Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrická řetězová pila

Potřebuji elektrickou řetězovou pilu pro občasné řezání větví, benzinová nevyhovuje, protože při tom občasném řezání ani nevypálím nádrž a zbytkový benzin prý ničí motor. Máte s tím zkušenosti? Čemu se mám vyhnout a co mám chtít? Mám vzít tuhle z Lidlu za 1600 Kč?

p100285149

Popis:
Plynulý náběh díky funkci "Soft Start"
Obouruční ochranný spínač s okamžitým zastavením řetězu
Přesná práce díky tichému a bezvibračnímu chromovanému řetězu OREGON
Snadné řezání díky výkonnému 2 200W elektromotoru
Uložení motoru na kuličkových ložiscích
Vysoký výkon řezání
Nízké opotřebení díky automatickému systému mazání řetězu a liště OREGON s vratnou růžicí v kuličkovém ložisku

Technické údaje
Příkon: 2 200 W
Rychlost: až 15,3 m/s
Délka řezu: cca 40 cm
Délka síťového kabelu: cca 12 cm

Obsah balení
Ochranný kryt řetězu
180 ml bio řetězového oleje (šetrný k životnímu prostředí)

Rozměry cca 83 x 21 x 27 cm

Hmotnost cca 5 kg (včetně příslušenství)
[8b8241407e129cbb483839a703cf6dab.jpeg]

Každá elektrika okolo domu na sporadické pižlanie je lepšia kúpa, ako motorový xindel, ktorý skapíňa, neštartuje, odparí sa benzín, spuchria hadičky, zanesie sa sviečka, molitanový filter, zdochne magneto apod. neduhy.

Do elektriky iba naleješ mazací olej pre reťaz a ideš. Akurát navláčiť k robote el.kábel s pevnými, nerozbitnými,gumenými šaltrami 230V/50Hz určné do vlhka.

No a 40cm lišta bohate stačí aj na 100cm pne a špalky.

Na zabrúsenie tupých hoblovacích nožov na reťazi si kup brúsny kameň na stopke patričného priemeru do 3000ot./min vrtačky a nejaký zverák na upnutie lišty.

V roku 1985 mi darovala moja máti pozemok (tiež jej dedičstvo) na ktorom boli vŕby krehké, samonáletová drevina, v počte cca 10 stromov s hrúbkou pňa 80 až 180cm(!!!) v priemere s výškou vzrastu habitusu 12bm, ktoré som v pohode s americkou, tuzexovou, kapitaľistickou, dekadentnou motorovou pílou zn: Sachs-Dolmar s lištou púhych 35cm pokácal, zrúbal ako malinu. Najprv bol vybrakovaný klín na tri rezy z jednej strany na ktorý sa ohýbal celý strom a následne z opačnej strany pod 40° tiež dva rezy, stromy padli presne na určené miesto. A to boli iné hebedá ako 100cm špalek.

To som ešte nepoznal teba, ako machra na Chuka Norrisa, možno si ešte v tom čase lietal fortovi v gulách, alebo si ani nevedel, čo je to držať v rukách reťazovú pilku, lebo si tlačil pred sebou káčera na paličke.

Pilku Sachs Dolmarku mám plne funkčnú dodnes doma zavesenú v dielni, postavila tri chalupy so sedlovými strechami, tiež som ju za komanča požičiaval známym kamarátom na stavby ich r.d. v obci Limbach, ktorí ju nijak na cementových paletách, fošniach od blata, od suchej malty, na hranoloch nešetrili. Vymenil som za jej život 2x zničenú lištu a asi 4x reťaze, lebo ich brúsim šutrom na vŕtačke, na drzovku pod 45°. Hobľuje takto zabrúsená reťaz ako divá, sama sa pýta do dreva.

No, ne všechno supermarketové zboží je šmejd. Já jsem například asi před čtyřmi roky koupil ve výprodeji v Tescu el.pilu, s jakýmsi názvem Schter. Výprodejová cena 690,- korun.
Řekl jsem si, no za ty prachy se to dá i vyhodit. Koupil jsem to více ze zvědavosti, kolik to vydrží.
A ty čtyři roky s tím řežu topení na celou sezonu, vůbec ji nešetřím a sukaté špalky místo štípání řežu po délce. Nebere moc oleje a přitom dobře maže. Dokonce ani na liště není znát větší opotřebení.
Výkon 2kW, je více než dostatečný. Motor i při větším zatížení téměř nehřeje.
Myslím, že kolik udělala práce, se zaplatila už mockrát, i kdyby odešla. Ale funguje stále.
Moje očekávání předčila neuvěřitelně.
Já bych se té pilky z Lídlu nebál.

