Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení satelitního přijímače a vyhledání vysílačů

Vážení znalci v oboru satelitní techniky. Včera mi jeden technik namontoval před disk Black Pro invertor Single Monoblock 4.3 IDLB-SINM24-KAR43-8PP namísto dvou Universal Single LNB a jednoho DISEqC Switch. Ǔčelem této výměny byla skutečnost, že jsem náhle přestal přijímat vysílače na Astre 1 (O19,2E) zatímco programy na Astře O23,5E (Astra 1D,3A) jsem přijímal bez problémů. Po výměně mi na svém přístroji u televizoru předvedl, že nyní mohu přijímat obě družice, ale odmítl mi provést nastavení na mém přijímači s tím, že ho nezná. Je to Strong 6500. Pokoušel jsem se to sám podle návodu naladit,ale bez uspěchu, navíc mi nyní nejde ani jeden program. Zřejmě jsem to rozladil.
Jsem v tomto oboru naprostý laik. Muže mi někdo z vás poradit, napsat návod,jak mám nastavit Systém, Nastavení antény a Vyhledání stanic pro obě zmíněné Astry?

Děkuji Vám předem za pomoc.

loading...

Pokud jsi měl dříve přijímač nastavený, tak by se v podstatě nemělo nic v naladění stanic změnit.
Pokud nejde nic, je velká pravděpodobnost, že máš "do kříže" přehozené přepínání DiSeqC.
Vstup do nastavení DiSeqC a prohoď mezi sebou nastavení. Třeba je li na Astru 19,2 nastaveno A (1) nastav B (2) a na Astru 23,5 B (2) nastav A (1), případně opačně.
Pokud chceš znovu naladit stanice, spusť automatické ladění. U Strong 6500 musíš zadat v jakých skupinách transpondérů má hledat, je to myslím taková zkratka písmen na začátku tabulky hledání, nevím již přesně, ale v návodu to, je. Zadá se tím, jestli hledá jen free, nebo kódované, nebo obojí atd.
Je fakt že Strong 6500 má návod dost blbě srozumitelný, u sestry jsem se s tím dost potrápil také.
Předpokládám, že použitý anténní monoblok má přepínání DiSeqC.
Zajímalo by mě, co to bylo za "technika". Myslím, že technik v oboru satelitní techniky by měl umět základní nastavení přijímače i bez přímé znalosti jednotlivého přijímače, protože až tolik se to u jednotlivých přijímačů neliší a automatické ladění to udělá v podstatě samo.

to zerozero, děkuji vám za pozornost, kterou jste věnoval mému problému. Způsobem "pokus-omyl atd." se mi zatím povedlo,(ani nevím jak) naladit příjem satelitních vysilačů na Astře 1 (Astra O19,2E), kde mohu nyní vyladit přes 800 vysílačů,ale ani jeden český.

Na Astře 1D,3A (Astra O23,5 E) jsem naladil podobným způsobem vysílače převážně se sexualní tematikou, ale z českých vysílaču ani jedinný, který by se dal spustit, přestože až na Barandov v seznamu figurují. Budu to zkoušet dál a uvidíme, zda se mi něco do večera povede naladit.

rád zkusím automatické ladění pro Astru 1D,3A .Můžete mi bod po bodu popsat, jak to automatické ladění na tom mém přijimači nastavím? Ten návod k přijímači mám i v němčině a přestože je nemčina moje parketa, některým věcem v návodu nerozumím.. ještě jednou díky a budu velmi rád, kdyz se budu moci nejak revanšovat.

