Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základy chlívku

Dobrý den, hodlám se stavět chlívky z cihel, které už sloužili, tím myslím z bazaru ty pálené cihly. Většinou se kus prodává za 1Kč, což přijde hodně výhodné.. Jenom nejdražší páká bude střecha. Ale o čem nemám zkušenosti, se musím přiznat že ze základů, co se vše musí udělat a kolem jaké ceny to probíhá, budou to vlastně chlívy o zastavěné ploše 48,61m2
Děkuji. A.V.

Mně to přijde sakra drahé, ale to je věc názoru. U trvalých staveb se dělá betonový základ do nezámrzné hloubky, šíře podle zdiva nahoře.
Na stavbu o rozměrech 48,60m2 byste měl mít už nějaké stavební řízení a tím pádem i projekt. Protože až budou prasata a hnůj smrdět, tak vás sousedé ugrilují.