Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mlýnek na maso

Dobrý den,

už mě nebaví kupovat mleté. Chci domácí. Jaký mlýnek si mám koupit, aby to mělo smysl ? Děkuji

Četla jsem, že to musí mít určitý výkon, ale už nevím kolik to bylo,

A jak správně skladovat v mrazáku. přidáváte potom něco do mletého ?

Moulinex Charlotte má 150W a s ostrým nožem mele dobře. Zbrojovka a UKS20 s 250W běhaly i kuchyních hospod a školek. Dneska píše články na internet každý, takže taky podle toho vypadá výsledek.
Bosch řady 46xx a 47xx má kolem 500W a výhodou je střižná pojistka,když se do mlýnku dostane omylem kost. Je to masově prodávaný přístroj, žádný zázrak, ale uhněte těsto, umele maso a když se netlačí na řezací kotouče, tak nastrouhá zeleninu a housku. Dnešní výrobky jsou dělané na dobu omezenou, takže se snaží uchvátit až 1000W a pak si přečtete, že stroj může běžet max. 5 minut v kuse (nějaký Sencor). Nebo kovové převodové kolečko je ze slitiny hliníku a bordelu a výrobce ho náhradní nedodává (nějaká super ETA).

Přesně tak. Mlýnek, co máme doma (tady se tomu říká "mašinka"), má alespoň 60 let a funguje naprosto spolehlivě.
Tohle u všelijakých nástavců kuchyňských robotů (co nejvíce plastu, co nejmizernější ložiska, nerozebíratelné, zato množství kurvítek) neočekávám ani náhodou.

Pokud někdo má čas obcházet řezníky, zelináře, pekaře, cukráře, mlékaře.... tak jo.
Já nakoupím všechno v Tescu, maso hodím doma do robota.

Nerozporuju, že pečivo z pekárny je mnohem chutnější, než z Tesca... zelinář má lepší rajčátka... to všechno je pravda. Akorát holt taky musím chodit do práce.

To aby nemusel kvůli 250 g masa na gulášovou polívku pokaždý vytahovat mlýnek. Namele to najednou a dá do mrazáku do menších balíčků. My to tak taky děláme, ale s tím rozdílem, že to maso koupíme rovnou mletý. Nevidím v tom žádnej problém, složení a tučnost je natisknutý na obale. Jsou to prostě namletý zbytky odřezky masa, co se nehodí do balíčků. Nějaký zkažený maso si dneska nikdo nedovolí do toho dát, to by měli velkej průser. Ještě se mi nestalo, abych koupil zkažený mletý maso.

Len to čiščení, umývanie, rozborka-zborka šneku, dierok šajby mlecieho xindla nestojí za čas, robotu ani ak ho polovička praskne do umývačky riadu.

Kupujem výhradne mleté "bochníčky" hovädziny určenej na tatarák (dnes sa predbiehajú v kvalite za pár šušňov) alebo bravčovinu na fašírky vo fólii. Stačí mleté na tatarák pred prípravou na 14 dní prdnúť do hlbokého mrazáku na -25°C.

Než trhať ostrou kudlou po vláknach svaloviny bunky z pravej sviečkovej, tento proces oželiem. Som s hotovým "mletým" na dnešnom trhu velice spokojný.

Kuchyňský robot, ale musí mít kovové převody. Maminka byla zvyklá na ocelový robot z první republiky. Po revoluci už odcházela struhadla a podobné věci, mlýnek už také blbnul, tak jsme jí koupili k 80-tým narozeninám Bosch. Každý rok jsme pak dávali 1000 Kč za výměnu koleček. Maminka to pak nervově nevydržela a v 85 nebo v 90-ti si koupila sama robot ETA s ocelovými koly a ten jí vydržel.
Pokud melete víc, pak už by se možná vyplatil přímo menší mlýnek. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/elektricky-reznicky-mlynek-na-maso-beeketal-fw300-80-kg-hodina-p25567/

Mám mlýnek Zelmer Diana a umytí mlýnku komplet je otázka tří minut pod tekoucí vodou. A umelu si maso jaké chci a dokonce jak chci na hrubo, jsou k němu tři šajby a jako bonus nástavce na plnění klobás a výrobu těstovin. Mám ho už asi deset let a je to jeden nejužitečnějších pomocníků v domácnosti. Do zásoby na mrazák nemelu, čerstvé maso je prostě čerstvé maso. Akorát před mletím dám maso na hodinu na mrazák aby mírně ztuhlo, líp to pak mele a nerozmazává tuk a obzvláště na hamburgery je pak maso kypřejší a chutnější.
Takže nevěřte Nudovi, že je s tím akorát práce. Sekaná, hamburgery a spol jsou někde úplně jinde, než z kupovaného masa nejasného složení a původu. Máme i mlýnek co byl u robota Bosch, ale ten Zelmer je úplně jiná liga, sílu to má na rozdávání, kilo masa je namleté maximálně za minutu.

...jsou někde úplně jinde, než z kupovaného masa nejasného složení a původu...

Když jdeme kupovat mleté maso, tak si v qelbu ukážeme, ze kterého masa to chceme umlít. Prodavačka to vybrané maso nakrájí na kousky a do mlýnku přihazuje střídavě z každého druhu, tak to už není třeba nějak zvlášť míchat. Doma to rozdělíme asi po půlkile, dáme do mikroténových sáčků, rozplacatíme, aby to rychleji rozmrzlo a uložíme do mrazničky. Máme to na špagety po boloňsku, sekanou nebo karbanátky.
Klobásu jsme se jednou pokusili dělat doma - UŽ NIKDY VÍC. Nebyla špatná, ale té práce kolem.

Mám celoplastový (tedy až na hřídel, nože a řeznou desku) ruční mlýnek podobný jako https://www.mall.cz/mlynky-maso/tescoma-mlynek-na-maso-handy-univerzalni-643586- a naprostá spokojenost. Pro domácí použití, když se umele jen to co se bude zrovna péct je to úplně dostačující. Kdybych měl restauraci nebo řeznictví tak koupím profi litinový třeba https://www.odkulinare.cz/mlynek-na-maso-porkert-c-22 a k němu dám motor se šnekovou převodovkou a mám to v industriální kvalitě bez plastových ozubených koleček, která mě dokážou přivést k šílenství :-)