Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šunkovar Mandolína

Dobrý den,
chtěl bych tátovi koupit jako dárek šunkovar. Konkrétně Mandolína. Pořád o něm mluví. Nemáte s tím někdo zkušennost? Podaří se mu vůbec ta šunka? Našel jsem ji na internetu [odstraněna neplacená reklama] s řeznickou solí zdarma. Je ta sůl nutná?
Děkuji

Ondřeji 198 alias Honzo z Třebíče alias Milhausi007.. až budete zase příště potřebovat reklamu, tak TADY jsou veškeré podmínky. (sHpy00n)

Fungovat to urcite funguje, dusikate jedy by som do toho nesypal, tie si moze kupit v sunke v supermarkete.

P.S. ja osobne by som by som hladal iny material jak hlinik. Hlinik keby sa nahodou uvolnoval do jedla tak sa uklada v nervovych tkanivach a sposobuje neskor potom zdravotne problemy prip. aj alzheimera.
P.S.2. umelu hmotu by som ale nekupoval radsej vobec, mal som na mysli ze radsej nieco z nerez oceli.

No mne je jedno skade sa vzal :)
Hlin%C3%ADk

Hliník je odolný voči korózii a zapálený zhorí na oxid hlinitý Al2O3. Vo všetkých prostrediach okrem kyslého je neškodný, v kyslom sa rozpúšťa (kyslá kapusta, čaj). Kvôli toxickým a karcinogénnym účinkom (nahrádza kovy v metalproteínoch) je zakázané používať hliníkový riad.

P.S> hlavna vec ze to nikto nepovie a podaktori maju este hlinikove riady z dob sudruhov doma.

keď už cituješ A z wiki,tak treba povedať aj B,napr.v jednej obvyklej porcii šampionov je niekolkonásobne viac v organizme okamžite rozpustných solí hliníku,než sa stihne uvolniť z hliníkového pohára kým vypiješ z neho čaj....sú ludia,čo chytajú paniku aj z olovnatého skla,aj z neho sa uvolňuje pár molekúl olova .....podobne obvyklé ,nie nadštandartné zubné plomby obsahujú ortuť a nikto zatial nezomrel na akútnu otravu z amalgámu

To si nabral odkial? Hlinik sa nevyskytuje v ziadnych biologickych procesoch zivych organizmov. Napriek tomu ze je "vsade v hline" jak sa to podaktori snazia naznacit. Preco asi sa nevyskytuje v organizmoch, lebo tie organizmy nie su blbe. Na rozdiel od homo modernus debilus :)

On to zisti az neskor, ci sa to prejavilo. Ked ma niekto v 60ke alzheimra, tak ho asi moc nenapdne ze to moze byt aj tym ze pred 30 rokmi zral z esusu :-)
Robia sa pokusy a cim novsie pokusy tym viac zistuju ze co to je za sracky take kdejake kovy.
http://www.zentrum-der-gesundheit.de/demenz-alumin ium-ia.html

Die Amerikanische Alzheimer Vereinigung plant ausgiebige Forschungen zur Zusammensetzung der Plaques. Dafür ist ein Budget von 1 Milliarde US-Dollar vorgesehen. Doch obwohl bereits verschiedene Studien den Zusammenhang zwischen Aluminium und dem Ausbruch der Alzheimer-Krankheit belegen, wird dieser Aspekt von der millionenschweren Amerikanischen Alzheimer Vereinigung komplett ignoriert.

Sollte Dr. McDougall Recht haben, so würde das bedeuten, dass der menschliche Körper die Plaque rund um den Fremdkörper Aluminium anlagert, um das schädliche Metall vom Gewebe fernzuhalten und den Körper auf diese Weise zu schützen. Doch trotz dieser körpereigenen Schutzmaßnahme kommt es früher oder später automatisch zu gesundheitlichen Problemen und die Demenz wird unaufhaltsam voranschreiten. Der Körper kann sich in diesem Fall selbst nicht dauerhaft schützen.

pokus z 1933 (a doteraz na to vsetci jebu lebo su homo debilus) :

Bereits im Jahre 1933 fand man in einer Studie heraus, dass sich Aluminium im Körper einlagert. Einige Versuchsratten erhielten Wasser aus Aluminiumdosen und wiesen einen wesentlich höheren Aluminiumgehalt in ihrem Blut, ihrer Leber und ihren Knochen auf als Ratten, die Wasser aus Glasschälchen tranken. Die Aluminiumkonzentration in den Knochen der Alu-Ratten war um 69 % höher als die der Glasschälchen-Ratten. Außerdem zeigte sich, dass die Knochendichte der Alu-Ratten um 16 % niedriger war als die der Glasschälchen-Ratten.

Pretoze ho kysle dazde rozpustili z pevnych hornin tak je uz zamorene vsetko. Pisal som ze sa nevyskytuje v biologickych procesoch to je myslene tak ze ziadne aminokyseliny alebo janeviem jake biochemicke zluceniny v bunkach a podobne neobsahuju hlinik, napriek tomu ze je "vsade". To je u prirody dost divne, nepouzit prvok ktory je vsade, hm? Ten pokus z 1933 co som citoval ukazal ze mysi ktore pili z hlinikovej nadoby boli na tom horsie jak tie co pili zo sklenenych nadob. Ja som tam v tom roku 1933 nebol, ale verim viac realnemu pokusu, jak nejakym chemickym lobyistom.

Samozrejme ak sa tam da folia tak ten hlinik nevadi (nevedel som ze sa tam strka folia).

... napr. minule som si pozeral zlozenie na obaloch obyc. soli (chcel som kupit sol bez akykolvek pridavkov pre niekoho), u soli jemne pomletej sa pridava oddelovacie cinidlo (nemecky trennmittel), sa kuknem na najlacnejsiu (19cent) drobne pismo: trennmittel: Natriumhexacyanidoferrat, nejaka dusikata sol kyanidu (kyanovodiku !!!???) ci co, tym vyrobcom uz musi nacisto drbat, to musi byt fajnovka :-D Drahsie soli mali calciumkarbonat, to sa este da akotak. nakoniec som kupil za 1,50 euro sol bez akychkolvek prdavkov (hrubsie pomleta) to je to co som chcel, ale ta 19contova to musi byt fajnovka jak svina :-) Samozrejme lobbyisti vyrobcov jedov budu tvrdit ze to je neskodne, sak nech sa debilny plebs otravi.

Pro tuto látku byla stanovena hodnota ADI (Acceptable Daily Intake = přijatelná denní dávka) na hodnotu 0 - 0,025 mg/kg. U látky nejsou známé žádné vedlejší ani nepříznivé účinky na lidské zdraví.

Keby to nemalo vedlejsi ucinky, tak by nemuseli stanovovat max. davku (!). Prebudte sa uz konecne.

četl jsem ,že jelikož se šunka vaří při 80st.celsia je možné ,že při použití normální soli se nezahubí možné bakterie v mase.
Použitím Pragandy(rychlosoli)jsou zahubeny veškeré nežádoucí bakterie i při nižších teplotách.Dělám šunku pravidelně ,většinou kuřecí, vždy s pragandou a pokaždé je výborná.