
výstupní proud baterie
každá baterie má údaj, jaký maximální proud z ní může "zařízení" odebírat, dá se díky paralelnímu zapojení baterií tato hodnota úměrně zvětšít?
každá baterie má údaj, jaký maximální proud z ní může "zařízení" odebírat, dá se díky paralelnímu zapojení baterií tato hodnota úměrně zvětšít?
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
Kde si videl udaj "maximalni proud"?
Paralelnym spojenim 2 clankov ktore su rozne nabite sposobis t… MM.. 05.09.2017 23:36 |
MM.. | |
Proč by tam proboha tekl zkratový proud ? Ty něco zkratováváš ? Nebude to náhodou vyrovnávací proud… nový antibalda 06.09.2017 10:19 |
antibalda | |
Inac slusnejsie by bolo spojit ich do serie a pouzit DC menic. Vyhoda okrem neskratovania bateriek m… MM.. 05.09.2017 23:38 |
MM.. | |
DC měnič na 200A, to musí být paráda. Pokud to tedy hodlá použít v autě (dedukce - odebíraný max pro… nový Prasak 06.09.2017 10:43 |
Prasak | |
To je chytrý. Takže krm jedné baterky navíc bude platit ještě za DC měnič. Navíc, kdyby chtěl baterk… poslední antibalda 06.09.2017 10:56 |
antibalda | |
Ano. Batérie ale musia byť rovnakého typu od toho istého výrobcu a v rovnakom stave vybitosti. nový ok 06.09.2017 08:36 |
ok |
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Kde si videl udaj "maximalni proud"?
Paralelnym spojenim 2 clankov ktore su rozne nabite sposobis to ze tam potecie nejaky cas skratovy prud (zavisi od makkosti baterky), a teda ze jedna sa bude "nabijat" druhou (nebezpecie vybuchu), ale da sa to. Snaz sa ich spajat ked su obe uplne nabite a potom ich uz nerozpajaj nech ostanu vzdy spou, idealne aj nabijat ich spolu. Ale ked su obe plne nabite tak by nemal byt problem ich spojit. Ale nech su stejna technologie, idealne uplne stejne.
Proč by tam proboha tekl zkratový proud ? Ty něco zkratováváš ? Nebude to náhodou vyrovnávací proud ?
Inac slusnejsie by bolo spojit ich do serie a pouzit DC menic. Vyhoda okrem neskratovania bateriek medzi sebou by bola aj ta ze DC menic by mal na vystupe stabilne napatie.
DC měnič na 200A, to musí být paráda. Pokud to tedy hodlá použít v autě (dedukce - odebíraný max proud je údaj uvedený obvykle na autobateriích)
To je chytrý. Takže krm jedné baterky navíc bude platit ještě za DC měnič. Navíc, kdyby chtěl baterky nabíjet společně, tak potřebuje balancér. Opravdu mi přijde jednodušší baterky zapojit paralelně, pokud budou nabitý, tak vyrovnávací (v tvé mluvě zkratovací) proud bude minimální.
Ano. Batérie ale musia byť rovnakého typu od toho istého výrobcu a v rovnakom stave vybitosti.