V první řadě předpokládám, že máš přijímač vybavený dekodérem IRDETO a aktivní dekódovací kartu, případně dekodér Cryptoworks a kartu Irdeto ICE. Bez toho většina českých programů nejde.
Je mi divné, že na ASTŘE 23,5 stupně chytáš hodně er. programů. Právě tam jich mnoho není.
Mám podezření, jestli máš dobře nasměrovanou anténu, případně je li použitý monoblok určený na 23,5 a 19,2 st.
Přímo použitý typ neznám. A existují i monobloky s jiným úhlem, pro jiné družice.
Při směrování antény s monoblokem, se snadno stane, že se například zachytí signál Astry 19,2 na část konvertoru určenou pro Astru 23,5 a je dojem, že je anténa nasměrovaná. Ale druhá část zachytí, třeba s útlumem, protože úhel nesedí, jinou družici než chceme. Pokud s tím nemáš žádné zkušenosti, bude ladění na dálku trochu elaborát, protože i když jsem tento typ přijímače kdysi ladil, už si to moc nepamatuji a návod ani přijímač nemám.
Myslím, že běžně dodávané konvertory pro systémy doporučené pro Skylink, mají DiSeqC nastavené tak, že v přijímači musíš nastavit pro 19,2 "1" ("A") a pro 23,5 "2" ("B"). Ale stoprocentně to nevím, mám dva samostatné konvertory a přepínač.
Pro začátek zkontroluj DiSeqC. Potom zkus najít Německou stanici N24. Měl by jsi ji najít na Astře 19,2, pokud ji najdeš na 23,5 je špatně anténa. Pak uvidíme co dál.
Je li anténa špatně nastavená, urazil bych chapadla tomu technikovi. Přišroubovat konvertor a nenastavit umí každý, na to nemusí být technik.

Nejprve Vám chci srdečně poděkovat za pozornost, kterou mému problému se satelitem věnujete. Bydlím několik km od Karlovách Varů směrem na Mariánské lázně. Na satelit jsem donedávna chytal bez problému všechny vysílače, které byly jak u nás, tak i v Evropě volně přístupné.
Anténa bude naměrována vč. elevace asi správně, protože to technik prováděl se zapojeným přístrojem a jen mírně její uchycení korigoval.
Monoblok je také zřejmě v pořádku. Německou stanici N24 mám na Astře 19,2. Na druhém satelitu,tedy Astře 23,5 chytám už 270 programů, ale z Česka ani jeden. Jsou sice až na Barandov v seznamu, ale nejdou.
Ten DiseqC prověřím.
Napadlo mně, zda můj současný problém nesouvisí se zpoplatněním příjmu přes satelit,jako takového. Nemám na mysli placené programy. Poplatek jsem ale uhradil, mam kartu od CS LINKU.
S těmi erotickými kanály na Astře 23,5 je to fakt, většinou jsou tam děvčata na zavolání atd...
Ještě jednou pěkně děkuji a věřím, že najdu způsob, jak se Vám za Vaši pomoc revanšovat.

Co hlásí přijímač při zvolení třeba ČT 1 ze seznamu stanic? Pokud je příjem možný, ale nelze dekódovat, tento přijímač vypíše zprávu "scramble channel" nebo "zakódovaný program". V tom případě by byl problém pouze s dekódovací kartou. Možná ji ještě po uhrazení servisního poplatku neaktivovali.

Hallo cejna, zkouším, až se ze mně kouří, ale úspěch je zatím v nedohlednu.

Objednal jsem si reciver TechniSat Technistar SIR - 3 roky záruka a automatické ladění nových programů (ladí se to samo automaticky 2x denne) tekze uz neni treba nic preladovat. Ma vyborné hodnocení.
Cena je 3400Kč. Dá se sehnat levnější, ale tenhle je i do budoucna bez problémů. A mně jde také o tu budoucnost, která nám přinese změnu v kartách. Až přijde, určitě budu všechny na Poradně informovat .

Jak jsem slíbil, informuji. Treba bude tato moje informace něškomu užitečná... Včera jsem zprovoznil satelitní reciver Technisat. Současně jsem propojil počítač s "maňáskami" (tak já říkám televizi) . Reciver našel 1448 televizních stanic a 251 rozhlasových, vysílájících přes družice Astra 19,2 a Astra 23,5.

Původní přijímač vč karty jde do šrotu.