:-) Ani náhodou, jen tam chodím nakupovat. A mám odtud několik el. věcí, které fungují bez problémů.
A jinak jsem nechválil výrobek z Lidlu, ale tentokrát z Tesca. 8-)
Kdo je zastáncem jen a pouze značkových věcí, tak mu to neberu. Ale myslím si, že pro jen občasnou práci, jak píše tazatel, je zcela zbytečné kupovat profi výrobky. Pokud budu 10 hodin denně kácet stromy v lese, asi si koupím alespoň Stihl-ku. Ale pokud mám řezání tolik, že bych jak tazatel píše ani nespálil nádržku benzínu, koupím Lidl, nebo nějaký jiný "šmejd".
A taky otázka "Vy makáte pro Makitu?" :-)

Dobrý den,nebojte se toho,máte záruku a možnost odzkoušení v zátěži.Vlastním podobnou pilu,nařezala desítky kubíkú dřeva,řežu do 20cm,uřízne i více.Byla za 990 v Penny v Bydžově.Kufr,pila,bruska řetězů se dvěma kotouči,rezervní řetěz.Ta pila funguje jak má,pojistka vypíná,olej neteče.Dnes moc značku neřešte,samozřejmě úplný šit je špatný,ale věci z Lidlu pro domácí použití bohatě stačí. Nesmíte jí utavit přetěžováním,jak se říká,netlač na pilu.:-)

https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/penny-market-prodava-cechum-pilu-kterou-v-nemecku-stahl-z-prodeje.A090925_142448_spotrebitel_vem

osobně bych pořídil i na občasné řezání nějakou prověřenou značku. Ale je to asi o tom kolik jste za to ochotný utratit. S kvalitnější pilou máte lepší servis v případě poruchy. Na komentáře typu "40 cm stačí na 100 cm špalek" je potřeba se jen zasmát :) určitě musí být lišta delší než průměr, nedokážu si představit co by to bylo za "drbačku" řezat špalky s větším průměrem.. jakože jde to ale je to celkem nepraktické a i s delší lištou uříznete malé průměry

Tak tak. A k té delší liště potřebuje odpovídající výkon. Ne jen příkon. :i: Jako, důchody nejsou zrovna velké. Ale on takovej "důchodec" ten šit koupí, něco s tím i uřízne a dva roky utečou raz dva a je po záruce. A když se to po... dřív, tak to stejně nikdo neservisuje vymnění se to a k mlíku v akci dostane dva rohlíky navíc. A šitkolotoč jede. Kdysi jsem si taky myslel, že za jednu drahou flexu mám tři ze supermarketu a na každou dva roky záruky. Než jsem zjistil, že normální flexa, řeže, nevibruje, nehřeje se ani po půl hodině a nařežu s ní milionkrát víc. Jako nářadí z těchto supermarketů nemá vůbec smysl řešit. Ani vrtáky z bláta atd. atd. atd. Ale když se někdo zeptá, tak rád přispěju svou zkušeností.

Jste na správné stopě. Upřesním. Pila z lidlu stojí třeba 1500 a pila odjinud třeba 3000. V čem to je ta zákeřnost ? Obojí vypadá jako pila, ale ten rozdíl v ceně se vzal kde ? A aby to nebylo tak jednoduché, tak to rozšířím o pilu třeba ještě odjinud a ta stojí třeba 8000. Jak je to možné ? Třeba ve Stihl prodejnách mají i pily za 400 občas. Jenže jsou to reklamní hračky pro děti. Třeba kuchyňský nůž. Jeden stojí třeba 100 kč a jiný třeba 12 000 Kč. Kde je ten zakopaný pes ? Obojí má ostří, střenku, špičku. :-D A pozor !!! Obojí i "řeže". 8-) A nyní to tedy shrňme, abych vás ušetřil zbytečné námahy. Ten rozdíl totiž není jen v ceně ! Ten je i v kvalitě. A to včetně kvality motorů - účinnosti. Proč ? Protože účinnější motor přemění více onoho příkonu na více výkonu a méně se zahřívá, opotřebová a ničí. A to je podmíněno použitými materiály, technologiemi výroby. To jen, že jste zabrousil do příkon-výkon. Já to měl ještě na mysli v souvislosti s délkou lišty. Oni totiž bombardéři klidně na šitpilku bez výkonu, která více topí, než točí klidně mrsknou 40 cm šitlištu se šitřetězem. A pokud by měla řezat v celé délce, tak se to prostě zastaví. Konkrétně ta Makita je přesně na takové to občasné hobby použití. Směšné pseudonapodobeniny nářadí však rozhodně nebrat.

