Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domaci pekarna - co k tomu

Ahoj,

mel bych na Vas dotaz. Objednal jsem dnes pekarnu: kenwood-bm-450 a rad bych ji dal jako darek. K tomu ovsem potrebuju nejakou mouku nebo smesi predpokladam aby ji slecna mohla hned odzkouset...

Prosim tedy uzivatele pekaren, doporucite mi nejake smesy nebo prisady k tomu, abych se mohla pekarna ihned odzkouset? budu rad za odkazy na vyrobky na eshopech, abych videl, jak vypadaji a v tescu je pote mohl koupit :)

Dekuji

Ony ty směsky jsou blbuvzdorné - prostě přidáte vodu podle instrukcí a zapnete stroj. S pečením z mouky je to o malinko složitější, největší drbačka je s kváskem.
Osobně mám výbornou zkušenost se směskami z Německa (prodává u nás Bielmeier, nebo eBerry) naopak jsem nepřišel na chuť směsím Labeta.

Mám pekárku SIESTA z ETY, ale myslím, že je to hodně podobné všechno, směsi jsou nehorázně drahé a nijak mně to nenadchlo,a ani nechutnalo, připadá to jako nepovedený perník, zase ale stačí jen dát množství vody podle návodu na obalu a je to bez starosti.
Jinak se mně osvědčil recept - 200 g žitné mouky, 400 g hladké pšeničné mouky, 2 čajové lžičky prášk. cukru, 1 lžička soli, 1 lžička kmínu, balíček sušeného droždí /10 g/ a 400 ml. vody /vlažné kvůli kvasnicím/.
Tekuté komponenty nalít do vaničky pekárny, sypké věci je dobré promíchat bokem a pak nasypat, ale jde to i nasypat přímo do vaničky, kvasnice je třeba sypat doprostřed aby se nenamočily.
Pak to zapnu na program KLASIK - délka přípravy a pečení celkem 3 hod. 20 min.nebo 3 a 1/2 hod.
Pěkně to kynulo i na kvasnice normální - 1/2 kostičky, také je možné přidat lžici oleje a měnit poměr obou druhů mouky, ale nepřehánět to s žitnou, pak to špatně kyne.
Je nutné dodržet přesně váhu mouky a množství vody. Tak hodně zdaru.

Předpokládám, že ty směsi z mých odkazů jste nezkoušeli. Za prvé si nemyslím, že 19kč za směs na 750g chléb je moc a za druhé opravdu nechutnají jako nepovedený perník. Ale nikomu to necpu. Proto jsem taky psal o mouce nebo kvásku. Vyzkoušel jsem totiž všechny tři postupy (a přístupy). Volbu nechám na čtenáři. :-)

Chlopi, když si otevřete ty odkazy, tak tam se ty podmínky (a případné poštovné) přece dočtete.
Já mám z Bielmeieru dopravu zdarma, neb mám jejich pekárnu. Ale ve stručnosti tak: z Bielmeieru doprava 120kč, u eBerry se dá zboží objednat k vyzvednutí na prodejně (osobní odběr), což je zdarma - čili pokud jde o to zkusit nějakou směs, zkusil bych asi eBerry, vzal to, co se mi líbí (mně chutná Vollkorn a Vital, nejbližší klasickému chlebu je asi bramborový nebo selský), objednal a zvolil osobní odběr, na prodejně vyzvedl a doma podle návodu na zadní straně zkusil upéct. Když nezaujme, moc to nestálo. ;-)

edit: obecně mi víc chutnají ty, které obsahují nějaké to zrní - klasickej si koupím, nebo udělám i bez směsí. Nejhorší byl asi špaldovej, sladkej chutná jako vánočka (a vypadá jako vánočka moskva) ale přidává se do něj namísto vody mléko.

360 ml vlažného světlého piva
8 g čerstvého droždí
450 g mouky na domácí chléb (Kaufland)
1 lžička chlebového koření nebo kmínu
2 lžičky soli
1 lžíce oleje

Osobně k čerstvému drodí přidávám lžičku cukru a používám obyč mouku hladkou + 1/3 žitné.Na olej skoro vždy zapomenu. Množství mouky upravit, aby těsto bylo tužší, jednak žitná mouka řidne, jednak se chléb lépe propeče.

Přepočet na ,05l piva - 630g mouky, půl kostky čerstvých kvasnic, dvě lžičky cukru, do jiného rohu dvě lžičky soli (mně to stačí), kmín, trochu oleje. Ale je toho plná dvouháková pekárna, opravdu plná.

Mám pekárnu Harmony od ETY,v ní jsou i recepty,které využívám protože směsi jsou drahé.A lze v ní péci i vlastní,vyzkoušené recepty.Já v ní když potřebuji,zadělávám i na knedlíky.Pokud máte zájem,recepty oskenuji a pošlu z emailu 1.9.6@seznam.cz.Tak dejte vědět.