Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jízda po sněhu

zdravim,
chtěl bych znát Váš názor na situaci kdy malebné horské cestičky slušně řečeno silnice nedovolují autu s předním náhonem pokračovat dále v cestě díky jejich pokrytí mokrým sněhem.

Pokud už k situaci kdy po této cestě musíte jet, není povinná zimní výbava a defakto s se stavem vozovky nepočítáte, je lepší pokud se snažim vyjet kopec a nejde to odpustit pneumatiky a couvnout zkusit se rozjet pomalu nebo na to šlápnout a doufat?

Dnes jsme se právě přeli v práci jak v takové podobné situaci se zachovat,nebo jiný nápad?

Jednou jsem udivil davy bezradných lidí s předními náhony, kteří marně hrabali pod kopce. Měl jsem tenkrát Wartburga, též hrabal a nejelo to. Tak jsem se otočil a kopec nádherně vyjel na zpátečku. Ostatním se udělala díra do hlavy, jak jim povisly údivem čelisti. Ihned naskákali do svých korábů mně úspěšně napodobovat.

Souhlas, moje auto s těžkým motorem vepředu a náhonem na zadní kola se zahrabávalo na sebemenším kopečku.Jednou jsem potřeboval vyjet táhlý kopeček ke vchodu nemocnice, popředu to nešlo, tak jsem otočil a pozadu auto vyběhlo kopec samo. Lidi čuměli s otevřenýma hubama ale metoda spolehlivá, potom ještě několikrát odzkoušená.