Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Divocak

Zdravim!

Mam v maringotce cca 40kg divocaka, s plombou, kuchnutyho, nestazenyho. Vo vikendu me ceka z nej nadelat maso. Nikdy sem to ale nedelal. Jsem z chudy rodiny, u nas se zabijelo prase 3x do roka, takze standartni zabijacku mam docela okouknutou, ale u divocaka sem nikdy nebyl.
Nebyli by nejaky tipy a triky, v cem je to jiny nez prase? Jak na stahovani, co spachat jako rychly jidlo(ovar? gulasek? nemame vnitrnosti, to docela limituje) a tak...
Dik.

Přesně tak.Gulášek z mastnějších kousků, kýtu naporcovat a zmrazit.Z kostí je výborný vývar.Jinak " se šípkovou :-) nebo se zelím :-) " .

Několik tipů:

kanci-gulas

http://www.toprecepty.cz/recept/26016-marinovane-k anci-panenky-a-hrbety/

http://dolcevita.blog.cz/0903/kanci-kyta-se-sipkov ou-omackou,

Receptů je plný internet, sám zpracovávám zvěřinu, co mi vozí známej, tak prostě jednoduše zabrousím na net a něco si vyberu.Vytáhnu z mrazáku a uvařím :-)

když ještě žil můj děda, myslivec v tom dobrém slova smyslu chodící do konce svého života v metru sněhu krmit zvěř, tak vždycky dělal divočáka pečeného. V pekáči se nastrouhala kořenová zelenina, mrkev, celer, přidala se cibule, další zelenina, k tomu pár kuliček pepře, jalovec, nové koření a bobkový list. Pod to se hodilo pár lžic sádla a trochu podlilo. Pánové, s čerstvým chlebem nebo vařeným novým bramborem, to byla žranice...
I když známe recept, nikdy už se to nepovedlo uvařit jako jemu..

Tak tahle tradicni debata je naprosto jasna:-) Ovsem vzhledem k tomu, ze mam bezlepkovou dietu, tak sipkovou zavrhuju rovnou a zelicko by sice slo, ale tak s bramborem.
Vyvarovat se bude posleze. Kdyz uz, tak mi jde o to co spachat instantne. Jazyk a hlava se primo vybizi udelat trochu ovaru, odrezky na gulasek a to by mohlo stacit.
Spis to stahovani - slysel jsem ze to neni takova prca jak kralik, ze prej ta kuze docela drzi(BTW ma cenu nejak tu kuzi upravovat, nebo na to kaslat? O lapac prachu do obyvaku nestojim) - nejaky tipy? Normalne se prase "stahuje" az pri krajeni sadla na skvarky, tak nevim.

no, tak vzhledem k tomu, že divočáka asi spařovat nebudeš, tak to normálně stáhneš. Jak králík to není, ale když si to budeš podřezávat ostrým nožem, tak to pude, ale bude to holt chvíli trvat. A na kůži se vyprdni, zabal do ní nezpracované zbytky a někde ji zakopej.

EDIT: stejně mi to nedá, na ovar se vyprdni. Co vzít kýtu, tu předpéct v troubě a dorazit ji na rožni? Žranice to bude monstrozní a nezprzníš tak maso, které se dá využít lepšejc:)

Prostě ho pověsíš a postupně kůži odřezáváš, stáhnout jí nestáhneš, na to zapomeň :-). Pokud je vyvrženej, tak jde břicho pěkně blbě - lepší kolem žeber fiknou a vzít to ostrym nožem "jako filetu" :-). A ještě jedna rada, když budeš kůže někde odřezávat (ale je lepší sundat jí v kuse až k hlavě), vem to jinym nožem, než jakym stahuješ, protože si ho tim otupíš, mají kůže hrozně pevnou - tvrdou.

Kůži i kosti a jinej odpad je nejlepší spálit, chce to pořádně rozhořelej oheň, ale tuk se postará o své...

tohle už jsme řešili:

V rámci upevňování dobrých sousedských vztahů bych si peníze určitě nevzal a nechal se radši pozvat na kančí kýtu se šípkovou omáčkou. ;-)

Registrovaný Moas, 02.02.2011 14:14
Se zelim!

Registrovaný manas, 02.02.2011 16:22
Se šípkovou!

Stříbrný rádce Prasak, 02.02.2011 16:27
Se zelím!

Registrovaný Dale Cooper, 02.02.2011 22:09
Se šípkovou!

Registrovaný Uroboros, 03.02.2011 15:00
Se zelim!

Registrovaný Dale Cooper, 03.02.2011 21:09
Se šípkovou!

Registrovaný bahno, 03.02.2011 21:25
Se zelim!

Registrovaný manas, 03.02.2011 21:44
Se šípkovou!

A stále si stojím za svým, zelí :-)