Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler Dražice - teplá voda teče slabým proudem

Dobrý den,

Mám doma kombi bojler Dražice OKC 125 a teplá voda teče strašně slabím proudem,studená klasický teče silně.
v čem by mohl být problém?Pojistnej ventil funguje jak má...nevím

Je pod teplím připojením v bojleru nějaké sítko?nemuže to být třeba přicpané?
Asi mě nemine to rozdělat a podívat se do vnitřku bojleru.

Díky za rady

Změna předmětu, původně: Bojler Dražice (host)

síta v bateriích nemám.
Všude se minimální tlak v teplé vodě,ve sprše(ta je vejš) ještě menčí.
Komplet nové rozvody vody po domě 7 let zpět.
Velmi tvrdá městká voda.
Bojler 10 let starý.
Při ohřevu vody vychází zvuk jako když tam hoří drevo(praskání,bubláná,vrčení..)
Uběhli 4 dny a voda teče o poznání lépe ale důvod proč tomu tak je nevím...

Ja píšem o vstupnom, zanesenom sítku studenej vody do boilera. Tu môže byť tiež problém. Síce teplú vodu do batériíí odpustíš, ale nestíha dotiecť studená čím vzniká podtlak, stiahnutím samotného telesa el.boilera a pomalým prítokom.

Najskôr bude ale zasvinený šutrom celý vnútrajšok zo spodku boilera, ohrevná špirála sa dusí na suchu, voda vrie v bordeli okolo špirály lebo nie je chladená. Praskajúci zvuk.

10 rokov je doba, že bude minimálne za dva kýble bordelu nasadeného v spodnej časti opadané časom zo špirály. To máš ešte velice dobré. Nielen že ti nedhnila, neprdla el.špirála 230V/50Hz, ale určite anódová tyč bude zhnitá úplne.

Preto som ti dal odkaz na úpravu iontov vápnika elektromagnetom na vstupnom potrubí tesne pred vstupom do boilera. Len je nutné celý obsah vody obmieňať (vypúšťať) na sprchu a do dresu každých 24 hodín, aby sa nestratil účinok častíc takto "zmagnetizovanej vody". Voda bude síce na výtoku a na perlátore baktérií tvrdá, usadať sa bude vápnik na výtoku batérii, ale ušetríš potrubie, hlavne sedimentny v boilere.

Každopádně bude v bojleru kupa kotelního kamene, chtělo by to vyčistit. Ale myslím si, že příčina malého průtoku vody to nebude.
Je potřeba zjistit, jestli se jedná o malý tlak, nebo omezený průtok. Pokud se pustí teplá voda naplno, teče hned málo, nebo vteřinku teče hodně a pak zeslábne? To by svědčilo spíš o omezeném průtoku. Zarostlé trubky (ale to po sedmi letech by bylo moc brzo), u pákových baterií v přípojkách jsou sítka, právě na teplé vodě bývají zanesená. Pokud by byl malý tlak, dalo by se to poznat třeba tak, že se pokusit výtok ucpat rukou a porovnat tlak na teplé a studené vodě. Pokud by se například dala teplá voda udržet, je to malý tlak.
V případě malého tlaku jako takového, není moc možností, kde by se ztratil.
Ale, nemělo by to tak být, ale někdy se namontuje do systému redukční ventil jen před bojler.
Pokud by to tak bylo, lze předpokládat vadu redukčního ventilu. Může být zarostlý vlivem tvrdé vody a nefunguje správně. Někdy pomůže z vrchu, kde je stavěcí šroub, malým kladívkem klepat na toto místo, razantně ale s citem.
Pokud už toto ventil neuvolní, pustit výtok vody z baterie (teplá) naplno a stavěcím šroubem točit až do ubrání tlaku a potom zase zpět do velkého tlaku. přitom poklepávat na ventil. Většinou se funkce obnoví. Pokud ventil funguje,musí jít regulovat tlak. Pokud na štelování nereaguje, je vadný.

Díky za postřehy a rady..
Hodně jste mě navedli na příčinu.

čištěnej nebyl nikdy,prý jak to rozdělám tak už to nemusí znovu makat jak má.
Každopádně je ted blbá doba(Svátky,silvestr) to řešit..nějak se vykoupat zatím dá,podívám se po novém roce dovnitř.
Díky