Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou autobaterii?

Zdravím vás.
Pravděpodobně mi odešla autobaterie (ještě uvidím co udělá po nabití na nabíječce), tak bych potřeboval poradit, jakou baterii pořídit, resp. kterým značkám se mám vyhnout. Auto je Opel Vectra B 1,6 16v r.v. 1997.

Díky

Přesně tak.Reklamace v Autokelly je na dlouhé lokte, oni ji posílaj na testování a mají 20 tisíc výmluv, jen aby nemuseli vrátit peníze.Kup ji třeba v Globusu, reklamoval jsem tam baterku po roce a půl, na informacích ji vzali, znalecky posoudili a za pět minut jsem odcházel s novou.Možná jsem měl štěstí.

Nemám. Jenom mám s OPTIMAma dlouholeté velmi dobré zkušenosti, zejména se startováním v zimě po delším stání. Jezdím občas na služební cesty a auto stojí dva tři týdny, někdy i měsíc na Ruzyni. OPTIMA nezklame, kromě toho netrpí žádným z neduhů deskových baterií.

Varta Blue. A nebo pokud opravdu šetříme, tak Vartu Black, bude tak o dvě kila levnější.

Obecně:
Já bych naopak autobaterii z hyper super nekupoval ani omylem. Zrovna u autobaterie bych nevolil postup "když to zdechne, reklamuju to" - protože tahleta fiškuntálská metoda tě dostihne - a nejvíc nase*e - v okamžiku, když v zimě při minus deseti jdeš unavený z práce a těšíš se domů na svařák, pospícháš, skočíš do vymrzlého auta, otočíš klíčkem...a musíš začít přemýšlet, odkud jede autobus. Auto není akušroubovák, který když zdechne, tak odložíš a druhý den se můžeš trmácet do baushopu.
Pochopitelně i ta Varta jednou může zdechnout, oproti marketovým podivnostem typu "BullAku" je ale nesrovnatelně lepší - a stojí o pár desetikaček víc.

Já koupil tuhle:
http://autobaterie.heureka.cz/perion-12v-60ah-540a -560-409-054/specifikace/
Bylo mi to doporučeno jako levnější značka od Varty, což v popisu je naznačeno, vyrábějí to v České lípě, závodu patřícímu Vartě.
Zatím mám za sebou jednu zimu, takže těžko soudit. Ale souhlasím s kolegou Moasem, nestojím o to, aby mě baterka nechala v mrazu, potmě po odpolední šichtě ve štychu. Rozdíl je jen pár pitomých stovek a zas tak často akumulátor do auta nekupujeme, aby to za tu úsporu stálo.

Já ti s klidem řeknu, že těch pár stovek připlatíš za "značku", ale rozhodně ne za kvalitu. Taky jsem přemýšlel podobně, ale drahá Varta a podobné se vyserou úplně stejně jako NoName, Až na to, že když půjdeš reklamovat NoName do hyper-super, tak je to otázka 10min. Když půjdeš reklamovat Vartu za 3tis, tak ti jí po měsíci vrátí oživenou, vysere se znovu, zase reklamace, zase další měsíc... Na normálních autobateriích není co řešit, i dnešní low-end jsou lepší než cokoli před 10 lety ani tehdy nebyly s tímhle problémy. Ale máme demokracii, každý ať si dělá co chce :-). Ta tisícovka rozdílu za trochu jinej plast a nálepku určitě stojí, 90% jich je stejně z Číny a tak 50% jich bude z jedný fabriky :-D, minimálně jejich vnitřky :-D

Ono záleží, jakou Vartu potřebuješ. Bavíme-li se o většině vozového parku v ČR (motory kolem 1.3 litru, různé ty HybajTyPičo a já nevím jaké další), tak jsme na cenách kolem 1500 Kč za verzi blue a black je ještě o dvě kila levnější.
Tisícovka rozdílu mezi nonamem a Vartou tím pádem u těch menší baterií je nesmysl, jestli tam je rozdíl tři stovky tak je to moc. Silnější auta by se k té tisícovce dostat mohla - plus samozřejmě záleží, jak moc shitovou nonamku zvolíme jako referenci. Pak jsme ovšem u klasicky úsměvné situace, kdy si někdo koupí BMW za mega a je mu líto jednou za X let dát o pár stovek víc za kvalitní baterii.
Jak jsem psal výše - reklamovat autobaterii není jako reklamovat akuvrtačku, pokud uvízneš někde X kilometrů od domova, tak proklínáš celý svět, že sis těch blbých pár stovek nepřiplatil. Na rozdíl od hypersuper baterií jsem ještě neslyšel o tom, že by Vartu (nebo jakoukoliv jinou renomovanou značku) někdo reklamoval.
Nutno dodat, že Varta nepředstavuje TOP kvalitu, ale je to takový řekněme lepší průměr. Koupě Varty neznamená, že zbytečně utrácíme (byť Varta ráda sama sebe prezentuje jako prémiovou značku, ale to dělají všichni výrobci), ale že jsme zvolili dobrý poměr ceny a užitné hodnoty.
A poslední věc: Varta Blue je vyráběna jen a pouze v Evropě.

