Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč vytékají baterky?

Dobrý den. Zajímalo by mě, čim to je, že v přístroji vytečou baterky? Kvalitní alkalické baterie.. Stalo se mi to teď v používaném zastřihovači nosních chloupků Philips a v nepoužívané LED svítilně od vietnamců..

Myslím, že v roku 2015 bol test alkalických baterií.
Zo 17-tich značiek som si zapamätal značku ktorá bola na prvom mieste,to bola "Panasonic"
a hneď na druhom mieste sa umiestnil "Aerocell" .V Lídli predávané za 1,99€ - 8 kusov. "AA" aj "AAA".

nepotřebuju si každý rok pamatovat novou značku podle nového testu, varta funguje furt.
když gp nabízí ve všech vetešnictvích, asi nepůjde o zmiňovanou kvalitu. i podle mých zkušeností nic moc výdrž.
anonymní značka z lidlu je super, ale mě cesta do nejbližšího lidlu, kde měli před 3 lety úžasné baterky, vyjde dráž než celé jejich balení.

Záleží na tom, co z baterie vyteče. Ze starých zinkouhlíkových baterií, resp. článků vytekla jak se lidově říká "kyselina" tím, že se zinkový obal prožral, a podle chemické reakce uvedené v https://cs.wikipedia.org/wiki/Zinko-uhl%C3%ADkov%C 3%BD_%C4%8Dl%C3%A1nek pak náplň mohla vytéci. Typické bylo to, že to co vyteklo způsobilo korozi všeho kolem, sežřalo to ocelovou pružinu v baterce, kontaktní plíšky v držáku na baterie, nebo potřísněné kovové části. Ale bakelit šel běžně umýt a očisti. Jenom když si někdo olíznul prsty, cítil šílenou kyselou chuť a proto se asi říkalo, že je to kyselina.

Jsou baterie a baterie. Některé staré monočlánky zapomenuté rádiu Riga někdy před třiceti lety vůbec nevytekly, tužkové články v kalkulačce z 80. let vytekly a jiné zapomenuté v tranzistorovém rádiu nevytekly... některé i dnešní tužkové články vytečou hned. Záleží na konstrukci článku i výrobci.

U každého přístroje je v manuálu napsáno že pokud jej nepoužíváte delší dobu tak baterky vyjmout.V tom případě bych ani neřešil jakou značku zrovna používáte.V podstatě to je jedno.Osobně kupuji Varty pokud jsou v Kaflandu ve slevě.