Jako elektromechanika mě to vaše teoretizování o vyšší účinnosti motoru u Makity fakt zajímá. Ale mezi náma: víme určitě, že v obou strojích nejsou stejné motory? Ona i ta nižší hmotnost u Makity napovídá tomu, že v ní bude víc plastu, než v té pile z LIDLu. ;-)

A tento text chápete ?:
Jste na správné stopě. Upřesním. Pila z lidlu stojí třeba 1500 a pila odjinud třeba 3000. V čem to je ta zákeřnost ? Obojí vypadá jako pila, ale ten rozdíl v ceně se vzal kde ? A aby to nebylo tak jednoduché, tak to rozšířím o pilu třeba ještě odjinud a ta stojí třeba 8000. Jak je to možné ? Třeba ve Stihl prodejnách mají i pily za 400 občas. Jenže jsou to reklamní hračky pro děti. Třeba kuchyňský nůž. Jeden stojí třeba 100 kč a jiný třeba 12 000 Kč. Kde je ten zakopaný pes ? Obojí má ostří, střenku, špičku. :-D A pozor !!! Obojí i "řeže". 8-) A nyní to tedy shrňme, abych vás ušetřil zbytečné námahy. Ten rozdíl totiž není jen v ceně ! Ten je i v kvalitě. A to včetně kvality motorů - účinnosti. Proč ? Protože účinnější motor přemění více onoho příkonu na více výkonu a méně se zahřívá, opotřebová a ničí. A to je podmíněno použitými materiály, technologiemi výroby. To jen, že jste zabrousil do příkon-výkon. Já to měl ještě na mysli v souvislosti s délkou lišty. Oni totiž bombardéři klidně na šitpilku bez výkonu, která více topí, než točí klidně mrsknou 40 cm šitlištu se šitřetězem. A pokud by měla řezat v celé délce, tak se to prostě zastaví. Konkrétně ta Makita je přesně na takové to občasné hobby použití. Směšné pseudonapodobeniny nářadí však rozhodně nebrat.

Nechápete. A nejste tedy logicky schopen ani smysluplné argumentace. Domněnky prezentujete vy. Zkuste rozebrat větu po větě můj text a položit protiargument - v čem je mylný. Co je v něm špatně. Zatím je váš jediný argument ten, že naznačujete, že levné šitnářadí ze supermarketu je minimálně stejně funkční a kvalitní jako dražší značkové nářadí. Což kromě toho, že je to nesmysl je i směšné.

Vaše premisa, že si někdo, kdo se ptá na pilu za 1600 Kč, koupí profi stroj za násobek ceny, je mylná.
Píšete o účinnosti motoru o kterém nic nevíte a jako kritérium udáváte cenu. To samo o sobě stačí na to, abych poznal, že vaříte z vody. Argumenty nemáte, ale po mě je chcete? Směšné.

Ta Makita není profi stroj. Ale je alespoň funkční-ta na mém odkazu. To jste možná poznal. Ale taky to není pokus o vtip z Lidlu. O účinnosti motoru vím. A vy když budete chtít, tak budete vědět taky. Ale kdybyste chtěl vědět, tak byste věděl. Jenže nechcete. A proto jsou na světě majitelé továren a lidi u pásu. Každý dle své volby. A tak je to správně. Pán se na něco ptal a já mu odpověděl. Dokonce jsem přidal i faktické argumernty proč. A co si pán koupí je jeho věc a jeho volba a mě je to úplně jedno co si koupí.