No, tak já krom 1,6 feldy, kde mam 60Ah, operuju s baterkama s kapacitou >100Ah, taky mam cenovou hladinu trochu posunutou :-) (silné nafťáky s objemem několik l).

Jinak jsem reklamoval právě 2x Vartu a 1x Bannerku a 1x Exide. A vždy jsem skončil s tím, že jsem musel koupit baterii další, neb si jí na měsíc zabavili - opravdu super přístup. Takže od té doby už jedu superhyper, sranda je, že ty jsem zatím reklamoval všeho všudy dvě :-), z toho teda jednu dvakrát, ale zase ta třetí co mi dali už drží ve feldě 4rok a je bez problémů.

Jak jsem psal výše - reklamovat autobaterii není jako reklamovat akuvrtačku, pokud uvízneš někde X kilometrů od domova, tak proklínáš celý svět, že sis těch blbých pár stovek nepřiplatil.

Tedy ještě nikdy nikomu se nám nestalo, že bysme někde uvízli kvůli baterce. Nevím jak HTP, ale do běžnýho auta stačí při nejhorším strčit, ikdyž se to nemá. Jinak většinou nejsi na tak odlehlém místě, abys nemohl použít startovací kabely. Veř, že je větší šance, že ti odejde alternátor a to je pak sranda...

A výroba typu: "Made in EU" nebo "Made in Europe", bývají nakrásně většinou označované shity z Polska.

Za jaké období jsi musel reklamovat ty Varty atp.? A jak dlouho už jezdíš do superhyper? Já jen abych si to nějak dosadil do souvislostí.

Tak "uvíznout" bylo asi trochu silné slovo, dobře. :-) Spíš jsem měl na mysli situaci popsanou Prasakem - máš už toho plné zuby po zimní odpolední šichtě a spěcháš za rodinou... a najednou na poloprázdném parkovišti řešíš, jak odjet, kdy se vynoří někdo, kdo ti bude ochoten pomoct a kdo bude mít i startovací kabely (nemyslím si, že člověk, který šetří každou korunu a kupuje noname aku (a nemusí to být zrovna škrt, třeba prostě šetřit musí), s sebou vozí jen tak z plezíru kabely - a neber to podle sebe, beru tě jako čestnou výjimku :-))
A nebo to můžeš risknout a nechat se roztlačit, je-li kým, případně pokud máš štěstí a stojíš na kopečku, tak se můžeš vrhnout dolů s tím, že to riskneš - třeba to chytne. A třeba si taky zničíš kat v ceně několika nových akumulátorů. A třeba taky ne. Já bych to nerisknul.

Co jsem zatím viděl Varty, tak všechny byly "Made in Germany". Ale samozřejmě můžou mít výrobnu i v Polsku, neznám jejich struktury. Pořád si ale radší koupím polský zmetek než čínský zmetek.

Heh - tak mě napadá, jak tady horuju za značkové baterie - že už mám "nějaký pátek" ojetinu a ještě jsem se ani nepodíval, co je tam za akumulátor a jak je starý. Beztak to bude nějaký kšunt a jak jsem happy.:-D

Ty baterky se reklamovali vždy do pár měsíců, možná spíš týdnů, po koupi v renomovaných obchodech. Jinak je to celkově otázka tak posledních 8 let. Přijde mi, že jakmile baterie přežije první půlrok, tak už problémy nebudou, pokud uživatel nepopojíždí couračky pár km dlouhý.

neber to podle sebe, beru tě jako čestnou výjimku

tak já nejen že vozim kabely, ale v tak 80% času zimního období se mi v autě vyskytuje i druhá baterka :-), ono je totiž docela prdel, když ti někde v zimě nechytne těžká technika a autem se k tomu místu raději nepřibližuješ (pole). Doma většinou vše stratuje, při nejhorším startovací nabíječka.

