Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavění ze starých pálených cihel.

Dobrý večer.

Chtěl bych se zeptat, jak se staví z pálených cihel, z těch klasických, jak jsou ve starých stavbách.
Mělo by to tvořit obvodové zdivo a co největší tloušťce do 50cm, prostě stavění obvodového zdiva kolem 50ti cm.

A ještě jedna otázka, když se demoluje starý barák, který byl v pradávnu postaven z velkých kamenů, myslíte, že jde, že kdybychom to zbourali, a nový dům bychom si postavil i z části těch starých kamenů? A jestli to vůbec jde, je to dobrá kvalita? Moc Vám děkuji.

A prosím, nějaké přiblblé komentáře, že už je to tady zase, a že mě zesměšňujete, si nechce na někoho jiného, děkuji. :-)

Ano ze starých plných pálených cihel a starých kamenů můžete klidně stavět, tedy opět je použít, některé staré cihly byly velmi kvalitně páleny a mnohdy předčí kvalitou i "současné výrobky". Kvalitu cihel poznáte lehce po očištění jsou-li soudržné pevné nedrolivé na lehký poklep se nerozpadají...U kamene záleží také na tom o jakou horninu jde některé jsou velmi odolné a prakticky nezničitelné jiné mají tendenci k drobivosti lámavosti, obecně by ale žádný problém v novém užití být neměl....
Pokud nemáte žádné zkušenosti doporučuji se v okolí poohlédnout po nějakém zkušeném zedníkovi který poradí případně ukáže, lépe vše pochopíte a správně užijete....

Dům lze dodatečně zateplit, nevidím problém ve zdění plnými cihlami, navíc mají výborné akumulační schopnosti čehož lze využít při vytápění a rovněž velmi dobrou pevnost nosnost, a je to materiál prověřen ze statického hlediska staletími...

Ja vidim problem vtom, ze tazatel vlozil uz nekolik podobnych dotazu. Nezajima ho, ze treba musi mit stavebni povoleni. Kdyz ho na to clovek upozorni, jeste se urazil. Posledne resil privod el.proudu pres reku a moznost si postavit vlastni elektrarnu na berounce. Samozrejme vse co nejlevneji. Chtel stavet roubenku bez zakladu a pod.

Vážený pane uličníku
Tohle je "poradna" a nikoliv "soud" nikdo z nás tu nemá právo kohokoliv soudit, to zda má dotyčný vyřízené papíry nebo ne je "čistě jeho věc" rada ohledně tohoto je na místě pouze tehdy pokud se na to tazatel zeptá.
Jinými slovy každý by měl odpovědět pouze k tématu na které se dotyčný ptá a měl by se zdržet jakékoliv kritiky k tazatelově osobě nebo dotazu jelikož je to velice NETAKTNÍ.
Pokud se tazatel ptá vícekrát na tutéž nebo obdobnou věc pak základní slušností každého kdo zde radí je BUĎTO PORADIT anebo MLČET a zásadně se vyhýbat urážlivým komentářům.
Neberte to příliš osobně , to tady platí pro vícero lidí a nejen na tomto vláknu. Dobrý rádce najde odpověď na tu "nejpodivnější otázku" ovšem bez jízlivých komentářů protože od toho je to poradna. Pokud s tím jak vidím mají někteří problém měli by se svého projevu raději zdržet, tolik mé doporučení....

PETR M. [109.69.214.xxx], 11.06.2016 19:13 ...Tohle je "poradna" a nikoliv "soud" nikdo z nás tu nemá právo kohokoliv soudit, to zda má dotyčný vyřízené papíry nebo ne je "čistě jeho věc" ... a měl by se zdržet jakékoliv kritiky k tazatelově osobě nebo dotazu jelikož je to velice NETAKTNÍ. Pokud se tazatel ptá vícekrát na tutéž nebo obdobnou věc pak základní slušností každého kdo zde radí je BUĎTO PORADIT anebo MLČET a zásadně se vyhýbat urážlivým komentářům. Dobrý rádce najde odpověď na tu "nejpodivnější otázku" ovšem bez jízlivých komentářů protože od toho je to poradna. ...

Jenže některé dotazy (a případné reakce tazatele na dobře míněné rady) vypovídají, že oč má tazatel víc elánu, o to má míň zkušeností a jediná rozumná rada je pokusit se ho od jeho záměrů odradit. Třeba když se chce někdo pustit do rekonstrukce elektriky v celém baráku a ptá se, jak zapojit schodišťový přepínač, tak opravdu jediná rada co by na seriózní poradně měl dostat zní: "Pokud se na tohle musíš ptát, objednej si na to někoho, kdo se ptát nemusí." A s těmi papíry taky nemáš pravdu. Někdy je větší problém vyřídit papíry než něco udělat, pustit mezi lid a pak se divit. I když si myslíš, že ty papíry jsou zbytečné a někdy můžeš mít i pravdu. Setkal ses někdy s pojmem "ES Prohlášení o shodě"? Co si třeba myslíš o tomhle šmudlovi? Tomu jsem se taky snažil poradit, ale pak jsem to vzdal.
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=959&t=1208415

Nebo co třeba tohle:
http://kutilska.poradna.net/q/view/123189-vykonovy -zesilovac?page=r123271#r123271
tady:
http://kutilska.poradna.net/q/view/123181-zapojeni -spinace-se-tremi-piny?page=r123201#r123201

