Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladnější voda v topném okruhu

Zdravím Vás,

Mám problém a prosím o radu.
Kotel nám topí vodu na 55 stupňů, odtud dál proudí přes hydraulický vyrovnávač dynamických teplot a automatické čerpadlo do topného okruhu.
Jenže, za vyrovnávačem tlaků je voda pocitově o 15 stupňů chladnější.

Nevíte kde by mohl být zakopaný pes? Zkoušeli jsme okruh odvzdušnit, jenže nám tekla jen voda. Okruh je natlakován na 1.2 bar.

Vyřešeno. Ano jedná se o vyrovnávač tlaků.

Chyba není žádná, vše fungovalo tak jak mělo. Jelikož u tohoto kotle byl okruh velmi dlouhý, trvalo delší dobu než se místnosti vytopí na požadovanou teplotu. Jakmile se místonsti vytopily na požadovanou teplotu, lidi si přiškrtili termoventily a teplota okruhu se zvýšila.

Je to sice popsaný blbě, ale takhle to bylo.