Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladnější voda v topném okruhu

Zdravím Vás,

Mám problém a prosím o radu.
Kotel nám topí vodu na 55 stupňů, odtud dál proudí přes hydraulický vyrovnávač dynamických teplot a automatické čerpadlo do topného okruhu.
Jenže, za vyrovnávačem tlaků je voda pocitově o 15 stupňů chladnější.

Nevíte kde by mohl být zakopaný pes? Zkoušeli jsme okruh odvzdušnit, jenže nám tekla jen voda. Okruh je natlakován na 1.2 bar.

Pokud chcete radu, nakreslete jednoduše zapojení Vašeho topného okruhu a vykašlete se na "pocitovou teplotu", tu nezměří žádný přístroj. Měřte. Domácí "teplo" je pocit, "teplota" je technický údaj, který se dá měřit, počítat a regulovat :-/
Kterou "vodu topí kotel" na 55C? Přívod, zpátečku...? Jaká automatická logika řídí "automatické čerpadlo"? Podle teploty stoupačky, vracečky, venkovní teploty, teploty kotle, časového pásma...? Čo rozuměte pod takým slovom "vyrovnávač dynamických teplot"?
... a další odpovědi by přispěly k radě, která Vám pomůže :-/

Zkoušeli jsme okruh odvzdušnit, jenže nám tekla jen voda.

A co jiného bys tam čekal?

To mi připomnělo jednoho kolegu - bydlel v horním patře paneláku a špatně mu hřál radiátor. Dostal radu, že má radiátor odvzdušnit. Druhý den v práci vyprávěl, že když vyléval třetí kýbl vody, tak na něj přiběhl soused... :))

Hydraulický vyrovnávač dynamických teplot - neměl jste na mysli "Hydraulický vyrovnávač dynamických tlaků"? - tohle zařízení jsem v reálu nikdy neviděl, ale používá se u složitějších systémů. Nedochází ke ztrátě teploty v něm? Má na sobě odvzd. ventil, i tady jste odvzdušňovali? Směšovací ventily v okruhu nemáte?

Vyřešeno. Ano jedná se o vyrovnávač tlaků.

Chyba není žádná, vše fungovalo tak jak mělo. Jelikož u tohoto kotle byl okruh velmi dlouhý, trvalo delší dobu než se místnosti vytopí na požadovanou teplotu. Jakmile se místonsti vytopily na požadovanou teplotu, lidi si přiškrtili termoventily a teplota okruhu se zvýšila.

Je to sice popsaný blbě, ale takhle to bylo.