Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převážení cihel - opotřebovaných, pálených

Dobré odpoledne, budeme stavět ty chlívy jak už jste mohli vidět, z nějakých mých dotazů, a začínáme shánět materiál, aby nevyšel moc draze, takže koukáme na ceny... Cihel bude potřeba 5 391 kusů. Ale problém je jeden. Pán, co mi to má prodat, bydlí ode mne 70,1km. Bydlí v Praze - Kyje, Černý most. A já bydlím u Rokycan. Ano vyhlídl jsem si ho tak daleko, protože mi je hrozně moc slevil, tolik kusů mi dá za 2 tisíce.. Ale problém je jeden, jak to převézt... A právě s tím potřebuji poradit, řidičák mám jenom B-čko.
A tak, aby to vyšlo co nejlaciněji... :-)

S pozdravem,
Adam Vodenka
Dne 17.04.2016

Potřeba auta o nosnosti alespoň 10 tun, při ceně cca 20 kč /km x 70km x 2 (tam a zpět) máme 2800 plus dph 21% tj 3400 plus nějaké nakládání/skládání.počítám tak 5000 doprava.Plus 2000 za cihly máme 7000. 7000/5391 ks = cca 1,3 kč/kus.
Zapoměl jsem ještě na nějakou odměnu osobě, která mi bude asistovat a pomáhat.Protože naložit ručně a složit ručně 5391 cihel, to byste mě mohli mít rádi.

... a pokud umí i násobit, pak cihla pálená plná A SUCHÁ váží cca 4kg :-),nacucané vodou víc..., takže jak píšu - suché budou mít cca 22 tun, tedy celej návěs.
Návěs Ti za 20Kč/km nepojede - počítej kolem Prahy cca 27x2x70 + přistavení + čas nakládky a vykládky... to za bůro nepořídíš :-(
- Vlastní doprava? Řidičák "B" = kárka do celkové hm. 750kg + vyházený sedačky z auta a místo nich cihly, cihly...cihly, to je max 700kg cihel jedna otočka = přes 30 jízd - nesmysl :-(

Nebo levněji: Udělat si brigádu a dojet si cihly narovnat na palety (cca 30 palet) a domluvit nakládku i vykládku v místě (VZV, traktorbagr s vidlemi...). Doprava autem s vlekem a hydraulickou rukou bude na tu vzdálenost asi dražší - protože pomalejší nakládka a hodinová taxa...

Nebo ještě levněji: V okolí Prahy prý existuje nějaká hromadná doprava (tu u nás, na venkově suplují koně) - kup si permanentku, krosnu a dvě tašky a můžeš začít pendlovat :-D

Závěr? - Sehnat cihly v okolí, protože doprava je součástí ceny a ta se počítá v místě upotřebení :-P

A při vstupu do chlívku pozdravit

to je náhodou standardní bezpečnostní opatření - zvířata se pak neleknou, a dokonce se i naučí odpovídat (narozdíl od některých "pánů tvorstva"). Nejkrásnější bylo přijít ráno do konírny, pozdravit, a sledovat, jak koně na oplátku řehtají…