Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divny zvuk na bicykli po oprave defektu

Zdravim,

dufam ze som svoj problem dal spravne do tejto kategorie,moc sa v bicykloch nevyznam,mam problem,mam jeden starsi nepouzivany bicykel Giant,klasika horsky,ktory mal defekt na zadnom kolese,po vymene plasta aj duse sa ozyva zvlastny zvuk zo zadneho kolesa,znie to akoby som mal defekt,take "trenie gumy"ale koleso ide bez problemov,aj bicykel ide ako ma,az na ten zvuk.vie niekto poradit kde by mohol byt problem?v prilohe posielam hlasovy zaznam zvuku pri jazde.Dakujem za rady.

Z toho zvuku nejsem schopný nic vydedukovat, mě přijde, že tam slyšim normální zvuk šlapání. To klidně může drnkat o vidlici. Neni to absolutně tuhá soustava a zatížením se může pohnout. Já tohle řeším každou chvíli (teda hlavně po opravě defektu, nebo prostě pokud něco dělám s kolem, hlavně tím zadním), při záběru nebo při brždění (systém torpédo), se kolo lehce pohne. Mám takovou větší osmu (zatím všechyn pokusy o docentrování vedly k opačnému efektu) takže manipulační prostor mám naprosto minimální. Navíc někdy zařvaly stavěcí šrouby, kterými se ta poloha nastavovala, takže kolo drží jen na tu osovou matku (všechna moderní kola za posledních 40 let to tak mají, na tom neni nic divného, to nastavování sřoubem s očkem bylo pohodlnější (přesnější) a používala to starší kola, bohužel náhradní díl jsem nesehnal).
Naposledy jsem koupil plášť s "traktorem" (do lehkého terénu) protože silniční nebyl, takže ten zvuk je ještě zajímavější.
Osobně po takovém zásahu si vezu v kapse sadu klíčů aspoň týden, abych mohl právě takové věci dorovnat po cestě, ono chvíli trvá, nerž se to usadí, pak to dá pokoj do příštího defektu.

Len teraz som sa k tomu dostal,tak skusil som ocistit steny rafikou,aj jarovu vodu som pouzil,dusu vybral a znova dal,no stale nic,ked som dusu uplne nahustil bolo to trochu tichsie,ale stale nie ok.vsetko je naoko v poriadku rafiky nie su povolene,paska vo vnutri je ok,plast dobre sedi,ziadne anomalie,este aj sipka na pneu je vo smere jazdy.inak predna dusa je s AV,a zadna problemova je z francuzskym ventilom.tak nakoniec som dal povodny plast,ktory je stale ok,a ten zvuk zmizol ked som sa presiel.nechapem to,rozmery rovnake.asi to zoberiem do servisu,som zvedavy co povedia.dakujem vsetkym za rady a postrehy.

Další možnost: duše je v místě ventilku pod pláštěm.
Kolo vypustit, plášť v místě ventilku zmáčknout aby nebyl na ráfku a ventilek zamáčknout do pláště.
Pokud jsou stejné duše na obou kolech tak by ten opravovaný a vrzající mohl být delší - tedy delší nad ráfkem.

Máš osu kola v háku vidlice zatlačenou až na doraz? Prochází ráfek a potažmo plášť středem vidlice v obou místech (tedy "dole" u středové osy šlapek a "nahoře" u sedlové trubky)? Nemáš náhodou brzdy Cantilever (to jsou ty starší, které mají ramena spojená vahadlem z lanka), ty se rády rozhodí a pro laika není úplně triviální je správně seřídit. No a pokud je na kole osma jak říkáš je výplet měkčí a při šlapání se kolo prohýbá do stran což může způsobit tření brzdových špalíků o ráfek nebo při špatně smontovaném kole i o plášť.