Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrebny priestor pre nakladne auto

Prosim vie mi niekto poradit aky siroky priestor potrebuje nakladne auto (povecme ze klasicky domiesavac) na otocenie?
Napr. Cesta 3,5m siroka a na nu kolma cesta do ktorej auto dokaze nacuvat "naraz" musi mat minimalne kolko m?
Ďakujem pekne

Pripájam obrázok z nejakého predpisu na stavbu ciest. Je to pre príjazdovú cestu šírky 5m a odbočku šírky 3,5m. V tvojom prípade to ber ako orientačné rozmery. Na príjazdovej ceste za šírku považuj šírku cesty vrátane krajníc, lebo v tvojom prípade môže auto vyjsť aj na krajnicu. Môžeš to jemne zúžiť, lebo auto nepôjde veľkou rýchlosťou, ale len krokom a môže aj párkrát zacúvať.

Rakety sú na rôznych podvozkoch a hnacích súpravách, od 3,5 po 9m3 s rôznymi konštrukčnými riešeniami náprav, rázvoru predného natáčania kolies.

V prípade finálneho miesta " T " si vodič nadbehne, hodí plný rejd a zacúva do nejakej brány podľa šírky vozidla. Stačí mu na manéver 5bm na polomer otáčania v prípade zacúfania s vyrovnaním vozidla na miesto skládky.

Alebo použi výtlačnú pumpu v obzvlášť pitomých priestoroch priamo z miestnej komunikácie.

Projektanti komunikací na to měli v minulosti takové průsvitné malůvky. Nyní to mají již v počítači v programu. Kdysi jsem se totiž dohadoval o tom, že na projektované cestě se neotočí popeláři. Projektant se hádal, že ano. Našel jsem si jiného projektanta a ten z toho původního něj udělal blbečka.