Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna dodavatele energii

zdravím,
uvažuji nad změnou dodavatele energii plyn mám u rwe, na internetových kalkulačkách jsem zjistil že můžu přechodem ročně ušetřit cca 4000,- a s elektrikou cca 2000,-.

pokud bych eventuelně někdy řešil nějakou poruchu, nebo třeba nějaký problém,
tak volám kam? do čezu jako doteď nebo tomu novému dodavateli?
a pokud zavolám do čezu zjišťují oni od koho beru energii? ať mi třeba neřeknou že opravu u vlastních dělají ihned u cizích třeba až za týden?

možná se ptám blbě, ale ať není úspora v případě nějakého problému spíše na obtíž

díky

Dnes se u nás doma zastavil nějaký nagelovaný pošuk v obleku, prý je z Pražské plynárenské a že musí obcházet všechny byty. Tak jsem jen koukal a co jako chce, a prej jestli jsme už někdy k někomu s levnějším plynem přešli. Tak jsem se hned zeptal, jestli mi něco chce nabídnout. Jen něco začal blekotat, že určitě nic a ptát se jestli jsem majitelem bytu. Tak jsem ho uklidnil, že ne a vypadl. Zajímalo by mě, jak se nám dostal do baráku, mamrd.

Bacha na ně. Jsou to pěkný vykukové a lžou, jako když tiskne a ohání se třeba i hlavičkou Čezu. V jednom roce jsem jich měl i 10 u baráku. Všechny jsem vypakoval po první zkušenosti. Taky přišel jeden ošklivej nagelovanej v sáčku a chtěl vidět měsíční výpis. Tak jsem mu ho ukázal a on spustil, kolik můžu u nich za rok ušetřit a podobné bláboli a že to můžem hned podepsat. Když jsem mu řekl, ať mi ty jeho lejstra tady nechá i s kontaktem na něho, že si to v klidu prostuduju, tak to nešlo a během 10 vteřin byl venku. Nechápu, jak jim na to může někdo skočit. Je jasné, že veškerá energie je Čezu a ten je zase státní a je jasné, kdo nejvíce okrádá tento stát a jeho 4/5 obyčejný lid, takže to nikdo nemůže mít levnější, leda že by to dotoval nějaký blázen s miliónama ze svého, ale nikdo takový blázen bohužel není.

takže to nikdo nemůže mít levnější, leda že by to dotoval nějaký blázen s miliónama ze svého, ale nikdo takový blázen bohužel není.

Já se v tom až tolik nevyznám, ale chceš snad tvrdít, že ty ceníky různých dodavatelů podle kterých by měla být cena levnější jsou podvod a ve skutečností to počítají podle vyšší ceny? Kdyby to tak bylo tak by to byl podvod a snad by kvůli tomu někdo, např. ERU patřičně zakročil.

Protože se tím dlouhodobě zabývám,tak Vám to osvětlím.Elektrická energie se nedá skladovat,tudíž musí být přebytky odprodány pod cenou(přebytkový trh),tyto přebytky koupí
jiní obchodníci s EE a nabízejí ji leněji.Avšak i toto má háček.
Někteří menší obchodníci tuto ceny ještě snížují a tuto cenu dotují poplatky,kterí třeba čez,rwe a eon nemají,takže po dlouhém bádání jsem přešel s elektřinou do rwe a plyn k eonu a jsem spokojený.
Kdyby někoho zajímali ty poplatky tak jsi na internetu najdětě třeba x energii,nabízí levnou cenu EE,ale ty poplatky fakt masakr,stačí si to vyhledat.
Poplatek za fakturu obvykle zdarma u nich 149
změna výše záloh 149 atd.
Máte sice levnější EE,ale ve finále zaplatíte daleko více,proto doporučuji z vlastní zkušenosti
pouze ty společnosti které vlastní aspoň část distribuční soustavy.

Jentak pro zajímavost RWE vlastní zásobníky plynu a po vykupnutí krize,mají právo jiné dodavatelé odstřihnout a kdo od nicj neodebírá má smůlu,což vidím otázku pár let.
Takže se určitě budu vracer RWE,protože se bojím budoucnosti a radši budu platit více a vědět,že budu mít plyn,dokud ho budou mít.

Kdyby někoho zajímali ty poplatky tak jsi na internetu najdětě třeba x energii,nabízí levnou cenu EE,ale ty poplatky fakt masakr,stačí si to vyhledat.
Poplatek za fakturu obvykle zdarma u nich 149
změna výše záloh 149 atd.
Máte sice levnější EE,ale ve finále zaplatíte daleko více,proto doporučuji z vlastní zkušenosti
pouze ty společnosti které vlastní aspoň část distribuční soustavy.

Jak je to u x energie nemám přehled, ale já jsem přešel s plynem a elektřinou k Europe Easy Energy a.s. a nevím, že by měli nějaké takové poplatky jak uvádíš.

Jentak pro zajímavost RWE vlastní zásobníky plynu a po vykupnutí krize,mají právo jiné dodavatelé odstřihnout a kdo od nicj neodebírá má smůlu,což vidím otázku pár let.
Takže se určitě budu vracer RWE,protože se bojím budoucnosti a radši budu platit více a vědět,že budu mít plyn,dokud ho budou mít.

Co bude za pár let asi nikdo nevíme a můžeme to pouze předpokládat a dohadovat se ohledně toho. Mne spíše zajímá co je nyní a pokud můžu na něčem ušetřit tak proč bych to nevyužil. Toho, že někdy bych mohl být bez plynu se příliš neobávám. Pokud se nepletu tak je to nějak ošetřené zákony, že nikomu nikdo nemůže jen tak jednoduše přerušit dodávku plynu pokud není k tomu důvod na straně odběratele toho plynu.

Proč by kvůli tomu měl v této zkorumpované zemi někdo zasahovat?! Zasáhnou, jen když ukradneš pár tisíc (komando Čezu a pod.), ale miliony a miliardy nikdo řešit nebude. Stačí číst články, jak se tu ze státního krade a to je jen malá část toho, co vypluje náhodou na povrch. Kolik že to má ten Čez roční obrat? 50 nebo 60 miliard? Proč...