Nezačali jsme tedy ještě odebírat od Bee.

Dopis od Bee

Vážený pane Hlaváčku,

reagujeme na Váš email ze 17.1.2012.

Věc:Ukončení smlouvy

Řešení:
1) Potvrzujeme Vám přijetí Vaši žádosti o ukončení smlouvy, která byla předána na příslušné oddělení.

2) Bezplatné odstoupení od Rámcové smlouvy je možné do 30 dnů od jejího podpisu. Po té se ukončení Rámcové smlouvy řídí platnými Všeobecnými obchodními podmínkami.

Závěr:Po zpracování zaslané písemné výpovědi Vám bude vystaveno a odesláno písemné vyjádření o ukončení smlouvy u naší společnosti.

Dobrý den,

reagujeme na Váš email zaslaný dne 31.1.2012. JAk jste byl informován emailem dne 18.1.2012 posunutí data ukončení provedl Provozovatel distribuční sítě společnost SMP Net, s.r.o., která schavluje veškerá data ukončení, z tohoto důvodu Vám účtuje spotřebu až do data 7.12.2011.

S přáním příjemného dne

Martin Petráček Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10

1) Já jsem měl smlouvu bohemiaenergy, ne s společnost SMP. I přesto my napsala že smlouvá končí k 29.11.2011. tak jako ví.

2) Já neplatil deaktivační poplatek 6000 společnost SMP ,ale společnosti bohemiaenergy. Tam my potvrdili deaktivaci na 29.11.2011 k tomu dnu, to je po druhé co my napsali stejný datu. 29.11.2011

3) K tomu dni 29.11.2011 mělo tedy byt ukončeno, a od dne 30.11.2011 by měli spadat veškeré povinnosti na nového majitele. Který vlastní tento byt neboli odběrové místo ne po mně, od 30.9.2011 tam bydlí. deaktivace měla být k 29.11.2011.

Bohemia energy,nikdy.Je to banda špinavcu a zloděju.Sousedka má problém s nima už 2 měsíce a nejde se snima domluvit.A tohle stát podporuje zloděje a tuneláře.Hlavně že chtějí zmrazit duchody,nevyplácet porodny atd.Však na nás obyčejných lidech se svinstvo provádí nejlépe.Hajzlové mají zelenou.

Já se stěhovala a nájemníci přede mnou měli BHE. Zažádala jsem tedy o přepis energií na sebe aby vše proběhlo bez výpadku dodávek. ve smlouvě označila smlouvu na dobu neurčitou, jelikož se často stěhuji, dodávky elektřiny a zálohy 500. podepsala, odeslala. Pak mi poslali dopis, že jsem zapoměla dodat nájemní smlouvu...no po dvou týdnech mi přišla smlouva až po dalším týdnu jsem zjistila, že mi tam zarámečkovali 2roky, zapsali i plyn a zálohy zvedli na 700, jelikož je tak měli předchozí nájemníci a na mé argumenty, že je to přece podvod, že si nemohou měnit již podepsanou smlouvu, reagují tak, že pokud nájemník přede mnou měl BHE a já jsem zažádala také o BHE, musím mít stejnou smlouvu, jakou měli oni, doba neurčitá není možná a smlouva je platná a jestli chci odstoupit, je to za 6000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!odeslala jsem na energetický úřad mailovou dokumentaci s touto firmou a jsem zvědavá jaké dovolání budu mít:((( NIKDO JIM NIC NEPODEPISUJTE!!! klidně si přepíšou smlouvu, jak se jim to zlíbí!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pro mne to třeba je problém. Chtěla jsem smlouvu na dobu neurčitou ale BHE mi automaticky dala 2 roky, smlouvu s označením 2 roky mi poslali až po uplynutí 14 dnů od podpisu, s vymazaným křížkem doby neurčité:)) v místě již byly dodávky, tedy se zákonná lhůta výpovědi zkracovala právě na těch 14 dnů. Argumentace, že musím mít smlouvu na dobu 2 let, protože ti co tu bydleli přede mnou měli také smlouvu na dobu dvou let (tedy naprosto nezákonné vázání 3. osoby, předchozí 2strannou smlouvou) to samé platí i o zálohách, které mi opět nastavili podle předchozího nájemníka, nikoliv podle mého přání, myslela jsem, že se jedná o administrativní chybu a dle toho také zaslala stížnost a žádost o opravu. Jako odpověď se mi dostalo velmi arogantní odmítnutí, že smlouva je již platná, vyhrožování pokutou, pokud odstoupím a podobné. jsem samoživitelka na mateřské...jistě chápete že taková pokuta je pro mne likvidace...chvilku jsem brečela nad bezmocností ale už jsem se oklepala, navštívila právníka, který mne ujistil, že se jedná o nekalou praktiku a smlouva je od počátku neplátná právě z důvodu, že mne nemohou zavazovat smlouvou, kterou měli s předchozím nájemníkem (mimochodem tomu jsem volala a také se jen divil.... Jsem rozhodnutá řešit věc u soudu, pokud neuznají omyl a neopraví smlouvu na dobu neurčitou, tak jak jsem žádala. již to řeší i na ERU...pane http://kutilska.poradna.net/u/view/-92530972-milan -cukrar opravdu gratuluji, pokud nemáte problém. vše je o lidech ale já na lidi v této společnosti nenarazila. pouze na arogantní zrůdy, které niky nepřiznají chybu:(

