Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chtěl bych udit do týdne

Dobrý den všem,
další týden v sobotu bych chtěl vyudit pár šrůtek masa. Když maso injekční stříkačkou lákem nainjektuju, bude možné v tak krátkém čase udělat slušné uzené? Jakým lákem to mám napíchat. Nemáte nějaký tip na poměr?
Díky za každou radu

a) bude to sedivy, protoze bez pragandy je to tak prirozeny. Zavada vic vizualni nez chutova - i kdyz praganda je i konzervacni a vyuzeny maso je pak i trvanlivejsi.
b) zkusenost z grillovani celejch kyt rika, ze se to v pohode krasne rozlezi za 24h a je to vcelku rovnomerne prosoleny a zaroven temer nehrozi, ze by se to zvrhlo. Nicmene - to byla kyta. Takovej bucek, nedejboze slanina, to bude asi trochu jina liga.
c) je to docela vopruz, chce to tlustou jehlu a spoustu casu, i kdyz na 2-3kg...
d) 20g soli na litr vody je 2% roztok(a mohlo by to byt tak akorat)
e) pridal bych tam trochu pepre, bobkac, strouzek cesneku, mozna i novy koreni nebo par kulicek jalovce. Svarit, nechat vystydnout a pichat.

Ak do týždňa, potom potaš. Potass sa používaná primiešaná do morskej soli, čím vzniká rýchlosoľ, ktorá dodá okrem konzervácie nádhernú ružovú farbu mias v prípade, ak sa údi chladným dymom (do 65°C). Solenie rýchlo soľou trvá podľa veľkosti kusov mäsa, 1kg 48 hodín.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Dusi%C4%8Dnan_draseln%C3%BD

Rýchlo soľou je penetrovaná každá dusená šunka strojová, 20gr na jedno kilo mäsa. Rýchlosoľ je dostať v drogiške alebo vyškemi pár deka od šikovného mäsiara, ktorý vyrába šunky.