Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fabia 1.4mpi trha pri jazde

Dobry den
rozhodol som sa ze skusim stastie tu pri automechanikovi je to uz na nervy
moj problem spociva v tom ze moja fabia 1.4mpi 50kw pri starte za studena ked chcem hned ist hadze trha proste ide zdochnut ked sa motor zohreje
uz nejde zdochnut ale treba velmi opatrne pridavat plyn aby ju netrhalo a pravdaze sa treba stale vyhrat zo spojkou ako nahle clovek prida trosku viac zacne ju trhat a potom akoby vystreli .
menene veci : skrtiaca klapka, lamda sonda , snimac teploty , rozdvody , sviecky. zdvihatka ,vstrek , tesnenie pod hlavou .
prosten kopa veci ktore vymenil automechanik a stale sa to sprava rovnako :(((
prosim ak ma niekto skusenosti skuste mi poradit uz som nechal u mechanika cez 500€ ://
ze vraj pise na diagnostike ze je chudobna zmes ale ja uz tomu neverim stale nieco vymeni nikdy ziadna zmena ..
Dopradu dakujem kazdemu kto by mi akymkolvek sposobom poradil pomohol dakujem :

Mohla, problém vypadá na vadné riadenie predstihu.

Ale k tomuto je predsa na mieste skúsený automechanik s praxou. Stačí, ak sa iba prevezie vozidlom okolo dielne a musí vec odhaliť, o to skôr, lebo sa nemusí babrať s ucpatým karbesom, AC pumpami, obohacovačom, deravými tesneniami pod karbesom, falošným vzduchom, cievkou v rozdeľovači, urvatým excentrickým unášačom v komínku, apod.

250 tisíc už je docela dost, ale ten motor je tak jednoduchý, že tam bude buď nějaká úplná pitomost, nebo naopak předsmrtná závada.

tlaky ve válcích někdo měřil?
svíčky jsou OK? Správný typ a vyměněné?
co olej, jak moc ubývá?

btw, 1,4MPI 50kW nemá rozvody, je to "starý" škodovácký motor typu OHV (sám jsem ho kdysi taky měl)! OHC původem od VW byly 55kW a 74kW verze.

Vyměněna spousta dílů, ale na EGR se asi nikdo nepodíval. Běžně se tento ventil zaslepuje (v Polsku se dají bez problémů obstarat hotové podložky mezi EGR ventil a přírubu), protože hodně často je příčinou podobných problémů. I se zaslepeným ventilem auto v pohodě projde měřením emisí.

Kdybys měl tušení jak se měří emise u benzínových motorů a jak funguje EGR tak bys taky věděl, že při kontrole emisí se zaslepení EGR neprojeví. Zaslepení EGR může zjistit řídicí jednotka motoru a vyhodnotit ho jako chybu, ale to neplatí u EGR ovládaných podtlakem a nikoli elektricky. Jsou i servisy, které zaslepení (případně deaktivaci v řídicí jednotce) nabízejí a běžně provádějí. No a abych mluvil výhradně za sebe - já jsem se zaslepeným EGR bez potíží prošel již trojím měřením emisí pokaždé v jiné STK...

kde ma 1,4 55kw egr?? ecu to samozřejmě vyhodnotí jako chybu a rozsvítí emisní kontrolku,kdybys měl tušení jak funguje egr ventil tak by jsi věděl že dokáže snížit nox v emisích až o 10%,což při dnešním tlaku na kontrolu emisí na stk vede k odebrání ,zelené, .Abych mluvil za sebe na stk dokáži projít i bez dpf ale ne zadarmo ale to je jiná kapitola. Servis který odtraní např. egr či něco jiného není servis ale Franta z garáže, který si ale neuvědomuje že u dnešních motoru tím muže napáchat obrovské škody.

Tak, jak EGR funguje, a tak, jak by mělo být auto připraveno na měření emisí, by správně /ne/funčnost EGR vůbec odhalit neměli (protože to je vyfikundace, která funguje na studeném motoru, a na emise má jít motor ohřátý), a navíc jeho zaslepení opravdu škody na motoru neudělá (problém je v tom, že vyřazení/nefunkčnost u elektronicky ovládaného znamená signalizaci od řídicí jednotky, a chod motoru v nouzovém režimu, nebo vůbec nenastartuje, ale určitě nenapáchá škodu na motoru). A na takhle starém motoru nějaká řídicí jednotka o nějakém EGR ani netuší…

ani jedna věta co jsi napsal není pravda a pak to tak dopadá,,,vono to tam k ničemu není tak to demontujeme,,, např. další funkce egr je ochlazovat výfuk. plyny, co muže být dále za egr, turbo, dpf,katalizátor, dnešní motory mají např. snímače teploty před i za dpf nebo turbem co se stane když zvýšíš teplotu plynu. u benzinu je např. lambda sonda která pracuje s konstantou absolutní hodnoty bohatosti směsy,co se stane když ji pošleš vyfuk. plyny bez egru, nebudu to zatim dále rozvádět. PS. na tomto motoru by jsi egr hledal marně.

A mohl bys mi, prosím, vysvětlit funkci ochlazování výfukových plynů u zařízení, které má za úkol nedokonale spálenou směs z výfuku vrátit sáním zpět do válce? (a tím dochází k zanášení sacího potrubí, ztrátě výkonu atd.) A o tom, že by tohle auto mělo egr, jsem se také ani slovem nezmínil, jen jsem reagoval na tu poznámku ohledně jeho funkce - mimochodem, vzhledem k jeho funkci - došlo ti vůbec, že to je zařízení vynucené ekonormou a byrokraty z Bruselu, nikoliv motorářů (naříč všemi automobilkami)?

V praxi se k dosažení tohoto snížení emisí NOx používá 6 až 10 procent objemu výfukových plynů. Toto množství stačí k omezení průběhu spalování tak, že celý proces udrží pod teplotou 1500 ºC. Ochlazení spalovacího procesu výrazně omezuje reakci mezi atomy dusíku a kyslíku. omlouvam se za použítí googlu 007cz

Taktiež je možnosť že je vadný snímač otáčok kľukového hriadeľa. Diagnostika ti to nemusí vyhodiť... (Osobná skúsenosť :) ) Sviečky by tomu možno trochu pomohli, snimac teploty najskôr nie, lambda sonda (niekto jazdí, a má ju odpojenú), škrtiaca klapka (čo som jednému naposledy robil diagnostiku, tak mal taktiež problémy s trhaním a skákaním otáčok.Problém bol v škrtiacej klapke),.. Skús od niekoho kto ma rovnaké auto ako ty vypýtať na skúšku snímač otáčok kľukového hriadeľa :)