Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Škoda fábie 1,4 16/75kw chcípá

prosím vás chcípá mi auto .ujedu cc5km a najednou chcípne .nic to neukazuje a už to nenatočím .třeba až zatři hodiny ..Diagnostika neukazuje nic.Nevíte čím by to mohlo být.Jak se třeba projevuje závada na čidle klikovky nebo vačky .
Změna předmětu, původně: 3kody fábie 1,4 16/75kw chcípá (sHpy00n)

Možná mě zdejší ukamenují.. Nevím jak moc je Fabie chytré auto a kde co snímá. Ale dá se udělat jedna věc a to: vzít OBDII adaptér, přes bluetooth ho spojit s mobilem a aplikací (např. Torque) co ti ukáže parametry ze snímačů. Mám sice Forda (nafťák) ale takhle se mi povedlo objasnit příčinu selhání motoru, sice nechcípl ale ani netáhl - ucpaný palivový filtr. Prostě ve vyžších otáčkách to nedokázalo protlačit dostatek paliva a motor hodil chybu kvůli nedosaženému plnícímu tlaku. Čili můžeš takto zkusit kouknout co v ten daný moment selže. Ale může to být cokoliv.

Asi moje zkušenost nepomůže. Kdysi jsem měl problém s motorkou ČZ175 -477/7. Zkusil jsem ji našlápnout, chytla, jela, pak chcípla. Tak jsem se v ní šťoural, zase chvilku jela a chcípla. Nakonec jsem zjistil, že je skoro ucpaná trubička z nádrže. Když benzín nakapal do karburátoru, motor chytnul a běžel, dokud se nespotřeboval benzín z plovákové komory, pak chcípnul a dokud do plovákové komory nenakapalo dost benzínu, tak nešel našlápnout.

Pokud diagnostika neukazuje chybu (doufám že byla použita diagnostika VAG, ostatní nemusí vidět vše) dá se vyzkoušet pár věcí, z popisu jsem pochopil, že se jedná o Fabii rok cca 2000, 1.4l, 16-ventil, 75kw, benzín, tyhle auta měli problémy s mechanikou motoru ale to tohle nezpůsobí, vypadávání zapalovaní může být způsobeno pár věcmi. Už jsi naznačil, že máš podezření na čidlo klika nebo vačky, to se dá občas určit poklepáním čidla, například šroubovákem, za běhu motoru, pokud motor zhasne, máš závadu. Dále se dá zjistit předepsaná hodnota čidel a následně změřit ohm-metrem. Další věci, co by stály za vyzkoušení je škrtící klapka na sání, potenciometr pedálu plynu, a zapalovací cívky. Ty je obtížnější vyzkoušet a nejjednodušší by bylo je zkusit prohodit s jinými.

Tak se zase závada ukázala.už si nevíme rady diagnostika z e škodovky neukazuje nic.vyměněno hafo věcí ( lambda,rozdělovač+kabely svíčky egr ventil ,škrtící klapka čistá a seřízená ,filtr paliva,relé čerpadla),.Jedu 80 přes rychlost bez plynu,lehonce přidám plyn a začne lehce škubat a a pak když vymáčknu spojku a chci zastavit chcípne .Nastartuju otáčky chvíli lítají 900 800 i méně a když párkrát proplynuju tak to pak zas jezdí .Takhle to udělá 1, 2krát za den,někdy vubec . Nevim nevim nevim .

Kolik to auto už toho má za sebou? Není to nějaký zasloužilý maratonec s 300 00 km ?
Mělo to nějaké "podivné" problémy doteď nebo do toho stačilo lít benzín a měnit občas kapaliny?
Fabie neznám, myslím ale, že tenhle motor váhu vzduchu nemá... místo toho snímač tlaku vzduchu, resp. teploty - dobrý?

hm, nemá. Předpokládám, že takové trivialiatky jako výměna vzduchového filtru proběhly.
Nebyly u toho auta v minulosti nějaké snahy o čipování? Řídící jednotka je nedotčená? Není uvolněná některá z pojistek?
To už je jen takové hádání....