Srovnání mám. Taky jsem byl blbej. Nebo ne taky, aby to někdo nebral osobně, ale blbej jsem byl a měl jsem dvě flexy z tesca. Po pár minutách práce mi to pálilo ruce i přes rukavice o vibracích nemluvě. Přímočarku Black drekker a prostě to neřeže. Teď mám jen Metabo, Makita a je to úplně jinde. Právě teď renovuju 100 let starou narážku na klobásy. Flexa makita 125 za 1300 kaček jede hodinu v kuse a pořád stejně, nepřehřívá se, nevibruje. A maká. I já jako příležitostný hobbysta chci s tím strojkem něco udělat. Jakýmkoliv strojkem. Motor tam na 6 0000000000 % stejnej není. Protže kdyby byl, tak by to pracovalo stejně a stálo stejně.

Ještě jednou se ozvu, když je tady taková diskuse. Já si osobně myslím a to bez urážky, že jste jen osobně zaujatý proti výrobkům z Lidlu a podobným a uznáváte jen značkové.
Můj názor je, pokud na to mám a budu jezdit na milionářské rauty, pořídím si porsche.
Pokud potřebuju každý den jezdit do práce a občas na nákupy, pořídím si Fabii. A o tom to je.
To povídání o tom že všechno neznačkové nářadí odešlo po pár minutách a podobně, je podle mě jen vymyšlené. Já mám nářadí z Lidlu a podobných dost hodně. I když ne profesionálně, ale používám to dost. Zatím mi odešla jedna flexa z Tesca, asi po třech letech. Zaseknutím kotouče jsem strhnul převod, motor je dobrý. K tomu "úžasnému" přehřívání. Výše jsem popsal jak používám pilu z Tesca za pár stovek. Teď před zimou jsem řezal na topení kulány i přes 40cm v průměru, na něco jsem musel i ze dvou stran. Motor se nezbrzdí ani při přitlačení. Když mě bolely ruce a musel jsem odpočnout, motor byl na dotek vlažný.
Jiný příklad. Na jaře si vyrábím výsevní substrát tak, že smíchám zeminu s zahr. substrátem a
Plechovou vrtulí o průměru asi 18cm, to mixuju vrtačkou. Tím vyrobím jemnou směs. Vzal jsem poprvé na to Narexku, koupenou někdy před 89 rokem. Dost rychle začala smrdět. Měl jsem strach abych si ji nespálil a vzal levnou z Tesca. Tou už to míchám několik let. Ano ohřeje se, ale drží. Jenže to je záhul.
Jsem elektromechanik. Občas i opravuju ruční nářadí. Příklad. Bosch. Bruska 115mm. Vnitřní provedení téměř stejné jako u té Číny, ale s tím rozdílem, že ve předu u převodů kul.ložisko. Ale vzadu u kolektoru kluzné futro v plastu. Vymlácené, takže vibrace a zničený kolektor. U brusky z obchoďáku obě ložiska kuličkové. Myslím, že rozdíl je hlavně v tom, že u značkových se hlavně platí za značku. Ony ty výrobky z Číny se velmi zlepšily proti dřívějšku. Je to dáno dvouletou zárukou, tak obchody mají větší požadavky. Kdyby to nevydrželo záruku, neprodávali by to. Samozřejmě nemíním tvrdit, že značkové výrobky nejsou kvalitnější. Samozřejmě za velmi nízkou cenu, nemůžu očekávat zázrak. Ale že by ten rozdíl byl tak neuvěřitelný nevěřím. Zrovna tak, jako kecky Adidas, nevydrží stokrát déle než kecky z tržnice za dvě stovky. I to mám vyzkoušeno.
Aby nebyla mýlka. Nepropaguji ani LIDL, ani Tesco, jen tvrdím, že výrobky ze supermarketu, je jedno kterého, pro amatérské občasné použití, svoji práci odvedou. Tu jejich cenu si jistě odpracují.
A jinak, jste přesvědčen že ta Makita, nebo Metabo, se dělají jinde, než v Číně? A možná i ve stejné fabrice. 8-)

