Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jízda po sněhu

zdravim,
chtěl bych znát Váš názor na situaci kdy malebné horské cestičky slušně řečeno silnice nedovolují autu s předním náhonem pokračovat dále v cestě díky jejich pokrytí mokrým sněhem.

Pokud už k situaci kdy po této cestě musíte jet, není povinná zimní výbava a defakto s se stavem vozovky nepočítáte, je lepší pokud se snažim vyjet kopec a nejde to odpustit pneumatiky a couvnout zkusit se rozjet pomalu nebo na to šlápnout a doufat?

Dnes jsme se právě přeli v práci jak v takové podobné situaci se zachovat,nebo jiný nápad?

Jednou jsem udivil davy bezradných lidí s předními náhony, kteří marně hrabali pod kopce. Měl jsem tenkrát Wartburga, též hrabal a nejelo to. Tak jsem se otočil a kopec nádherně vyjel na zpátečku. Ostatním se udělala díra do hlavy, jak jim povisly údivem čelisti. Ihned naskákali do svých korábů mně úspěšně napodobovat.

Souhlas, moje auto s těžkým motorem vepředu a náhonem na zadní kola se zahrabávalo na sebemenším kopečku.Jednou jsem potřeboval vyjet táhlý kopeček ke vchodu nemocnice, popředu to nešlo, tak jsem otočil a pozadu auto vyběhlo kopec samo. Lidi čuměli s otevřenýma hubama ale metoda spolehlivá, potom ještě několikrát odzkoušená.

Zdravím, zapomněl jsem uvést, že toto je pro situaci na rovině. Je pravda, že se to spíše používá mimo zimní období. Například malá traktůrky pomocích konstrukcí jejich kontruktéři mnohdy vybavovali dokonce dvojitou ruční brzdou, právě z tohoto důvodu. Tak jsem to snad uvedl na pravou míru, vůbec netvrdím, že je to pravdidlo co zabere vždy a všude, vždy jsou důležité okolnosti.