Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Benzínové křovinořezy Straus - co o nich víte?

V našem Tescu teď nabízejí benzínové křovinořezy Straus ST/GT 2500G-023A a ST/GT 2500G-023J za 2779 korun českých, prý se na ně vztahuje 30% sleva (to by znamenalo, že teď jsou k mání za 1945,30Kč), ale tím si prodavačka nebyla jistá.
Koukal jsem na internetu, co se o nich dozvím, ale odkazuje mne to na zahraniční stránky.
Cena se mi zdá přijatelná.
Máte někdo s těmi křovinořezy nějaké zkušenosti? Stojí za to risknout to a koupit?

[http://kutilska.poradna.net/file/view/4119-straus- jpg]

Abych nezakládal nové téma, tak opráším jedno starší. Chtěl jsem oprášit tohle, ale je zamčené:
https://kutilska.poradna.net/questions/2256592-jake-mate-zkusenosti-s-krovinorezem-hecht
tak pokračuji tady.
Loni jsem si koupil křovinřez v TESCO, skoro jsem posekal zahradu než se rozbil, ale zachovali se ke mně slušně, vrátili mi peníze, takže jsem si ho vlastně od nich půjčil a půjčovné mi žádné neúčtovali :-D
Letos jsem zase měl problémy s trávou, spíš s tou džunglí co mi tam vyrostla, narazil jsem na akci v Kauflandu minulý týden, tak jsem to zkusil do třetice.
[87337-gfkrovin-jpg]
Teď jsou pařáky, nechtěl jsem riskovat, že mne třeba klepne Josefa, tak jsem začal sekat vždy ráno a tak v deset hodin, kdy už to začalo připalovat, jsem přestal, dnes jsem dosekal zbytky.
Křovinořez zatím jede jak z praku, třeba tam ti kluci čínští zapomněli to kurvítko namontovat.
Akorát mi vadí, když sekám vysokou trávu, že se mi namotávají stébla mezi otočnou část a hlavici a dost často musím křovinořez zastavit a ta namotaná stébla odmotat, aby nebrzdila sekání. Napadlo mne na hřídel dát odstřižený kus plechovky, jestli by to nepomohlo. Ale zatím jsem to nezkoušel.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Třeba jestli se něco takového nedá koupit?
[87338-gf1-jpg]