Bosch má taky několik řad. I hobby. Což je výraz pro nepoužitelné nářadí. To je jako třeba kleště, které použitelné začínají někde u Knipexu. Měl jste někdy na noze Adidasky ? Evidentně neměl. To už byste šitťaman neobul. A to samé to nářadí. Vyzkoušejte někdy něco použitelného. Třeba si to půjčte. Dělá se to sice taky v Číně. Ale trošku jinak. :-) Myslím, že téma je vyčerpané. Tedy z mé strany určitě. Nelze mít za nízký peníz kvalitu. To je faktum absolutně neokecatelné. Proti zboží z Lidlu nic nemám. Zamyslete se nad tím, proč je v těch supermarketech to levné nářadí u nežratelných konzerv. A jsou lidi, kteří to jí. A jsme zpět. Nůž za 100 a nůž za 10 000. Oba řežou. Jenže úplně jinak :::)))))) Proč kupovat nepoužitelnej šit za 15 stovek, když jen o trošku dráž už se dá pořídit něco se servisem, náhradními díly sehnatelnými. Neleží to u konzerv za pár kaček, prostě moc práce. Ještě jsem si vzpoměl. Než jsem si koupil Dremel, tak mi kámoš důchodec půjčil aku přímočarou brusku. Absolutně nepoužitelné to bylo. Nebo třeba stromečkový vrták. Dají se koupit tři za cca 200 Kč. A dá se kouit jeden za 3500. A jakej je asi mezi nimi rozdíl a jak je vůbec možné, že ta fabrika co dělá ty drahé nezkrachuje. Nezkrachuje, protože jejich kvalitním a drahým vrtákem lze vyvrtat díru. A i několik děr. Já nikomu neberu právo vyhazovat svoje peníze. Já nejsem elektrotechnik, ale stavěl jsem už za bolševika zesilovače 2.1 se subeooferem, opravoval TV ap. Kamaráda připravoval na maturitu z elektrotechniky. Myslím, že tuším o čem mluvím. Oni ti důchodci, když jdou tím supermarketem pro akční pseudopárek a uvidí nějaké to nářadíčko za pár kaček, tak ho tam prostě přihodí. A pak se doma stydí, že to koupili. Ovšem nepřiznají to, kdyby jim kosti rovnal. Podobně jako babky co jezdí na prohlídky hrnců. A pak jsou lidi, kteří se pro jistotu zeptají. Třeba tady. A jsou lidi jako vy a já, kteří jim odpoví. A každý to vidíme jinak. A to je fajn. :beer:

Je vidět že Vás nepřesvědčím. Evidentně patříte k lidem, kteří, pokud není zboží jen značkové (taky předražené), tak je to šit. Oblečení jen Adidas, Niké, Puma a pod., Jídlo jen bio a od soukromého řezníka. Nic proti tomu, pokud na to máte. Ale nepřesvědčujte o tom každého, každý takové nároky nemá. Ano, Adidasky jsem na nohou měl.. Že by vydržely 10let, nikoliv.
Ta Boschka kterou jsem prozkoumal, byla ve firmě, profi. O nářadí, kleštích a vrtácích nebyla řeč, tam je to bez debat. Nůž za 10000,- je nesmysl, tam se platí za něco božského eeextra. Něco podobného, jako audiozesilovač za 500000,- To je tzv. řada snob-end. Takový drahý nůž od mistra z Japonska s čepelí z damascénské oceli. Bavil jsem se o tom s jedním metalurgem. Řekl: To je pěkné na ozdobu. Ocel znečištěná vmetky z okují, nestejnoměrná struktura, ale pěkná kresba.
Vyznavači drahých nožů mě asi taky ukamenují... :-D

Vyjmuto z Wikipedie: " přiblížit oné legendární a mýtickými vlastnostmi opředené oceli." Ano Mýtickými. Mýtus - domělá skutečnost.
" Damašková ocel je pro většinu lidí známá především skrze skvostné čepele zbraní. Avšak její potenciál nabízí mnohem více než jen toto využití. Damašková ocel je nádherným materiálem pro šperkařské využití, existují dochované kousky damaškových zbrojí, výjimečně lze nalézt i umělecky zpracované předměty z damaškové oceli. Avšak její vlastnosti ji i nadále nejvíce předurčují jako jeden z nejluxusnějších materiálů pro čepele nožů, mečů a veškerých ostatních nástrojů a zbraní. "
Ano. Luxusní a krásné... No neměl jsem pravdu?
Měl jsem na mysli dnes sehnatelné a silně předražené nože z této oceli.
Jak píše Wikipedie, původní (snad) zázračnou technologii již nikdo nezná. Takže je to spíš ten mýtus.
A asi ten metalurg, měl pravdu. Bohužel už nežije, pracoval v bývalé Poldi Kladno. 8-)
A už dost, nebo se poperem... :-D

...Pila z lidlu stojí třeba 1500 a pila odjinud třeba 3000. V čem to je ta zákeřnost ? Obojí vypadá jako pila, ale ten rozdíl v ceně se vzal kde ..

