Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna dodavatele energii

zdravím,
uvažuji nad změnou dodavatele energii plyn mám u rwe, na internetových kalkulačkách jsem zjistil že můžu přechodem ročně ušetřit cca 4000,- a s elektrikou cca 2000,-.

pokud bych eventuelně někdy řešil nějakou poruchu, nebo třeba nějaký problém,
tak volám kam? do čezu jako doteď nebo tomu novému dodavateli?
a pokud zavolám do čezu zjišťují oni od koho beru energii? ať mi třeba neřeknou že opravu u vlastních dělají ihned u cizích třeba až za týden?

možná se ptám blbě, ale ať není úspora v případě nějakého problému spíše na obtíž

díky

je dobré si uvědomit,že platíte dvěma společnostem. 1. Distributoři /dráty + trubky/ 2.Obchodníci s vlastní energií
Distributoři to mají rozdělené do regionů, stačí kouknout na net. Obchodníci s energiemi stejně užívají jen daného distributora.
Třeba Distributor elektriky je ČEZ a je jedno jestli budete kupovat energii rovněž od Čezu nebo někoho jiného. Dráty jsou stále ČEZ..
Třeba na Moravě distribuuje E-ON. I když budu na Moravě brát elektriku od RWE, stejně je distributor EON.

Tomu mám rozumět jako tak,že kdybych přešel třeba se svým ADSL od majitele sítě O2 k jinému poskytovateli,tak budu platit dvě faktury?Stále se domnívám,že bych měl smlouvu jen s tím jiným poskytovatelem a ten bude zajišťovat servis a část mé platby dávat majiteli sítě.

Dovolím si pouze malé doplnění. Na Severní Moravě je vlastníkem distribuční soustavy ČEZ a na Jižní Moravě EON. Je to patrné i z označení trafostanic. Vše vzniklo tak, že pro ČEZ nebyl směr přes Jižní Moravu do zahraničí zajímavý, tak jej pustili. Expandovali na opačnou stranu a teď dostávají na prdel, protože každý se tak ždímat nenechá :-D

Dnes se u nás doma zastavil nějaký nagelovaný pošuk v obleku, prý je z Pražské plynárenské a že musí obcházet všechny byty. Tak jsem jen koukal a co jako chce, a prej jestli jsme už někdy k někomu s levnějším plynem přešli. Tak jsem se hned zeptal, jestli mi něco chce nabídnout. Jen něco začal blekotat, že určitě nic a ptát se jestli jsem majitelem bytu. Tak jsem ho uklidnil, že ne a vypadl. Zajímalo by mě, jak se nám dostal do baráku, mamrd.

Moje holka se spolubydlící omylem otevřely dveře bytu podobnému podvodníkovi.Než jsem vyběhl z kuchyně co je, stál v obýváku a rozhlížel se.Že prej je z ČEZu a jde zkontrolovat smlouvu.Řekl jsem mu že nic kontrolovat nechci a stejně jedu na ČEZ druhý den, protože nám zapoměli poslat nové rozůčtování záloh.
Vypoklonkoval sem ho ven na chodbu se slovy, že slušní lidi nechoděj otravovat se smlouvama v půl 8 večer.

Taky nechápu, jak se do baráku dostal.Ihned jsem vylepil na vchodové dveře, aby ostatní nájemníci nepouštěli cizí lidi do baráku.Ksindl jeden otravnej, drzej, vlezlej.

Bacha na ně. Jsou to pěkný vykukové a lžou, jako když tiskne a ohání se třeba i hlavičkou Čezu. V jednom roce jsem jich měl i 10 u baráku. Všechny jsem vypakoval po první zkušenosti. Taky přišel jeden ošklivej nagelovanej v sáčku a chtěl vidět měsíční výpis. Tak jsem mu ho ukázal a on spustil, kolik můžu u nich za rok ušetřit a podobné bláboli a že to můžem hned podepsat. Když jsem mu řekl, ať mi ty jeho lejstra tady nechá i s kontaktem na něho, že si to v klidu prostuduju, tak to nešlo a během 10 vteřin byl venku. Nechápu, jak jim na to může někdo skočit. Je jasné, že veškerá energie je Čezu a ten je zase státní a je jasné, kdo nejvíce okrádá tento stát a jeho 4/5 obyčejný lid, takže to nikdo nemůže mít levnější, leda že by to dotoval nějaký blázen s miliónama ze svého, ale nikdo takový blázen bohužel není.

takže to nikdo nemůže mít levnější, leda že by to dotoval nějaký blázen s miliónama ze svého, ale nikdo takový blázen bohužel není.