Yarda

To je právě to o čem píšu,vy nemáte "posuzovat dotaz nebo tazatele" ale radit nebo neradit a zásadně bez jakýchkoliv invektivů, narážek, ironií apod. O tazateli si můžete osobně myslet co chcete ale přece nemůžete psát o nikom že je šmudla nebo je zralý na psychiatra,takovým projevem mimochodem shazujete jen sám sebe. Pokud je dotaz dle vás "hloupý" tak buď slušně naznačím že tudy cesta asi nevede nebo neodpovím vůbec. S těmi papíry a vyřizováním,nebo doporučením odborníka pokud to s dotazem přímo souvisí proč to nezmínit jistě ,ale je-li dotaz směřován na konkrétní řešení problému tak dám i rady jak na to,jinak by ta poradna nemusela vůbec existovat, protože na každý problém by se dalo odkázat na odborníka a tečka ,ale proto se ti lidé neptají. Navíc je nutno předpokládat že každý tázající je "svéprávný" a to jak v reálu s radou naloží a jak si to s úřady zařídí je opravdu jen čistě jeho věc, jeho řešení, vy pouze radíte ale nemůžete mít odpovědnost za to když někdo něco vlastní vinou špatně pochopí nebo udělá , každý je člověk má vlastní hlavu a svobodu podle ní jednat, lze poradit upozornit na úskalí rizika nebo povinnosti ale dál už je to vždy jen na tazateli...
Jak by jste to viděl kdyby jste se zeptal třeba na banální otázku "Jaké si mám koupit čerpadlo"? A místo toho se vám dostane mezi řádky odpovědi že jste trouba hlupák zralý na psychiatra protože ta otázka už tu byla, nebo to přece ví každý, nebo jak to že nevíte že tam odtamtud čerpat nemůžete, kdyby to ten člověk věděl tak se neptá...

Plně s Vámi nesouhlasím.
Pokud chci odpovědět na dotaz, musím ho posoudit. Na zbytek textu nebudu reagovat, to bychom se tu jenom dohadovali. Myslím si, že člověk co chce stavit chlívky, roubenku a vodní elektrárnu by si mohl napřed koupit nějakou malou odbornou knížku za cca 250 korun a přečíst si jí a pak se zeptat na věci, kterým nerozumí.
Případně se koukněte na jeho dotazy.

http://kutilska.poradna.net/q/view/122358-tramy-na -chlivy
http://kutilska.poradna.net/q/view/122391-prevazen i-cihel-opotrebovanych-palenych
http://kutilska.poradna.net/q/view/122489-vrstvy-z akladu-chlivu-cena
http://kutilska.poradna.net/q/view/122345-zaklady- chlivku
http://kutilska.poradna.net/q/view/123594-roubene- nebo-zdene
http://kutilska.poradna.net/q/view/123998-zavedeni -elektriny-k-domu

Ještě jeden, poslední příspěvek.
Pracoval jsem v konstrukci firmy se strojírenským zaměřením. Já jsem tam byl jediný elektronik s praxí z konstrukce elektroniky. Dokud tomu nikdo jiný nerozuměl, tak to byla celkem pohoda. Pak přijali jednoho nadšence co se do všeho hrnul, byl to nadšený amatér, asi lepší než já. Tak jsem ho nechal, ať dělá, co umí.
Jenže problém je v tom, že udělat si automatické splachovadlo do kadibudky v mé chalupě a zařízení co se má pustit do výroby a prodávat je poněkud rozdíl. Já jako profesionál jsem měl zkušenost, on jako amatér ne.
Takže pokud je někdo nadšený amatér a ptá se tu jako amatér a rady od profesionála třeba moc nebere, myslí si, že mu někdo v jeho snažení akorát hází klacky pod nohy, tak takovému je třeba otevřeně a natvrdo říci, jak to v životě chodí. Jako poslední varování před tím, než se do toho přece jen pustí a rozbije si nos.

A copak plné cihly se nepůlí? A kde se dá sehnat uran? Uran je obsažen např. i v obyčejném uhlí pochopitelně v malém množství....Znáte to, není hloupý ten kdo se moc ptá ale ten kdo se nechce nic dozvědět.....:-) Je to poradna nééé? proboha :-) Na správné poradně se může člověk bez ostychu zeptat na cokoliv :-)Na špatné se mimo posměchu nedozví vlastně nic a vo tom to je....

Tazatel skutečně potřebuje pomoc. Pokud vynecháme psychiatra, tak projektanta nebo aspoň zkušeného zedníka. Ale kde vzít a nekrást? Teď je plno magorů ...eee managerů, finančních poradců, realitních makléřů, dát jim do ruky zednické kladívko, tak se zmrzačí. A poctivá práce špiní ruce.
:-(3-[

Chtěl bych se zeptat, jak se staví z pálených cihel, z těch klasických, jak jsou ve starých stavbách.
Zdali myslíte jakou vazbu cihel, nebo kolik malty na řádek, popřípadě celkový postup, na který se učili nekolik roků. doporučuji shlédnout muzemu stavebnictví v Plasech. Je to dost poučné.

Mělo by to tvořit obvodové zdivo a co největší tloušťce do 50cm, prostě stavění obvodového zdiva kolem 50ti cm.
Obvodové zdivo 50 cm z plných cihel je nesmysl, zapomeňte na toto řešení. Stavbu to silně prodraží. Jak výstavbou, tak provozem.

A ještě jedna otázka, když se demoluje starý barák, který byl v pradávnu postaven z velkých kamenů, myslíte, že jde, že kdybychom to zbourali, a nový dům bychom si postavil i z části těch starých kamenů? A jestli to vůbec jde, je to dobrá kvalita?
Všechno jde, kameny do základů, cihly na vnitřní příčky.

Moc Vám děkuji.
Není zač.

A prosím, nějaké přiblblé komentáře, že už je to tady zase, a že mě zesměšňujete, si nechce na někoho jiného,
Doufám, že moje rada není přiblblá, nechci Vás zesměšnit, ale jse opravdu mimo ve stavění.