Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křovinořez GF430 po přidání plynu chcípá.

Kdysi jsem si koupil tenhle křovinořez, za tu cenu až dosud spokojenost.
https://kutilska.poradna.net/questions/2342293-benzinove-krovinorezy-straus-co-o-nich-vite#r2930309
Ale dnes, vlastně už to začalo včera, normálně ho nastartuji a běží na volnoběh, ale když chci přidat otáčky, sice se otáčky zvýší, ale začne se dusit a pokud hned neuvolním plynovou páku, tak chcípne. Pokud ji uvolním, tak se vrátí na volnoběh.
Zkusil jsem vyměnit svíčku, vyčistit vzduchový i palivový filtr, zkontrolovat jestli není něco s odstředivou spojkou ale na nic jsem nepřišel.
Napadá někoho, co by to mohlo být a jestli by se to dalo svépomocí odstranit?
:-(

Podle těch odkazů to vypadá, že by to mohlo být v palivové části. To vyrovnávání tlaku v nádrži mi dělalo problémy i u motorky. Zítra to zkusím bez víčka nádrže.

Dnes jsem zkusil nastartovat křovinořez nejdřív bez víčka (benzin cákal ven) pak pročistit dírky ve víčku a asi to bylo tím. Občas měl křovinořez tendenci chcípnout, pomohlo vyšroubování a zašroubování víčka.
Zatím to neoznačím jako vyřešené, abych to nezakřikl a budu na to dávat pozor.
:beer:

Klasicky buď foltr v nádrži nebo síto v karburátoru. Dál se většinou šmajz nedostane a vypláchne se to benzínem. Tyhle 2t motory s membranovými karburátory je snad ta neprimotivnější pohonná jednotka využívající Ottův motor. Takže karbec ven, prostříkat sprejem na brzdy, totéž provést s filtrem a pojede. Předpokládám, že kontrola svíce proběhla a vzduchový filtr je tak nějak čistý. Kdyžtak svíci ven, prostříknout, jemným smirkem očistit elektrody, zkontrolovat odtrh a filtr vyfučet kompresorem

Děje se mi na křoviňáku totéž, ale dám mu vzdycky pořádně nažrat bez zapalování na sytič a když už po pár minutách jede a nechá se i vytáhnout do otáček, není problém, takže kovářova kobyla a kašlu na to.