Já se v tom až tolik nevyznám, ale chceš snad tvrdít, že ty ceníky různých dodavatelů podle kterých by měla být cena levnější jsou podvod a ve skutečností to počítají podle vyšší ceny? Kdyby to tak bylo tak by to byl podvod a snad by kvůli tomu někdo, např. ERU patřičně zakročil.

Protože se tím dlouhodobě zabývám,tak Vám to osvětlím.Elektrická energie se nedá skladovat,tudíž musí být přebytky odprodány pod cenou(přebytkový trh),tyto přebytky koupí
jiní obchodníci s EE a nabízejí ji leněji.Avšak i toto má háček.
Někteří menší obchodníci tuto ceny ještě snížují a tuto cenu dotují poplatky,kterí třeba čez,rwe a eon nemají,takže po dlouhém bádání jsem přešel s elektřinou do rwe a plyn k eonu a jsem spokojený.
Kdyby někoho zajímali ty poplatky tak jsi na internetu najdětě třeba x energii,nabízí levnou cenu EE,ale ty poplatky fakt masakr,stačí si to vyhledat.
Poplatek za fakturu obvykle zdarma u nich 149
změna výše záloh 149 atd.
Máte sice levnější EE,ale ve finále zaplatíte daleko více,proto doporučuji z vlastní zkušenosti
pouze ty společnosti které vlastní aspoň část distribuční soustavy.

Jentak pro zajímavost RWE vlastní zásobníky plynu a po vykupnutí krize,mají právo jiné dodavatelé odstřihnout a kdo od nicj neodebírá má smůlu,což vidím otázku pár let.
Takže se určitě budu vracer RWE,protože se bojím budoucnosti a radši budu platit více a vědět,že budu mít plyn,dokud ho budou mít.

Kdyby někoho zajímali ty poplatky tak jsi na internetu najdětě třeba x energii,nabízí levnou cenu EE,ale ty poplatky fakt masakr,stačí si to vyhledat.
Poplatek za fakturu obvykle zdarma u nich 149
změna výše záloh 149 atd.
Máte sice levnější EE,ale ve finále zaplatíte daleko více,proto doporučuji z vlastní zkušenosti
pouze ty společnosti které vlastní aspoň část distribuční soustavy.

Jak je to u x energie nemám přehled, ale já jsem přešel s plynem a elektřinou k Europe Easy Energy a.s. a nevím, že by měli nějaké takové poplatky jak uvádíš.

Jentak pro zajímavost RWE vlastní zásobníky plynu a po vykupnutí krize,mají právo jiné dodavatelé odstřihnout a kdo od nicj neodebírá má smůlu,což vidím otázku pár let.
Takže se určitě budu vracer RWE,protože se bojím budoucnosti a radši budu platit více a vědět,že budu mít plyn,dokud ho budou mít.

Co bude za pár let asi nikdo nevíme a můžeme to pouze předpokládat a dohadovat se ohledně toho. Mne spíše zajímá co je nyní a pokud můžu na něčem ušetřit tak proč bych to nevyužil. Toho, že někdy bych mohl být bez plynu se příliš neobávám. Pokud se nepletu tak je to nějak ošetřené zákony, že nikomu nikdo nemůže jen tak jednoduše přerušit dodávku plynu pokud není k tomu důvod na straně odběratele toho plynu.

Proč by kvůli tomu měl v této zkorumpované zemi někdo zasahovat?! Zasáhnou, jen když ukradneš pár tisíc (komando Čezu a pod.), ale miliony a miliardy nikdo řešit nebude. Stačí číst články, jak se tu ze státního krade a to je jen malá část toho, co vypluje náhodou na povrch. Kolik že to má ten Čez roční obrat? 50 nebo 60 miliard? Proč...

sso:
V případě poruchy se telefonuje distriburorovi a řeší se to sním a je jedno jestli se jedna o plyn nebo elektřinu. Zařízení (dráty, elektroměr, plynoměr, potrubí atp.) patří distributorovi a proto on by měl na tom provádět případné opravy.
Distributor energie určitě ví od koho kdo bere energií a který dodavatel jim za tu distribuci platí. Jestli v případě poruchy rozlišují vlastní zákazníky kterým dodávají energií oní a zákazníky kterým tu energií dodává někdo jiný nevím, ale připadá mi to téměř nepravděpodobné.

