Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Benzínové křovinořezy Straus - co o nich víte?

V našem Tescu teď nabízejí benzínové křovinořezy Straus ST/GT 2500G-023A a ST/GT 2500G-023J za 2779 korun českých, prý se na ně vztahuje 30% sleva (to by znamenalo, že teď jsou k mání za 1945,30Kč), ale tím si prodavačka nebyla jistá.
Koukal jsem na internetu, co se o nich dozvím, ale odkazuje mne to na zahraniční stránky.
Cena se mi zdá přijatelná.
Máte někdo s těmi křovinořezy nějaké zkušenosti? Stojí za to risknout to a koupit?

[http://kutilska.poradna.net/file/view/4119-straus- jpg]

Podle videí je to úplně to stejné jako mám já, tedy Güde 1501 B, což je prostě čína. Mám tento křoviňák dva roky, a až teď se mi rozbila odstředivá spojka (mám přerušovaný způsob sekání - po rozmachu pouštím plyn a to evidentně nemá spojka ráda) a nejspíše i karburátor. Díly z ebay nejsou drahé, takže paráda. Seká to celkem dobře. Za ty peníze bych do toho určitě šel. Ale taky záleží jak často sekáte.

Samozřejmě za tu cenu, je to Čína. Koukal jsem na to v Tescu a je to stejné, jen s nepatrnými obměnami, jako se prodává pod značkou Hecht, nebo jiné.
Vyrábí se to stejné, jen prodejci si k tomu dají svoje značky.
Brácha koupil a teď to mám doma, taky stejný, pod značkou Fuxtec.
Teď to funguje druhou sezonu a zatím drží. Dostává to dost záhul, v zápalu boje s vegetací s tím likviduju i vzrostlé kopřivy a podobně strunou, když jsem línej nasadit kotouč. Takže plyn naplno a bez ubrání. Kupodivu to zatím snáší.
Jde o to, jak ještě dlouho. Ale zatím to vypadá, že ty čínské levné stroje, se trochu polepšily.
Docela dobře startuje, zdá se mi, že dost chlastá. Ale může to být jen dojem, má to dost velký výkon, tak si to na to vezme.
Od Hechtu mám motorovou pilu, úplně stejnou pod značkou Strauss, jsem viděl v Tescu. Za ty dva tisíce co stála, už udělala práce kupu. Samozřejmě na profi práci by to nebylo, ale na nařezání dřeva na zimu, nebo občasné pokácení stromu, to stačí.
Já bych tedy ty levné stroje tolik nezatracoval. Sice se nemohou rovnat profesionálním značkovým, ale na domácí použití to stačí. Například na několik kubíků ročně, na topení, není pila za třicet tisíc potřeba. Může si tyhle levné stroje dovolit i ten, kdo by si značkové nemohl dovolit. Přitom záruka je dva roky, a jen za tu dobu to udělá kupu práce. Platí to jak pro pily, tak křoviňáky a další stroje. Na takové to domácí......:-):puff:

Abych nezakládal nové téma, tak opráším jedno starší. Chtěl jsem oprášit tohle, ale je zamčené:
https://kutilska.poradna.net/questions/2256592-jake-mate-zkusenosti-s-krovinorezem-hecht
tak pokračuji tady.
Loni jsem si koupil křovinřez v TESCO, skoro jsem posekal zahradu než se rozbil, ale zachovali se ke mně slušně, vrátili mi peníze, takže jsem si ho vlastně od nich půjčil a půjčovné mi žádné neúčtovali :-D
Letos jsem zase měl problémy s trávou, spíš s tou džunglí co mi tam vyrostla, narazil jsem na akci v Kauflandu minulý týden, tak jsem to zkusil do třetice.
[87337-gfkrovin-jpg]
Teď jsou pařáky, nechtěl jsem riskovat, že mne třeba klepne Josefa, tak jsem začal sekat vždy ráno a tak v deset hodin, kdy už to začalo připalovat, jsem přestal, dnes jsem dosekal zbytky.
Křovinořez zatím jede jak z praku, třeba tam ti kluci čínští zapomněli to kurvítko namontovat.
Akorát mi vadí, když sekám vysokou trávu, že se mi namotávají stébla mezi otočnou část a hlavici a dost často musím křovinořez zastavit a ta namotaná stébla odmotat, aby nebrzdila sekání. Napadlo mne na hřídel dát odstřižený kus plechovky, jestli by to nepomohlo. Ale zatím jsem to nezkoušel.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Třeba jestli se něco takového nedá koupit?
[87338-gf1-jpg]