Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výstupní proud baterie

každá baterie má údaj, jaký maximální proud z ní může "zařízení" odebírat, dá se díky paralelnímu zapojení baterií tato hodnota úměrně zvětšít?

Kde si videl udaj "maximalni proud"?

Paralelnym spojenim 2 clankov ktore su rozne nabite sposobis to ze tam potecie nejaky cas skratovy prud (zavisi od makkosti baterky), a teda ze jedna sa bude "nabijat" druhou (nebezpecie vybuchu), ale da sa to. Snaz sa ich spajat ked su obe uplne nabite a potom ich uz nerozpajaj nech ostanu vzdy spou, idealne aj nabijat ich spolu. Ale ked su obe plne nabite tak by nemal byt problem ich spojit. Ale nech su stejna technologie, idealne uplne stejne.

To je chytrý. Takže krm jedné baterky navíc bude platit ještě za DC měnič. Navíc, kdyby chtěl baterky nabíjet společně, tak potřebuje balancér. Opravdu mi přijde jednodušší baterky zapojit paralelně, pokud budou nabitý, tak vyrovnávací (v tvé mluvě zkratovací) proud bude minimální.

Bylo by dobré, kdybys napsal, k čemu to chceš použít.
Pokud ten dotaz je obecný, tak bych paralelní zapojení nedoporučoval.
Co se týká maximálního proudu co se z baterie může odebírat, jestli nemáš od té baterky nějaký návod, tak bych změřil, jak se při připojení spotřebiče sníží napětí na svorkách baterky a jak dlouho ta baterka vydrží dávat proud, aby se napětí na svorkách nesnížilo pod potřebnou úroveň.
https://kutilska.poradna.net/questions/2336348-jaky-proud-se-da-tahat-z-ploche-baterie