A co se dá dělat, když už jejich zákazníky jsme?Manžela taky ukecali, taky nalítl na to, že jsou od ČEZu. Jenže jsme to neukončili do 1 měsíce, a tak jsme asi v háji :-( Ví někdo, jak se jich i tak zbavit?

Taky jsme naletěli,jediné doporučení skočte si co nejdříve ke svému minulému dodavateli tedy Čezu vysvětlete co a jak a oni vám pomohou situaci vyřešit.Je to jediné nejrychlejší řešení.Taky jsme to tak udělali a dokonce nám vytiskli potřebné tiskopisy,odstoupení od smlouvy aj.... a poradili kam co a jak poslat.

Možná cena stoupla to se nepřu,ale podomní nabízeči,kteří navíc klamou a vydávají se pomalu za firmu čez,alespoň nejen na nás to tak působilo.Trklo mne to až po dotazu zda budeme moci i nadále využívat virtualní kancelář kdy z nich pomalu lezlo,že to asi ne...tak děkuji nechci...navíc jejich opakované návštěvy kdy nám do očí řekli že budou tak dlouho chodit (otravovat)až podepíšeme jejich smlouvu to je opravdu úroveň..??To bych je nejraději srazil ze schodů.
Pokud budu mít zájem informace si zjistím sám a dodavatele si změním.Nepotřebuju být buzerován pochybnýma kravaťákama s potetovanýma rukama a nádechem Italů....
Ani děkovat nemusíte:-)

Vážený pane Pončíku,

reagujeme na Váš e-mail ohledně ukončení smlouvy číslo A036368 - Pončík Jiří

Datum ukončení smlouvy bylo posunuto z 29.11. na 7.12. 2011 z důvodu :

Obdržel jste Informativní dopis, který od společnosti RWE je pouze informativní a Vás jako zákazníka upozorňuje na to, že od 29.11.2011 není na odběrném místě přihlášen žádný dodavatel. Pokud by to tak zůstalo hrozila by demontáž a popřípadě pokuta za černý odběr.

PDS - Distribuce RWE, může posunout datum ukončení. Takže podle OTE bylo odběrné místo ukončeno k 7.12.2012.

Z naší strany nedošlo k pochybení a deaktivační poplatek je oprávněný.

Děkujeme za pochopení

Více informací naleznete také na:

www.bohemiaenergy.cz

S pozdravem

Lenka Čepková Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10
e-mail: kontakt@bohemiaenergy.cz
www.bohemiaenergy.cz

Dobrý den,

reagujeme na Váš email zaslaný dne 31.1.2012. JAk jste byl informován emailem dne 18.1.2012 posunutí data ukončení provedl Provozovatel distribuční sítě společnost SMP Net, s.r.o., která schavluje veškerá data ukončení, z tohoto důvodu Vám účtuje spotřebu až do data 7.12.2011.

S přáním příjemného dne

Martin Petráček Call Centrum
BOHEMIA ENERGY entity, s.r.o.
Na Poříčí 24-26, 110 00 Praha 1
IČO: 27386732, DIČ: CZ27386732
zákaznická linka: 840 10 10 10

1) Já jsem měl smlouvu bohemiaenergy, ne s společnost SMP. I přesto my napsala že smlouvá končí k 29.11.2011. tak jako ví.

2) Já neplatil deaktivační poplatek 6000 společnost SMP ,ale společnosti bohemiaenergy. Tam my potvrdili deaktivaci na 29.11.2011 k tomu dnu, to je po druhé co my napsali stejný datu. 29.11.2011

3) K tomu dni 29.11.2011 mělo tedy byt ukončeno, a od dne 30.11.2011 by měli spadat veškeré povinnosti na nového majitele. Který vlastní tento byt neboli odběrové místo ne po mně, od 30.9.2011 tam bydlí. deaktivace měla být k 29.11.2011.

Už u nás zazvonil panáček od Bohem.energy a já podlehnul a podepsal,no nedalo mi to a našel tuto stránku.Po přečtení vetšiny příspěvků same negace jsem obratem volal panáčka že chci od smlouvy odstoupit.Vymlouval se na kde co ale nakonec se vrátil a smlouvu předemnou roztrhal.Moc dík za tento blog.