Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divny zvuk na bicykli po oprave defektu

Zdravim,

dufam ze som svoj problem dal spravne do tejto kategorie,moc sa v bicykloch nevyznam,mam problem,mam jeden starsi nepouzivany bicykel Giant,klasika horsky,ktory mal defekt na zadnom kolese,po vymene plasta aj duse sa ozyva zvlastny zvuk zo zadneho kolesa,znie to akoby som mal defekt,take "trenie gumy"ale koleso ide bez problemov,aj bicykel ide ako ma,az na ten zvuk.vie niekto poradit kde by mohol byt problem?v prilohe posielam hlasovy zaznam zvuku pri jazde.Dakujem za rady.

Máš osu kola v háku vidlice zatlačenou až na doraz? Prochází ráfek a potažmo plášť středem vidlice v obou místech (tedy "dole" u středové osy šlapek a "nahoře" u sedlové trubky)? Nemáš náhodou brzdy Cantilever (to jsou ty starší, které mají ramena spojená vahadlem z lanka), ty se rády rozhodí a pro laika není úplně triviální je správně seřídit. No a pokud je na kole osma jak říkáš je výplet měkčí a při šlapání se kolo prohýbá do stran což může způsobit tření brzdových špalíků o ráfek nebo při špatně smontovaném kole i o plášť.