Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaké kuchyňské nože

Potřebuji "dovybavit" kuchyň. Resp. zbavit se některých postarších plechových nožů, které brousím víceméně průběžně. Broušení nevadí, ale nemusím tedy každých čtrnáct dní...
Takže bych se chtěl zeptat, co byste doporučili. Jestli koupit keramické, či nějaké kvalitní oceláky. Samozřejmě i doporučení značky vítám. Cenově prosím rozumně, samozřejmě počítám, že nebudou za pár švestek, ale několik tisíc za jeden taky nemusím. ;-)

Nejsem znalec, náhodou mi ale nedávno kamarád ukazoval nože které si koupil. Po několika negativních předchozích zkušenostech s drahými noži koupil nože Tescoma a je z nich na větvi. Když mi řekl cenu tak jsem byl taky. Vůbec nejsou drahé a vypadá to že jsou opravdu kvalitní. Možná že tady opravdu platí že není všechno zlato... a to nejdražší nemusí být zrovna nejkvalitnější:
www.tescomaeshop.cz
Myslím že to byly nože z řady Cosmo a vypadaly fakt dobře.

Zdravicko,
koupil jsemsi oboje.. Tescoma - rada Yazza a Professional (jakoze mensi nuz na drobne krajeni ten levnejsi atd) vetsi noze na maso atd professional .. pouzivam je opravdu nadsene .. maji kvalitni ocel a drzi ostri .. v podstate je pri krajeni jednou za cas (podle toho jak casto varim) obtahnu ocilkou a parada .. mam je vic nez rok a jine brouseni jsem nepouzil (neni ani doporucovano)
Mam i keramicke noze a na zeleninu jako rajcata kde je to netrha a ma to fakt cisty rez ... absolutne paradni ! da se i na maso, ale nejsou tak velky .. ani tezky (je to asi psychicky :-)mit pocit ze mam v ruce u porcovani poradnou kudlu :-) kazdopadne keramika se nebrousi, mam je pres 2 roky a v lete na zeleninu nebo obcas maso na gril dokonalost .. dneska navic uz delaji granitove a noze X te generace, takze nejsou tak "osklive" to co mam ja, kdyz mi dorazilo za ty penize, tak jsem se lek ze jsem se nechalnapalit :-) doporucuju na tyhle veci firmu kera je drazsi ale veci ma opravdu perfektni .. http://titanovepanve.com/index.php?page=shop.brows e&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=92&v mcchk=1&Itemid=92

Wüsthof Dreizack. I ta nejzákladnější řada od nich je naprosto famózní. Osobní zkušenost.
Fiskars jsem koupil jen jeden. Naštěstí. Dělaly se na něm fleky. Ale hrnce Fiskars jsou zatím dobré. Asi jsem měl smůlu na kus. Každopádně Fiskars si nechám radši už jen na zahradní náčiní, tam nemají konkurenci.

No takže jsem nakonec objednal Keramický nůž Kyocera FK-130WH. Je mi trochu ekl napsat při té ceně "na zkoušku", ale pokud jde o zeleninu a podobnou žoužel, tak jsem na keramiku slyšel jen a jen chválu a to nejen od vás. Navíc si to manželka schválila...
Na maso ještě nevím, bude záležet právě na té keramice, jak se s tím bude dělat. Možná tam ta gramáž oproti ocelovému bude chybět (jak už tady psal Plac přede mnou).

Poka nezatracuji, ty nože jsou moc pěkný a vypadá to na jarní výlet do Plzně. :-)

Já dostal od Ježucha tohle [http://fiskars-online.cz/img/products/m/797923.jpg ] a musím říct, že na maso, drůbež, cibuli a větší zeleninu špička. Je docela těžký, takže vede přesně, nemá tendenci se ohýbat a uhýbat takže drobnější kosti neřeší, perfektně dokrajuje.
Ostří po cca 2,5 metrech drží, do myčky nesmí, takže tečky snad nebudou...
Jinak plánuji na zeleninu nějakou keramiku.
Od Solingenu jsem před cca 10 lety koupil triádu nožů. Kuchařský, kuchyňský a dranžírák. Celá sada stála kolem dvou litrů, ale že bych z nich byl nadšen. Navíc u toho nejmenšího se po cca měsíci ulomila špička. Pravda, reklamace proběhla bez problémů, ale už bych se k nim nevracel.
Uvidím, co ten Fiškus za dekádu.
Škoda, že jsem se o p. Pokovi nedověděl dřív :-(

