Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie dvoch autobatérii v aute

Zdravím chcem sa spýtať ohľadne napojenia druhej autobatérie na určené miesto pod prednou kapotou +a - len nato aby som mohol vybrať tu čo je v kufri aby sa mi nevymazal rádio a iné podobne veci . jedna sa o auto Audi TT 2.0tfs i batéria origo vzadu v kufri. Batéria zo zadu sa vyberie da nabiť a ta ktorú dočasne dám dopredu bude slúžiť len ako náhrada aby sa to neresetovalo rádio atď. dovtedy dokým sa nenabije ( auto bude len stáť v garáži nebude sa štartovať ani nič iné. Môžem to urobiť alebo môžem niečo odpáliť ? račej sa spýtam ďakujem za rady PS: nabil by som aj tú v kufri len je už vyšťavená a v garáži nemám elektrinu.

Na kieho šľaka vyberať baterky, ktoré sa dajú nabíjať priamo vo vozidle v prípade, ak načisto neskapali pod hranicu 10,5V a teploty vonku nedosiahli pod -10°C?

Kvalitná, manuálne regulovateľná nabíjačka, by pri pomalom nabíjaní vo vozidle pulzným prúdom nemala prekročiť 14,5V na svorkách, aby sa náhodou nepoškodilo niektoré nonstop pripojené elektronické zariadenie, prepätím.

Ak máš deväťkrokovú, inteligentnú nabíjačku vybavenú vysokofrekvenčným desulfátorom, ktorej končí posledný krok pri 16,5V až pri 100% nabití článkov so záverečným udržovacím napätím, je nutné baterku odpojiť od kabeláže a od prístrojov vozidla.

Áno to by som urobil keby nebola vybitá a mal by som v garáži zásuvku na elektrinu. Preto musím improvizovať takýmto spôsobom . Problém prepojiť káblami náhradnú batériu s tými bodmi a následne odpojiť a nabiť batériu ktorá je vybitá nezabere zase nieje až tak práce . Mňa len zaujímalo ci tým môžem niečo pohnojiť.

Na TT s 2.0 TFSI? To je ještě BWA, 147 kW, ne? Vyndáš baterku, dobiješ, vrátíš. Klapka se nastavuje po výměně, ne po odpojení baterky, rádio nemá důvod se kódovat, když ho nepřehodíš do jiného auta. Akorát bude po startu svítit nefunkční ABS, stabilizace, závada posilovače volantu. Ujedeš 100 metrů a všechno zhasne.

Áno presne je to BWA . Aha čiže u nej také problémy nenastavajú ??? Lebo je pravda že tam uvádzali Audi a3 2.0TFSI ale nepísali podrobnejšie o aký kód motora sa jedná. Ale ja mám na betón BWA čiže mate s tým skúsenosti že pri tomto motore a aute nič nenastane ? Ďakujem krásne za vašu reakciu

Řešil bych to u nových 2.0, které mají hromadu elektroniky a start-stop, tam už se baterka kóduje a to je hlavní problém. Tohle je ještě starý poctivý motor, elektroniky tam moc není. Z Leonů FR, Golfů GTI i Octavií RS jsem baterku odpojoval a nikdy nebyl problém, v nejhorším případě to chtělo těch 100 metrů projet, aby zhasly kontrolky. :-)

Můj dvanáct let starý Yaris nic nekóduje, klapku po výměně baterie ŘJ sama resetuje a během normálního ježdění si ji seřídí.
S koncernem nemám vůbec zkušenosti ale nějak se mi nezdá, že by výměna baterie byla taková věda. Na druhou stranu jsem četl, že u některých aut se třeba musí ještě po výměně baterie nastavovat dojezdy okýnek... ::)
Tak nevim, nechám to na chytřejších.

No ja mam tuto audinku nedávno kúpenú tak ešte som sa s ňou nezoznámil , predtým som mal audi a3 1.9tdi 96kw a tiež som nič neriešil mohol som vyberať a znova zakladať koľko som chcel stará poctivá jednoduchá mašina . Ale tu som si nie istý čo sa stane tak nechcem provokovať :D

Nic se tím nestane. Pokud je origo baterie v kufru, nejjednodušší by asi bylo dát do kufru někam vedle náhradní baterii, propojit se svorkami orig. baterie a pak svorky od orig baterie odpojit. Připojit tak, aby nedošlo při manipulaci k náhodnému odpojení náhradní baterie od svorek.
Jako pomocná baterie, pokud se nebude startovat, poslouží třeba i 12V akumulátor od vrtačky, nebo podobný zdroj. Spotřeba auta v klidu je malá. Pozor na náhodný zkrat.
S vyrovnávacími proudy bych si velkou starost nedělal, ale jen v případě, že orig. baterie není vybitá opravdu příliš, někam pod deset V, pak už by vyrovnávací proud mohl být dost velký. Tedy při připojení to dost "zaprská".
Ale napětí se vyrovnají dost rychle a proud poklesne.

Až takový optimista, že se nic nestane bych nebyl. Pokud bude velký rozdíl nabití mezi tou, co tam připojuješ a tou vybitou, pak po připojení té druhé začne nabíjení té velké. Pokud budu uvažovat vnitřní odpor 0,025 Ohmu (12V vs nabíjecí proud baterie pro 55Ah baterii), tak rozdíl 1V v napětí obou baterií je proud 40A.
Takže bych to přepojení provedl co nejrychleji.

V poriadku ďakujem za vaše reakcie počkám čo odpise užívateľ Potkan ak ma teda s týmto motorom/autom skúsenosti
Ak nie tak teda napojím na predok POLO vybitú 45A baterku o náhodne odpojenie sa nebojím prepojím ich štartovacími káblami tie na tie body + a - budú pasovať krásne a určite sa sami neodpoja a vytiahnem zadnú batériu čo najskôr kľudne ju aj predtým povolím aby to bola naozaj minútová záležitosť.

Tak vyriešene tak ako som sa pýtal tak som aj prepojil (dokonca ani nehodilo iskru) odpojil som starú dal ju nabiť vrátil nič sa nevynulovalo všetko ide ako má.
Kamoš mi včera poslal video kde sa proste to Audi TT 2.0tfsi napája aby malo stavu (neodpojí sa len tak) - netvrdím že sa nemôže ale na druhu stranu on mal asi tiež nejaký dôvod že auto nechal cely čas pod šťavou.
Ďakujem všetkým čo sa pripojili a snažili sa mi pomôcť
https://www.carcarekiosk.com/video/2008_Audi_TT_2.0L_4_Cyl._Turbo_Coupe/battery/replace_battery link ak by to niekomu do budúcna tiež pomohlo.