Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzák - 2

Zdravím
Z ohniště uzáku půjde roura 150mm a dlouhá 2m. Bude plechová a zaizolována vatou 2cm ať to nedehtuje.
Horní okraj roury půjde ve výšce od země cca 30-35cm(Samotné ohniště je 25cm vysoké). Bude to stát na 10cm soklu.

No a mě zajímá, do jaké výšky přivést tu rouru do udírny? Prostě pod jakým minimálním sklonem může roura vést?

2.otázka
Do udírny se dává tahokov na rozmělnění kouře. Jak má být vysoko tahokov nad horním okrajem kouřovodu?

3. Plánuji, že by byla samotná udírna 50-60cm vysoká, 60c x 60cm(šířka x hloubka).
Ohniště je 25x 40 x 40cm. Není to nějaký nepoměr? Ohniště mohu zmenšit případně. Udírnu lehce zvětšit

děkuji

Uzák = udírna ?

2: Tak aby dobře rozptyloval kouř. Použij www.google.com je tam dost fajnových návodů.
3: Udírna má být tak veliká aby se ti tam vešlo tolik dobrůstek kolik chceš dělat. A ohniště pak tak velké aby to stačilo zásobovat kouřem. Žádný výpočet ani rovnici na to asi neseženeš. Prostě od oka.

ač malá země, přeci jen jisté výrazové odlišnosti zde máme. K tomu výrazu jsem přišel v průběhu života a chápání pojmenování jednotlivých části toho zařízení jsem si vydedukoval až v poslední době, kdy se o to zajímám.
FB ani 13let nemám :)) Nicméně zkrácení označení na jednoslovné, tak tomu jsem skutečně podlehl :) Proto Udírna, kouřovod, topeniště= Uzák(od slova uzení, nikoliv udění) :))

ale k témě nyní. už to mám celé promýšleno do detailů. A o to více mě štve, že prší a nemohu jít tvořit :(

Tak nevím, já i všichni koho znám, tak udíme v udírně, ale myslím, že když budeš uzit v uzárně, tak výsledek bude stále stejnej. Pokud tedy při stavbě neuděláš nějakou fatální chybu, ale dobře udit se dá i v plechovém sudu u kterého se vyskládá topeniště třeba ze šutrů (10min práce na nouzovou udírnu :-) ), nebo třeba v bedně z krajinek omotanou mokrýma hadrama... Ono to totiž není až tak o udírně, jako o uzenáři, při tomhle procesu úpravy jídla jsou zkušenosti alfa a omega dobrého výsledku.