Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domaci pekarna - co k tomu

Ahoj,

mel bych na Vas dotaz. Objednal jsem dnes pekarnu: kenwood-bm-450 a rad bych ji dal jako darek. K tomu ovsem potrebuju nejakou mouku nebo smesi predpokladam aby ji slecna mohla hned odzkouset...

Prosim tedy uzivatele pekaren, doporucite mi nejake smesy nebo prisady k tomu, abych se mohla pekarna ihned odzkouset? budu rad za odkazy na vyrobky na eshopech, abych videl, jak vypadaji a v tescu je pote mohl koupit :)

Dekuji

360 ml vlažného světlého piva
8 g čerstvého droždí
450 g mouky na domácí chléb (Kaufland)
1 lžička chlebového koření nebo kmínu
2 lžičky soli
1 lžíce oleje

Osobně k čerstvému drodí přidávám lžičku cukru a používám obyč mouku hladkou + 1/3 žitné.Na olej skoro vždy zapomenu. Množství mouky upravit, aby těsto bylo tužší, jednak žitná mouka řidne, jednak se chléb lépe propeče.

Přepočet na ,05l piva - 630g mouky, půl kostky čerstvých kvasnic, dvě lžičky cukru, do jiného rohu dvě lžičky soli (mně to stačí), kmín, trochu oleje. Ale je toho plná dvouháková pekárna, opravdu plná.

Mám pekárnu Harmony od ETY,v ní jsou i recepty,které využívám protože směsi jsou drahé.A lze v ní péci i vlastní,vyzkoušené recepty.Já v ní když potřebuji,zadělávám i na knedlíky.Pokud máte zájem,recepty oskenuji a pošlu z emailu 1.9.6@seznam.cz.Tak dejte vědět.