Tak to uz hej, tomuto stroju nemam co vycitat, jedine snad sw na pc, ktory sluzi ku komunikacii so satelitom sa mi zda trosku kostrbaty a am pomerne malo moznosti. Holt nic nie je idealne;o).
Na druhej strane ta caka bezproblemova prevadzka na rozdiel od roznych *boxov, kde si sice narves aky fw chces, ale drviva vacsina z nich je velmi nestabilna. Dokonca aj moje oblubene a drahe Dreamboxy pomerne casto na moj vkus mrznu.

stanicu v seznamu môžeš mať ale nefunguje, nakolko databáze stanic/seznam/ v satelitnom prímači býva často zastaralá, napríklad po zmene na strane satelitného operátora sú údaje neaktuálne, neplatné

databáza sa po prehladaní/scenovani/ aktualizuje, doplní, scenovanie nie je na 100% spolahlivé, ak sa stanica po scenovaní v databázi/seznamu neobjaví, jediný spôsob ako stanicu doplniť, je naladit ju ručne

ak to nedokážeš previesť, MUSÍŠ si nájsť/zaplatiť človeka ktorý to dokáže

CS LINK sa na tvoje problémy s vykašle, neposkytuje poradenstvo ani nemôže, zbláznili by sa z milionov laických nezmyselných sťažností a dopytov

Hallo Joseph, díky za vaši ochotu pomoci mi s tím příjmem českých a slovenských programů. "Odborníkovi, který mi v neděli před diskem odmontoval dva LNB SRT L 916 a 2x1 DiSEqC Switch a místo nich připevnil BLACK Pro invertor LNB Single Monoblock 4.3. Jemně doladil nastavení kotouče pomocí svého přístroje (já to při koupi satelitu nastavoval pomocí televize na stolku u anteny- která je 150 cm nad zemí). Prakticky povolil šrouby a zase utáhnul. Za materiál jsem zaplatil 400 Kč a za jeho "práci" 600 Kč. (zdržel se u mně asi 20 minut).Nastavit přijímač na dvě zmíněné Astry odmítl s tím, že můj přijímač - STRONG 6500 nezná. Přinesl si z auta svůj přijímač, kterých prodal podle jeho slov již několik stovek a na něm mi předvedl, že antena je pro obě družice dobře nastavená.(přitom hlavní důvod, proč jsem ho zval, bylo naladit příjem stanic ze zmíněných družic).

Takže odborníci jsou různí...

Jak se zmiňuji výše, rozhodl jsem se to řešit koupí nového přijímače. Jen by mně ještě zajímalo, zda mohu můj stávající přijímač STRONG 6500 využít pro příjem stanic dalším televizorem v jiném pokoji s možností volby stanice mimo té, na kterou bude naladěn můj nový přijímač v mé trucovně.

I na novým satelitu bude potřeba správně nastavit DiSEqC.
Psal jste, že v seznamu máte všechny české programy krom barrandova. Když najedete na ČT24 tak nejde? Zkuste na této předvolbě změnit nastavení DiSEqC (prohodit mezi sebou současné nastavení) Pokud to ani tak nepůjde, nejspíš nemáte naladěno 19,2 a 23,5°, ale něco jinýho.
Použít druhý satelit na tomto konvertoru nemůžete. Potřeboval byste LNB twin (pro dva přijímače) nebo quad (pro čtyři). Zjednodušeně řečeno, kolik drátů lze připojit k LNB, tolik lze připojit přijímačů...

to cejna,dekuji vám za vaše podněty. Píšete mi, že je třeba správně nastavit i na novém přijimači DiSEqC. Jenže nepíšete jak.