Mám zkušenost, že z každé sady kuch. nožů je jeden jakžtakž a zbytek šmejd.(ať sada za moc, nebo zalevno.
DRAHÁ spolubydlící se nechala ukecat Horstem Fuchsem a zakoupila jeho laserem broušený zubatý nůž na krájení plechovek od Coly a to 2 za cenu jednoho (2000,-?)
k tomu 5 dalších a krabici(2x)...blablabla.
Po roce se oba plechořezy rozpadly (střenky jsou z plastu 1,5mm - tedy dutý, uprostřed sešroubovány 2xM3 a otvor zaslepen "jakože" nýtem 6mm).
Z obou sad používám 2 ks, zbytek se tupí přiblížením k pudingu.
Pozor, i Solingen má několik kvalitativních kategorií.

Jojo Horst Fuchs má neuvěřitelné ukecávací schopnosti :-) Podle jeho pořadu má člověk pocit, že s tím nožem musí přeříznout i náklaďák a ve skutečnosti má problém i mrkví.
Co se týče Solingenu: Solingen není označení výrobce, ale několika výrobců v německém městě Solingen. Tito výrobci jsou členy sdružení Solingen, které dohlíží na použité materiály, techniku výroby a které ručí za kvalitu výroků a sdružuje tyto výrobce pod jednu ochranou registrační známku. Výrobce musí být uveden na certifikátu a i na noži má často své unikátní logo. Určitě jsou mezi jednotlivými výrobci, i jednotlivými kategoriemi (od domácího použití po nejvyšší profesionální série) rozdíly v kvalitě a podle toho i v ceně. Celkově se ale dá říci, že jméno Solingen je opravdu zárukou kvality. Při koupi si ale dávejte pozor na podezřele levné nabídky, dost často se objevují padělky Solingen (made in china).

Osobně nože Solingen používám a opravdu spokojenost. A se sekáčkem na maso od Solingenu bych naporcoval snad i slona.

Nože Solingen je jako rohlíky Ostrava. S tímto jménem je prodává za pár korun kdejaký hnědočech. Musí tam být firma,kterou je dobré si ověřit na internetu. Já používám J.A. Henckels Solingen Zeillingswerks a za 50 let byl jednou broušený, jinak jen obtahovaný na kameňáku a ocílkou.

Tak ten keramický zázrak dorazil. Objednal jsem white verzi, rozbalil a pak čuměl a přemýšlel, co mi to připomíná. A přišel jsem na to. Kdysi na základce jsme vyráběli z kusu umělý hmoty nůž na dopisy a tohlencto vypadá úplně stejně. :-)
Řeže to dobře, na zeleninu je to opravdu gut. Je to lehoučký, porcovat maso by se mi s tím ale moc nechtělo a podvědomě bych se s tím bál zabrat. Celý to prostě vypadá tak nějak vixlajvantově a jak tady už psal někdo přede mnou, první pocit je ten, že jsem se nechal podvést...
Takže nůž to není, ten vypadá jinak a je těžší.
Zbytek se nakoupí v tradičním materiálu - zřejmě nože od Poka.

Pakliže není pozdě, tak bych ještě popřemýšlela. Podívej se v krámě po nožích KDS s modrou rukojetí. Na ty teda nedám dopustit. Jinak je nazývají řeznické nože. Mám ho v ruce skoro každý den (v práci) a i domů jsem si je koupila. Nože od Tescomy se mně osobně neosvědčily, dost rychle se nám tupily a navíc se začalo loupat to pogumování z rukojetí. Ale ono je asi něco jiného s ním dělat pár hodin denně a mít ho doma k občasnému ukrojení. Já tedy doporučuji KDS s modrou rukojetí. Nejraději mám typ - Nůž řeznický 7 č.1670.TM.