Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mlýnek na maso

Dobrý den,

už mě nebaví kupovat mleté. Chci domácí. Jaký mlýnek si mám koupit, aby to mělo smysl ? Děkuji

Četla jsem, že to musí mít určitý výkon, ale už nevím kolik to bylo,

A jak správně skladovat v mrazáku. přidáváte potom něco do mletého ?

Mám mlýnek Zelmer Diana a umytí mlýnku komplet je otázka tří minut pod tekoucí vodou. A umelu si maso jaké chci a dokonce jak chci na hrubo, jsou k němu tři šajby a jako bonus nástavce na plnění klobás a výrobu těstovin. Mám ho už asi deset let a je to jeden nejužitečnějších pomocníků v domácnosti. Do zásoby na mrazák nemelu, čerstvé maso je prostě čerstvé maso. Akorát před mletím dám maso na hodinu na mrazák aby mírně ztuhlo, líp to pak mele a nerozmazává tuk a obzvláště na hamburgery je pak maso kypřejší a chutnější.
Takže nevěřte Nudovi, že je s tím akorát práce. Sekaná, hamburgery a spol jsou někde úplně jinde, než z kupovaného masa nejasného složení a původu. Máme i mlýnek co byl u robota Bosch, ale ten Zelmer je úplně jiná liga, sílu to má na rozdávání, kilo masa je namleté maximálně za minutu.

...jsou někde úplně jinde, než z kupovaného masa nejasného složení a původu...

Když jdeme kupovat mleté maso, tak si v qelbu ukážeme, ze kterého masa to chceme umlít. Prodavačka to vybrané maso nakrájí na kousky a do mlýnku přihazuje střídavě z každého druhu, tak to už není třeba nějak zvlášť míchat. Doma to rozdělíme asi po půlkile, dáme do mikroténových sáčků, rozplacatíme, aby to rychleji rozmrzlo a uložíme do mrazničky. Máme to na špagety po boloňsku, sekanou nebo karbanátky.
Klobásu jsme se jednou pokusili dělat doma - UŽ NIKDY VÍC. Nebyla špatná, ale té práce kolem.