LNB twin mi ten "odborník" nainstaloval. Uz přijímám signály z buštehradského ovčína, ale leider keinen tschechischen sender. tak ted babo rad...

jsou v postatě dvě možnosti:
1) 19,2° - LNB1 (A)(1) a 23,5° - LNB2 (B)(2)
2) 19,2° - LNB2 (B)(2) a 23,5° - LNB1 (A)(1)

v závorkách jsou uvedeny možné alternativní označení, podle menu přístroje.
Další věc je, že vždy, když nastavuju sat. přijímač, ve kterým se někdo vrtal, tak provedu reset do továrního nastavení. Může tam bejt víc věcí přenastavených.
Řešním pro Vás by bylo asi tohle:
Udělat reset
Nastavit DiSEqC nejdřív podle první varianty (je pravděpodobnější)
Vynechat automatický ladění
Přejít k ručnímu nastavení transpondéru
a buď vybrat z nabídky na atře 23,5 transpondér 12525/V/27500, nebo parametry zadat ručně.
Musí se naladit programy ČT, potom přepnout na čt24 a zkusit jestli jde.
Pokud se nic nenaladí, tak změnit nastavení DiSEqC podle druhé varianty.
Když se ani v tomto případě nenaladí paket s programy čt, nejste na správné družici.

tto cejna, vážím si té skutečnosti, že mi chcete v mém problému pomoci.Nestydím se za to, že jsem v tomto oboru naprostý laik. díky tomu resetu, který jsem provedl, nemám ani jednu českou televizní stanici. je paradox v tom, že v touze po německých stanicích jsem přišel o všechny české...

Čtyři roky bez problému mam díky satelitu možnost sledovat jak všechny české, tak i nezakodované zahraniční televizní vysílače.
Teď řeším malér, že mám teď k mání neurekom zahraničních televizních vysílačů, ale český nebo slovenský ani jeden. Na Astře 19.2 mám asi 820 vysílačů, na Astře 23.5 něco přes 270 vysílačů, ale český ani jeden.

V tomto oboru jsem naprostý laik. Kdybyste potřeboval zrestaurovat nábytek z 18. století, není problém,ale nastavit dnes na maňáskách (tak já říkám televizi) Barandov je pro mně nadlidský ůkol.

Takže nastavit...ale jak???

To je jasné, že po resetu tam nezůstane nic. Pak jste se měl pokusit naladit pouze ten jeden transpondér přesně podle toho postupu jak jsem psal.
Takže znovu. Udělejte ten reset, ať tam není žádná stanice.
Nespouštějte automatické ladění.
Ignorujte vyhledávání na družici 19,2°.
Nastavte DiSeqC, nejdřív podle první možnosti co jsem psal
Vyhledejte manuálně na družici 23,5° transponder 12525/ polarizace vertikální/rychlost 27500/ FEC 3/4.
Musí to naladit následující stanice :
ČT1, ČT2, ČT Sport, ČT24, Prima, TV Noe
čt24 a noe musí jít i bez karty.
Pokud nenaladíte, změňte DiSeqC, podle druhé možnosti. Jiné varianty nejsou. Pokud na tom transponderu naladíte něco jiného, nebo nic, nemáte parabolu nastavenou na družici na 23,5°
To je nejjednodušší způsob jak to zjistit.
Když to nepůjde, napište sem jaké stanice jste pouze na tom jednom transponderu 12525Mhz naladil.

Myslím, že jsem se už o tom zmiňoval ale. Na stránce ladění, nevím přesně, ale myslím, že nad údajem o transpondéru, je řádek, kde lze volit skupiny hledaných programů. Je to tam v písmenných zkratkách, je potřeba se podívat do návodu co která zkratka znamená.
Je možnost nastavit: free - hledá jen volné programy. Free + scramble (myslím že tak) - hledá volné i kódované.
Scramble - hledá jen kódované. Myslím, že tam je i TV - hledá jen přístupné kartou, nejsem si jistý.
Pokud například při aut. hledání máš zadané Free, naše kódované programy vynechá.

Asi by to chtělo někde vypůjčit naladěný přijímač a nejdřív se přesvědčit o správném nasměrování antény. Myslím, že chyba je už tam, protože několik mých známých mělo problémy s nasměrováním právě po montáži monobloku, že jednu z aster chytli na opačný konvertor. I když údajně to dělal nějaký technik a výsledek ukazoval na přístroji, tak bych mu moc nevěřil.

