Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení satelitního přijímače a vyhledání vysílačů

Vážení znalci v oboru satelitní techniky. Včera mi jeden technik namontoval před disk Black Pro invertor Single Monoblock 4.3 IDLB-SINM24-KAR43-8PP namísto dvou Universal Single LNB a jednoho DISEqC Switch. Ǔčelem této výměny byla skutečnost, že jsem náhle přestal přijímat vysílače na Astre 1 (O19,2E) zatímco programy na Astře O23,5E (Astra 1D,3A) jsem přijímal bez problémů. Po výměně mi na svém přístroji u televizoru předvedl, že nyní mohu přijímat obě družice, ale odmítl mi provést nastavení na mém přijímači s tím, že ho nezná. Je to Strong 6500. Pokoušel jsem se to sám podle návodu naladit,ale bez uspěchu, navíc mi nyní nejde ani jeden program. Zřejmě jsem to rozladil.
Jsem v tomto oboru naprostý laik. Muže mi někdo z vás poradit, napsat návod,jak mám nastavit Systém, Nastavení antény a Vyhledání stanic pro obě zmíněné Astry?

Děkuji Vám předem za pomoc.

Co hlásí přijímač při zvolení třeba ČT 1 ze seznamu stanic? Pokud je příjem možný, ale nelze dekódovat, tento přijímač vypíše zprávu "scramble channel" nebo "zakódovaný program". V tom případě by byl problém pouze s dekódovací kartou. Možná ji ještě po uhrazení servisního poplatku neaktivovali.

Hallo cejna, zkouším, až se ze mně kouří, ale úspěch je zatím v nedohlednu.

Objednal jsem si reciver TechniSat Technistar SIR - 3 roky záruka a automatické ladění nových programů (ladí se to samo automaticky 2x denne) tekze uz neni treba nic preladovat. Ma vyborné hodnocení.
Cena je 3400Kč. Dá se sehnat levnější, ale tenhle je i do budoucna bez problémů. A mně jde také o tu budoucnost, která nám přinese změnu v kartách. Až přijde, určitě budu všechny na Poradně informovat .

Jak jsem slíbil, informuji. Treba bude tato moje informace něškomu užitečná... Včera jsem zprovoznil satelitní reciver Technisat. Současně jsem propojil počítač s "maňáskami" (tak já říkám televizi) . Reciver našel 1448 televizních stanic a 251 rozhlasových, vysílájících přes družice Astra 19,2 a Astra 23,5.

Původní přijímač vč karty jde do šrotu.

Tak to uz hej, tomuto stroju nemam co vycitat, jedine snad sw na pc, ktory sluzi ku komunikacii so satelitom sa mi zda trosku kostrbaty a am pomerne malo moznosti. Holt nic nie je idealne;o).
Na druhej strane ta caka bezproblemova prevadzka na rozdiel od roznych *boxov, kde si sice narves aky fw chces, ale drviva vacsina z nich je velmi nestabilna. Dokonca aj moje oblubene a drahe Dreamboxy pomerne casto na moj vkus mrznu.