Co jsem zatím viděl Varty, tak všechny byly "Made in Germany". Ale samozřejmě můžou mít výrobnu i v Polsku, neznám jejich struktury. Pořád si ale radší koupím polský zmetek než čínský zmetek.

Já měl nedávno v ruce díl do Deera, na plastu "made in USA", na hliníkovym obrobku pod plastem, "made in china". Takže tak. Díl se tváří jako origo Amerika a při tom je z Číny. Ale o to mi až tak nejde, oni čínani dokážou vyrábět i kvalitní věci, problém je, že dnes už se prakticky nedozvíš, odkud co pochází. Maximálně tak to, kde to bylo zkompletovaný :-(

A výroba typu: "Made in EU" nebo "Made in Europe", bývají nakrásně většinou označované shity z Polska.

Tak to bývá. Pokud je to z Německa, či Francie, tak to tam výrobce napíše, svým způsobem se tím chlubí, že je to od nich. Za EU se schovávají ty země, odkud by to nejraději nikdo nebral, tj. Polsko, Bulharsko, Rumunsko.

Jedno ale je zajímavé. Měli jsme kdysi škodivku (125 L, rok 1989). Původní baterka z výroby tam vydržela sedm let. A potom to začlo, co dva, nejvýše tři roky šly ty baterky do kopru. Dýl to prostě nevydrželo.
Nyní mám auto čtyři roky staré, původní baterka je zatím v dobré kondici.

Ona byla docela zvláštní, když si vezmu, že byla vyrobená v roce 1989, neměla jedinej otvor (i dnešní co nemají "špunty" mají aspoň otvory po bokách), tahle byla hermeticky uzavřená. Nahoře měla "zelený oko", což v tehdejší době taky nebylo zrovna normální. Navíc byla original Opel a bylo na ní několik francouzských nápisů :-). Jó, to byla autobaterie, ne to co je dnes :-(

Když si to vezmeš kolem a kolem, proč by měli výrobci spotřebního zboží vyrábět zboží, který vydrží déle než záruka? Jim bohatě stačí, aby baterka žila +- 3 roky, něco leží po skladištích, 2 roky záruka a něco navrch, aby se náhodou nevysrala před koncem záruky...

A auto je na parádu nebo na ježdění?? Pokud je na ježdění, tak musí především nastartovat. To, že netopí, nesvítí atd. a nedejbože nehraje rádio je bezpředmětné.
Jenom informace pro pitomce výše - už nejměně 15 let se auta nesmějí roztahovat - důvodů je ví. Nehledě na to, že i feldu MPI (a ostatní vstřikování asi taky) s vybitou baterkou neroztáhnete - počítač musí mít napětí jinak nefunguje. Traktor stačí pustit z kopce.
Používám Akuma, Varta, Exide - za posledních 15 let asi 8 ks a když reklamovat, tak po šesti letech :-). Baterky s hypermarketů přežijou lehce záruku. V Autoke... a podobných akumulátory kupujou id...
Zajdu si do speciálky - Praha 4 - Jaromírova. Naposledy na podzim aku do Jeepa 4 litry - Exide Premium 77Ah, 760A proudu - 2070,- s DPH.
Do motoru 1,6 asi stačí
http://www.battery.cz/autobaterie-varta-silver-dyn amic-52ah-12v-c6.html

Jenom informace pro pitomce výše - už nejměně 15 let se auta nesmějí roztahovat - důvodů je ví.

Bla bla, když není člověk idiot, tak je to bez problému. Pokud auto chytne hned, katalizátoru nic nehrozí. Tj. roztlačení, roztahování je na pytel, tam už by se fakt do katíku něco dostat mohlo. Druhá věc jsou rozvody, pokud to uděláš na 2-3 a pustíš spojku jemně je to OK. Když to udělá blb, co tam strčí za 1 a pustí spojku na tvrdo, tak je v řiti, řemen tyhle rázy mnohdy nevydrž, přeskočí a je průser.

Nehledě na to, že i feldu MPI (a ostatní vstřikování asi taky) s vybitou baterkou neroztáhnete - počítač musí mít napětí jinak nefunguje.

A zase bla bla, máš to vyzkoušené? Jde to úplně v pohodě. Nepovede se ti to až ve chvíli, kdy budeš mít na baterce mrtvej jeden článek.

Traktor stačí pustit z kopce.

Ani náhodou, dnešní traktor má v sobě víc elektroniky než běžná auta. S vybitou a opravdu jen vybitou baterkou je mrtvej. Starej zetor ano, dokonce starej Super 25 funguje i bez baterky :-)