Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkonový zesilovač

Zdravím, potřeboval bych pomoci najít nějáké schéma výkonového předzesilovače a zesilovače.

Mám mikrofon, reprouktory a trafa 230/12V, 230/24V, 230/40V

Hledal jsem na internetu, ale nejsem jist. Nerad bych vyrobil nějáký zesilovač, který by byl k ničemu.

Díky za radu :-)

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3997-mikr-pn g]

Vaše představy jsou dost mlhavé. U transformátorů také velmi záleží na výkonu, tedy i na proudu, který jsou schopné dodat.
Stavba zesilovače není snadná. Hodně by vám ji usnadnila nějaká stavebnice, ale kromě elektroniky také musíte řešit a krabici, do které se zesilovač montuje, tedy i určité dílenské vybavení.
Pro mírně pokročilé je zajímavý zesilovač s integrovaným obvodem TDA8560AQ, víc nejdete podrobně na webu, a ukázky i na youtube. Tam je zapotřebí zdroj asi 12V a pro plný výkon s proudem až 7A.

Wolve, 09.05.2016 10:42
Yardo máš nějaké mindráky??

Spíš zkušenosti s domácími bastly (čest výjimkám). Vzpomínám na jednoho kolegu - pracoval jsem v jedné Tesle, tak nebyl problém poshánět součástky, pokud někoho bavilo dělat elektroniku i doma - co si chtěl zbastlit na doma zesilovač. Kromě součástek sehnal i plošný spoj a kolegové technologové mu nechali vyrobit plechovou skříň (tohle bývá problém u domácích bastlů, do čeho to vestavět). Když spolupracovníci potkali jeho přítelkyni a ptali se jí, jak se jí líbí reprodukce jejich nového zesilovače, tak on pak v práci hovořil vybraně vulgárně:-D:beer:

Veškeré dílenské vybavení mám k dispozici.
Ty trafa dávají všechna okolo 2A... ale pokud tedy bude potřeba trafo na větší proudové ztížení, tak budu budu muset koupit. Chtěl jsem využít to co už mám doma... no ce dá dělat :-D

Jinak elektronické odvody dělám už dlouho, nejsem začátečník ;-)

Jediné v čem jsi nejsem jistý je to podle kterého schématu mám postupovat.

Návrh tištěného spoje není potřeba, to už něco vymyslím ;-)

On ale layout plosaku u zosiku neni ze neco si vymyslim, ale u zosiku je dolezitejsi jak samotna schema (schemu mas vpodstate aj v datasheete pouziteho IO, ak to nerobis z diskretnych suciastok tak nepotrebujes hladat schemu). Na urobenie spravneho layoutut plosaku treba mat znalosti, aby ti to nebrumelo a nerobilo hovadiny.
P.S. ked mas problem aj s posudenim trafa tak neviem neviem. (Na 2x60W audio class AB zosik potrebujes nejake 200W trafo a to bude mat aj svoje kilogramy)
P.S.2. a chladic jak svina.

Pokud trochu rozumíš elektronice (nejsem si úplně jist podle dotazu), doporučuji kouknout na integrovaný obvod LM4780 - je to výkonný zesilovač 2x60W (120W do můstku), nová technologie a ze své zkušenosti mohu doporučit ! Hraje výborně, jen je trochu dražší :-)
Zde jsou moje stránky, kde jsem zkoušel zesilovač 120W s tímto obvodem : Zesilovač 120W. Podle datašitu zmíněného obvodu zjistíš, jak integráč zapojit na 2x60W.

Kdyby jsi měl zájem, mohu nabídnout úplně nové tyto obvody s nějakou slevou.