Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fabia 1.4mpi trha pri jazde

Dobry den
rozhodol som sa ze skusim stastie tu pri automechanikovi je to uz na nervy
moj problem spociva v tom ze moja fabia 1.4mpi 50kw pri starte za studena ked chcem hned ist hadze trha proste ide zdochnut ked sa motor zohreje
uz nejde zdochnut ale treba velmi opatrne pridavat plyn aby ju netrhalo a pravdaze sa treba stale vyhrat zo spojkou ako nahle clovek prida trosku viac zacne ju trhat a potom akoby vystreli .
menene veci : skrtiaca klapka, lamda sonda , snimac teploty , rozdvody , sviecky. zdvihatka ,vstrek , tesnenie pod hlavou .
prosten kopa veci ktore vymenil automechanik a stale sa to sprava rovnako :(((
prosim ak ma niekto skusenosti skuste mi poradit uz som nechal u mechanika cez 500€ ://
ze vraj pise na diagnostike ze je chudobna zmes ale ja uz tomu neverim stale nieco vymeni nikdy ziadna zmena ..
Dopradu dakujem kazdemu kto by mi akymkolvek sposobom poradil pomohol dakujem :

250 tisíc už je docela dost, ale ten motor je tak jednoduchý, že tam bude buď nějaká úplná pitomost, nebo naopak předsmrtná závada.

tlaky ve válcích někdo měřil?
svíčky jsou OK? Správný typ a vyměněné?
co olej, jak moc ubývá?

btw, 1,4MPI 50kW nemá rozvody, je to "starý" škodovácký motor typu OHV (sám jsem ho kdysi taky měl)! OHC původem od VW byly 55kW a 74kW verze.

Taktiež je možnosť že je vadný snímač otáčok kľukového hriadeľa. Diagnostika ti to nemusí vyhodiť... (Osobná skúsenosť :) ) Sviečky by tomu možno trochu pomohli, snimac teploty najskôr nie, lambda sonda (niekto jazdí, a má ju odpojenú), škrtiaca klapka (čo som jednému naposledy robil diagnostiku, tak mal taktiež problémy s trhaním a skákaním otáčok.Problém bol v škrtiacej klapke),.. Skús od niekoho kto ma rovnaké auto ako ty vypýtať na skúšku snímač otáčok kľukového hriadeľa :)