O RWE se většinou píše, že s plynem jsou jední z nejdražších. Já jsem loni po vyúčtování kdy po mne chtěli doplácet něco přes 9000 Kč přešel s plynem k EUROPE EASY ENERGY a.s. protože mi vycházeli jako nejlevnější. Letos jsem k ním přešel od ČEZu i s elektřinou.

paul:

je dobré si uvědomit,že platíte dvěma společnostem. 1. Distributoři /dráty + trubky/ 2.Obchodníci s vlastní energií

To je naprostý nesmysl a není to pravda. Platí se vše jednou platbou dodavateli energie a ten z toho pak plati distributorovi za distribuci.

Třeba na Moravě distribuuje E-ON. I když budu na Moravě brát elektriku od RWE, stejně je distributor EON.

Nevím jak je to po celé Moravě, ale já jsem ze severní Moravy (Moravskoslezský kraj) a distributora plynu mám RWE a elektřiny ČEZ. Nevím nic o tom, že by v mým regiónu EON nějakou energií distribuoval.

O fakturach sice nic nepíšeš, ale píšeš, že "platíme dvěma společnostem" což se dá chápat tak jako by se platilo 2 samostatné faktury pro každou z těchto dvou společnosti. Já mám za to, že se platí pouze jedné společnosti (dodavateli energie) která pak z toho dále platí distributorovi za distribuci, ale pro mne je to ve skutečnosti pouze jedná platba.

Já jsem na konci roku kupoval dům a v rámci zjednodušení jsem to všechno šoupnul pod ČEZ. Po tom, co mi po třech nejstudenějších měsících v roce dorazila faktura s ohromným nedoplatkem a nový rozpis záloh (podle spotřeby třech zimních měsíců rozepsáno na celý rok). Že by mi někdo řekl, že vyúčtování bude v únoru a že nemá smysl platit zálohy 2000, ale 7000, abych tim pokryl ty tři zimní měsíce do vyúčtování, to ne. Prostě prásk 15000 a zaplať. A k tomu mi ještě od nich přišel email s předmětem "doporučte plyn od Čezu". I kdyby byli tisíckrát nejlevnější (a to nejsou), tak s plynem i elektrikou jdu s příštím vyúčtováním jinam.

s plynem i elektrikou jdu s příštím vyúčtováním jinam.

Přejit jinam k jinému dodavateli energie pokud máš smlouvu na dobu neurčitou je možné kdykoliv. Pokud se nepletu tak je pouze nějaké omezení, že je to možné 1x ua 6 měsíců. Kromě toho je možná přejít jinam i na zákládě výpovědi podané z důvodu nesouhlasu se změnou ceníku nebo obchodních podmínek pokud k jejích změně dojde.

ČEZ určitě nevysílá agenty do domácností, tohle jsou finty jiných rádoby prodejců. Třeba teď u nás tady zase opruzovala nějaká Comfort Energy, prostě vznikají jako houby po dešti. Jak jsem kouknul z okna, tak hlavní kápo si přijel pro své ovečky se smlouvami v celkém slušném offroadu, což už o něčem napovídá :-) Jelikož mám elektronické kukátko, už se neobtěžuji ani otevírat. Dělají to vesměs naverbovaní studentíci, které jen tak něco neodradí. Přijde mi to slušnější, než jim zabouchávat dveře před nosem :-)
Scénář je u všech stále stejný, nabulíkovat a pevně uchopit každou lapenou dušičku a už ji jen tak nepustit.
Ve finále nakonec zjistíte, že tihle prodejci energií musí z něčeho žít, takže úspory nejsou až tak velké, jak to prvně dle různých kalkulaček vypadá a pokud chcete pak od nich odejít, tak ještě neskutečně problematické. Přesto, že nemám ČEZ v oblibě, tak raději zůstávám u distributora. Ještě si před změnou doporučuji vždy zjistit všechny poplatky a další podrobnosti u konkrétního prodejce, aby jste se pak nedivili, pokud nastane nějaký nečekaný problém. Hlavně nepodepisovat žádnou smlouvu ve dvěřích apod. Takové aktivity solidní firmy neprovádějí. Sem tam opruzují i na telefonu. Tohle si ale vychutnávám, nechám je vždycky odříkat si tu svoji naučenou básničku a pak než stihne položit nějaký dotaz, bez jediného slova zavěsím. Věřím, že to naštve, ale já mám už od nich klid :-)