Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Topná tyč do žebříku

Zdravím,chtěl bych se zeptat na topnou tyč do koupelnového žebříka.

Ten co mám je 60cm x 160cm. Mám v něm tyč 600W bez termostatu. Těchto 600W ale dokáže žebřík rozpálit tak, že se k němu přilepí ručník(ta barva na něm prostě změkne). Dal jsem tam tedy do zásuvky časový spínač. Tyč hřeje 15min a 45min chladne.
Když bych dal místo 600W tyč, která by měla 200W(a bez časového spínače), bude mít žebřík konstantní teplotu nižší, nebo ta teplota zase vystoupá na nějaké žhavé maximum, ale jen o něco později? Nebo raději dát tyč 150W?

děkuji

Právě, že chybějící termostat je to, co ti bude dělat stále problémy. Není tam pro srandu, ale aby udržoval žebřík příjemně teplý, ne však horký. To žádným časovým spínačem nedosáhneš. IMHO snad není problém koupit topné těleso s termostatem.

Ano, slabší těleso ti rozpálí žebřík stejně, ale o něco později. Nedělej problém, kde není.

původně jsem si myslel, že žebřík bude vytápěn vodou z TČ. Jenže my v zimě topíme vodou co má 28°C. A to ještě přes den(ručníky sušíme večer), jak je venkovní teplota nejvyšší a ještě jen třeba 10h. Když je přechodné období, topíme tím čerpadlem doslova jen třeba 2h přes poledne. To jsme na začátku při zadávání požadavku, nevěděli. Takže jsem musel po nějaké době přikoupit topnou tyč. S tím vestavěným termostatem je však 3x dražší. Koupil jsem tyč 600W, bo ten žebřík měl označení 600W.

Mno, když jsi pořídil tepelné čerpadlo, tak řešit cenu topného tělesa se mi zdá trošku podivné :-). Ač jsem chudý, tak mám termostat ;-). IMHO je to šetření na nepravém místě. Mít naprosto spolehlivou regulaci byť za vyšší cenu... I když 3x taková cena se mi nezdá. Vždyť je to jen blbej bimetal nastavený šroubem napružením. Samotný bimetalový teplotní spínač stojí 50-100 Kč. Co se podívat po Netu, který by tam šel naroubovat?

Chudí tady nejsme nikdo. To čerpadlo stálo tuším 47k kč. Bylo v podstatě asi nejlevnější spolehlivé na trhu. Čínská kvalita, velmi nízký výkon :) Dodatečný termostat stojí pár stovek navíc, což je ok. Ale co jsem se zběžně díval, tyče s termostatem tak za 2600kč.

tak jsem to slavnostně dodělal.
Udělal jsem to s tym stmívačem. Funguje to dobře. Někdy žebřík necháme hřát více, jindy méně. Termostat by udělal stejné. Ale je tam zase mechanická část, která se časem kazí.

tak díky všem za poradu