Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč vytékají baterky?

Dobrý den. Zajímalo by mě, čim to je, že v přístroji vytečou baterky? Kvalitní alkalické baterie.. Stalo se mi to teď v používaném zastřihovači nosních chloupků Philips a v nepoužívané LED svítilně od vietnamců..

Myslím, že v roku 2015 bol test alkalických baterií.
Zo 17-tich značiek som si zapamätal značku ktorá bola na prvom mieste,to bola "Panasonic"
a hneď na druhom mieste sa umiestnil "Aerocell" .V Lídli predávané za 1,99€ - 8 kusov. "AA" aj "AAA".

nepotřebuju si každý rok pamatovat novou značku podle nového testu, varta funguje furt.
když gp nabízí ve všech vetešnictvích, asi nepůjde o zmiňovanou kvalitu. i podle mých zkušeností nic moc výdrž.
anonymní značka z lidlu je super, ale mě cesta do nejbližšího lidlu, kde měli před 3 lety úžasné baterky, vyjde dráž než celé jejich balení.

Ked sa uplne vybiju tak tam nejak kyselina vyzerie obal. Nemas ich nechat uplne vybit.
Alkalicke maju zivotnost velmi dlho (vyse 10r) tak asi neboli alkalicke ale asi si tam mal nejake obyc cinske co tam dal vyrobca co drzia rok dva a su v haji. (.. alebo si ich vybil sam, a potom vybite strcil do skrine)
P.S. ale tusim som mal minule jednu vartu alkalicku co vytiekla uz v obale nabita neviem co to bolo asi na to vyrobci seru a je to loteria. Neries a odnes vsetko do zberu elektro zlikvidovat, staru elektroniku a batersky by mal brat aj akykolvek elektroobchod, nehadze sa to do smeti.

Záleží na tom, co z baterie vyteče. Ze starých zinkouhlíkových baterií, resp. článků vytekla jak se lidově říká "kyselina" tím, že se zinkový obal prožral, a podle chemické reakce uvedené v https://cs.wikipedia.org/wiki/Zinko-uhl%C3%ADkov%C 3%BD_%C4%8Dl%C3%A1nek pak náplň mohla vytéci. Typické bylo to, že to co vyteklo způsobilo korozi všeho kolem, sežřalo to ocelovou pružinu v baterce, kontaktní plíšky v držáku na baterie, nebo potřísněné kovové části. Ale bakelit šel běžně umýt a očisti. Jenom když si někdo olíznul prsty, cítil šílenou kyselou chuť a proto se asi říkalo, že je to kyselina.

Jsou baterie a baterie. Některé staré monočlánky zapomenuté rádiu Riga někdy před třiceti lety vůbec nevytekly, tužkové články v kalkulačce z 80. let vytekly a jiné zapomenuté v tranzistorovém rádiu nevytekly... některé i dnešní tužkové články vytečou hned. Záleží na konstrukci článku i výrobci.

U každého přístroje je v manuálu napsáno že pokud jej nepoužíváte delší dobu tak baterky vyjmout.V tom případě bych ani neřešil jakou značku zrovna používáte.V podstatě to je jedno.Osobně kupuji Varty pokud jsou v Kaflandu ve slevě.