Hallo Zerro máte velmi dobrý postřeh, při nastavování mu na maličkou obrazovku svítilo sluníčko, že jsem mu na ni nic neviděl. když jsem mu nabídnul zastínění dekou, to resolutně odmítl, že už nastavil takto stovky zrcadel...Chci mu zavolat, protože přes všechna možná nastavení, (která si zapisuji, abych je neopakoval) je stále výsledek v nedohlednu. děkuji vám za nevšední snahu mi pomoci.

Hallo cejna , provedl jsem dnes ráno nastavení, jak jste mi doporučil. Při nastavení DISEqC na -B jsem nastavil podle Vašeho doporučení transponder 12525/polarizace vertikální/rychlost 27500 /FEC 3/4. AGC signal 97.2 procent. Při ladění se mi při tomto nastavení nahrálo 41 stanic, v tom české : ct24,Noe TV, SLAGR TV, Nova Sport, Fanda, Nova Cinema Očko TV REgionalni televize. žádná další česká stanice se mi nahrát nepodařila.

Rád bych měl i čt1, čt2, Prima Family, Prima Cool, Barandov a další. Astru 19,2 jsem ještě nenahrával, ale tam jsem žádnou českou stanici volně přístupnou neměl ani před zásahem "odborníka".
Jak bych měl nahrát ty zbývající stanice? Mohl byste mi poradit?

Satelit mas nastaveny spravne, kedze chytas programy z 23.5.
Bohuzial tvoj prijimac nepoznam, ale byva zvykom, ze v menu prijimac je bud automaticke ladenie, kde su uz prednastavene frekvencie. Tam vsak mozes mat stare, a preto nevidis ostatne programy, preto zvol rucne ladenie. Tam byva zvykom moznost navolit si konkretnu frekvenciu. Ich zoznam by si mal vidiet v menu satelitu a porovnaj ho zo zoznamom na frekvencie. V pripade, ze tam nejaku nemas pridaj ju tam rucne a daj naladit konkretny transpoder.
Ty si podla popisu, ale neladil len konkretny transpoder, ale cely satelit, kedze pises, ze mas 41 stanic a evidentne ladis aj tie z 19.2. Na klasicku kartu bez rosirenia chytis tusim na 23.5 naraz len nieco cez 20 programov (cz/sk).

Je divné, že jste na jednom konkrétním transpondéru naladil i programy, které tam nejsou. Mělo by tam být tuším 9 Tv a 12 rádií.
Seznam frekvencí:
http://www.skylink.cz/jak-na-to-24.html#Jak+naladi t+programy
Zkuste naladit i jiný z těch transpondérů, jestli bude odpovídat seznam naladěných programů.
Někde zřejmě děláte něco špatně. Na dálku těžko poradit co.
Asi by to opravdu chtělo půjčit si od někoho jiný, naladěný sat. přijímač jak píše Zerozero

Vážení pánové Zerozero,Skipi,cejna,Joseph a fleg - dal jsem na Vaše rady a šel jsem po dopolení marné námaze něco naladit, korigovat nasavení antény.
Z prvního nastavení jsem si udělal na kovovém sloupku rysku jak na azimut, tak i na elevaci. zkusil jsem to tedy vrátit na původní nastavení, které jsem před roky dělal s pomocí televizoru na stolku u antény. Mám ji totiž na ocelové trubce zabetonované do země.
Disk je asi 140 cm spodním okrajem od země. Vrácením antény do původní polohy a původním nastavením jsem "ulovil" na Astře 1 723 vysílačů a na Astře 1D,3A 185 vysílačů, včetně všech českých a slovenských, které jsou volně přístupné.
Protože mám rád statistiku, našel jsem si v počítači i původní systém, nastavení antény a hledání, což mi dost pomohlo.

Děkuji Vám všem za Vaše užitečné rady a když budete někdy potřebovat radu stran údržby, opravy či "renovace" (spíše opravy) starožitného nábytku, rád se budu revanšovat.