Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 takt křovinořez Güde - chcípání

Zdravím!
Po zimě jsem opět vytáhl křoviňák, abych posekal. Vše bylo OK, půl zahrady bez problémů. Pak ale náhle začal chcípat. Nastartovat jde tzv. "na drc", volnoběh drží pěkně, motor šlape pravidelně. Ovšem jakmile přidám plyn a tak 3 sekundy seču, motor ztratí otáčky a zdechne. Pak musím čudlem načepovat benzín, nastartuji a vše se opakuje. Podle mě bude problém někde v přísunu paliva nebo přicpaná tryska v karbcu. Ale raději se ptám zde, zdali nemá někdo zkušenost se stejným problémem a jak ho odstranil.

Děkuji a pěkný den přeji.

Díky za odpověď! Ale sítkem to nebylo. Dnes jsem rozebral karburátor, abych zjistil, že klobouček pumpičky je v pořádku a membrána taky. Po rozebrání karburátoru jsem si všiml, že nějako nepřirozeně v nádrži plave sací hadička a ejhle! ... byla ulomená hned za vstupem (těsněním) do nádrže! Takže motor prasklinou sál falešný vzduch. Musela se uklepat pohybem při sekání. Zítra skočím do mototechny pro novou.