Když jsem ještě pracoval, byl u nás obchodní zástupce co prodával stykače. Vysvětloval, jak je to s firmou Elektropřístroj Písek co ji tehdy snad koupila firma Telemecanique. V Písku vyráběli své stykače, to se zrušilo, firma Telemecanique tam začala dělat své stykače svými postupy a svou kvalitou. Ale na těch stykačích bylo označení Elektropřístroj Písek a byly levnější než stejné stykače s označením Telemecanique. Že to byla cenová politika firmy. Pokud chtěl někdo ušetřit, koupil stykače s naším označením, firma byla ochotná k tomu dodat certifikát, že vlastnosti jsou úplně stejné jako u stykačů Telemecanique. Ale pokud někdo chtěl být IN a mít stykače Telemecanique, tak si musel připlatit.
Já jsem z nějaké dřívější akce věděl, proč tomu tak je. Že když se nějaké zařízení prodává do třetího světa, kde tomu prd rozumějí, jejich "odborník" otevře rozvaděč, vidí nápis Siemens, rozvaděč zavře a je spokojený. Kdyby tam viděl třeba nápis TESLA, tak řekne: "To neznám a nechci, vyhoďte to."
Tak třeba je to podobně i s některým levným vercajkem.

Mám stykač z OEZ a přehluší i klimatizaci. Ale není to žádná čínská sr... :-D Nový.
Obecně potravinářské markety mají velmi vstřícné podmínky reklamace, LIDL má 3 roky zároku, podle jiného dotazu má Hornbach na něco 5 let.

Držet se může i jednou rukou. To je na vás na co si troufnete. Ale nesmí se to. Na to jsou jednoruční lily. 40 cm lišta je zbytečně dlouhá. Pokud ji dáte do řezu celou, tedy těch 40 cm a budete mít ostrý řetěz, tak se zastaví. Ta technická data jsou velmi orientační. Pokud chcete každoročně pořezat 10 a více m3 tvrdého dřeva, tak o té pile ani neuvažujte. Pokud potřebujete chcete u říznout sem, tam nějakou spadlou větev, tak klidně. Já bych tam ale raději šel pro rohlíky.
https://nejpet.cz/nejlepsi-elektricke-retezove-pily/
https://www.ktery.cz/elektricke-retezove-pily

Mám zkušenost s benzínovou pilkou a benzínovými křovinořezy. Je tomu asi devět let co jsem si u firmy WERCO koupil benzínový křovinořez a benzínovou pilku Hecht. Vybíral jsem si podle ceny pro občasné použití na zahrádce. Křovinořez se mi během druhého sekání porouchal, to mi opravili v záruce, prý výrobní vada. Po "opravě" se mi už během prvního sekání porouchal, to už mi v záruce neuznali, prý to bylo starým benzínem (kecy, odflákli tu opravu). Ta pilka (po zkušenostech s křovinořezem tam leju dvakrát tolik oleje než je předepsáno) mi dodnes slouží.
Pak jsem si koupil laciný křovinořez v TESCu, ten se mi porouchal už při prvním sekání, tam začal zlobit mechanický startér, kluci čínští ty pružinky v něm snad udělali ze starých hrnců a šňůra asi původně byla prádelní. Pak to vůbec přestalo fungovat. Ale v TESCu se zachovali seriózně, vrátili mi peníze. Tak se dalo říci, že jsem si od nich bezplatně půjčil křovinořez na jedno posekání zahrádky :-D
Do třetice všeho jsem si loni koupil křovinořez v Kauflandu, ten zatím slouží.
Takže lze říci, že koupě levného vercajku je vždy sázka do loterie (ve sportce se taky občas dá vyhrát). Co se týká drahých profi vercajků ve značkových prodejnách, s tím nemám zkušenost

Osobně mám trochu mentální blok s tímto extra levným vybavením v případě, že sháním "životu přirozeně nebezpečné nářadí".
Nemám problém koupit a používat ten nejlevnější šit v případě vrtačky, vyžínače atp.
Jakmile ale dojde na něco, kde odfláklá výroba může zapříčinit vážné zranění obsluhy, tak si radši pár stovek připlatím za něco trošku lepšího, kde očekávám riziko nižší.
Takže motorovou pilu bych radši bral tu Makitu. Byť třeba ten Parside mám míchač stavebních hmot a jsem spokojen.