Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavění ze starých pálených cihel.

Dobrý večer.

Chtěl bych se zeptat, jak se staví z pálených cihel, z těch klasických, jak jsou ve starých stavbách.
Mělo by to tvořit obvodové zdivo a co největší tloušťce do 50cm, prostě stavění obvodového zdiva kolem 50ti cm.

A ještě jedna otázka, když se demoluje starý barák, který byl v pradávnu postaven z velkých kamenů, myslíte, že jde, že kdybychom to zbourali, a nový dům bychom si postavil i z části těch starých kamenů? A jestli to vůbec jde, je to dobrá kvalita? Moc Vám děkuji.

A prosím, nějaké přiblblé komentáře, že už je to tady zase, a že mě zesměšňujete, si nechce na někoho jiného, děkuji. :-)

Chtěl bych se zeptat, jak se staví z pálených cihel, z těch klasických, jak jsou ve starých stavbách.
Zdali myslíte jakou vazbu cihel, nebo kolik malty na řádek, popřípadě celkový postup, na který se učili nekolik roků. doporučuji shlédnout muzemu stavebnictví v Plasech. Je to dost poučné.

Mělo by to tvořit obvodové zdivo a co největší tloušťce do 50cm, prostě stavění obvodového zdiva kolem 50ti cm.
Obvodové zdivo 50 cm z plných cihel je nesmysl, zapomeňte na toto řešení. Stavbu to silně prodraží. Jak výstavbou, tak provozem.

A ještě jedna otázka, když se demoluje starý barák, který byl v pradávnu postaven z velkých kamenů, myslíte, že jde, že kdybychom to zbourali, a nový dům bychom si postavil i z části těch starých kamenů? A jestli to vůbec jde, je to dobrá kvalita?
Všechno jde, kameny do základů, cihly na vnitřní příčky.

Moc Vám děkuji.
Není zač.

A prosím, nějaké přiblblé komentáře, že už je to tady zase, a že mě zesměšňujete, si nechce na někoho jiného,
Doufám, že moje rada není přiblblá, nechci Vás zesměšnit, ale jse opravdu mimo ve stavění.