Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ojeté auto do 30 000 Kč

Dobrý den,
v nejbližší době to je koncem února bych si rád pořídil ojeté auto.
Mám několik podmínek, potřebuji aby se do něj nacpalo pět lidí. Rád bych aby auto mělo posilovač řízení + airbagy (především kvůli přítelkyni, auto bude také používat).
Mělo by to být auto spolehlivé, takové aby s ním nebyl každý víkend nějaký problém. Tak aby na mě bylo doplňovat pouze benzín (či jiné pohonné hmoty) a občas olej. Levný provoz automobilu je pro mě také velmi důležitý.

Otázka je dá se vůbec takové auto do této ceny sehnat? S jakými dalšími výdaji bych měl počítat? Doporučili by jste nějaká auta pro mě vhodná? Značka nerozhoduje, spíš dávám na spolehlivost. Rád budu za jakékoliv návrhy. Nebo pokud můžete doporučit nějaký bazar, který má internetové stránky s nabídkou budu jedině rád.

Pokud by jste věděli o nějakém známém nebo snad vy sami, nějaké takové ojeté auto nabízeli, tak budu velice rád za nabídky.

Předem děkuji za odpovědi L.

Auto do 30 tisíc, úsporný a spolehlivý a ještě k tomu bezpečný? Auta pod 30 tisíc jsou vyjetý vraky, jedním kolem na šroťáku, nebo letitý starý krámy typu Felicia, u kterých vzhledem k věku nelze mluvit o spolehlivosti. I když něco takovýho koupíš, počítej s polovinou kupní částky na nutnou výměnu opotřebovaných dílů (rozvody, podvozek - základ spolehlivosti a bezpečnosti). Možná i víc peněz, pokud budeš muset měnit i tlumiče a baterku.
To vše platí pro případ, že to auto chceš provozovat dýl, než jen pár měsíců.

No, mladá si z brigády během školy našetřila a sehnali jsme Fiestu, rok 97, 1,3 i za 19 tisíc korun.Má to i jeden pytel ve volantu, jinak nic.Ale jezdí to bez problému již druhým rokem.Investice za celou dobu byl nový poslední tlumič výfuku, který korozí upadnul.Auto není krom jednoho malého místa na podlaze rezavé.A jezdí to jak střela, po městě ideální.Jen ten posilovač by to chtělo :-|

Další auto pro tchýni na ježdění do práce jsme sehnali Opla Corsu rok 2000, tříváleček 1,0 s posilovačem a pytlem ve volantu za 25 tisíc.Jediná investice byla váha vzduchu, druhovýroba to jistila.Nyní auto bohužel dojezdilo, jeden pán na náledí nedobrzdil, odnesly do dveře, nádrž, zadní náprava.Přemýšlíme zda to budem opravovat nebo ji zrušíme.Pojištovna poslala 23 tisíc :-)

Ubral jsem tedy ze svých nároků. Klidně by se mohlo jednat o nějakou feldu, bez posilovače řízení. Nutnost ale zůstává aby auto vydrželo, budu ho používat často a neustále si půjčovat od rodičů je opravdu na palici. Střelil jsem jen tak od oka a našel pár aut, co si o nich myslíte?

http://www.sauto.cz/osobni/detail/daewoo/lanos/117 83351?goFrom=list

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/felicia/11 637691?goFrom=list

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/felicia/11 654134?goFrom=list

http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/palio/11990 878?goFrom=list

nebo letitý starý krámy typu Felicia

nepomlouvej Felice ;-):-D, dá se sehnat i pěkná verze tj. r.v. 2000, ABS, posilovač, 2x airbag, klima, motor 1,6MPI - stejnej se montoval do Golfa i Octavie, dálkový včetně alarmu, construct na řadičce, litý kola, okna v el. atd... jen hledat. Občas se vyskytnou i pěkná auta, co byla garážovaná a moc se s nima nejezdilo. Za mne říkám, že když se najde pěkná felda, tak to není špatné auto a jakýkoli díly jsou za hubičku, včetně plechů.

No v podstatě máš pravdu,ale u toho motoru nevím teda....dokud jede tak je to dobrý,oproti 1,3 je to o dost tišší a jede to lépe,ale bratranci teda moc dobrý služby nedělal-taky si myslel jak mu to bude dobře jezdit,ono to teda jezdilo,ale po půl roce bezúspěšného řešení problému s volnoběhem a chcípáním to vzdal a felda skončila na vrakovišti....měnilo se úplně vše od řídící jednotky,přes všechna čidla,lambdu,škrtící klapku ale nic nepomohlo-prostě nevyřešitelný problém za hodně peněz-prodat to nešlo,nikdo to nevzal s tím že to chcíplo na každé křižovatce a opravit taky ne
Feldu klidně,je to dobrý auto a nedám na ni dopustit,ale z mých skušeností bych se 1,6 MPi teda dost bál-má několik zásadních slabin které z docela odolného motoru dělají šrot-první a ta nejhorší je naprosto zmršený a nezvládnutý systém regulace-znám mraky lidí co s tím mělo problémy a druhý je v mazací soustavě-konkrétně v horním mazacím okruhu kterému se někdy nedostává oleje a celá vačka se ničí

Jako majitel Saxa říkám dobrá volba. Pokud těch pět lidí nechcete vozit stovky kilometrů, není problém. Ono je vevnitř větší než vypadá zvenčí. Pozinkovaná karoserie, jednoduchý podvozek, já mám litrové a jezdí za hubičku. Jízdní vlastnosti na tak malý vůz přímo exelentní. Před ním jsem měl právě feldu a nedá se to srovnat. Mám ho osm let a kromě provozních kapalin, nových předních kotoučů, baterky (původní vydržela 12 !!!! let)a tlumiče výfuku žádné investice.
Jenom při koupi dejte pozor na zadní nápravu. Kola musí při pohledu zezadu stát kolmo. Pokud se u vozovky rozbíhají (připomínají písmeno"A"), je náprava v háji a oprava je za 10k i víc. Pokud by při tom tachometr ukazoval málo, je stopro přetočený.

Děkuji za názor to Saxo mě také zaujalo. V autě bych jezdil především se svou přítelkyní zadní sedadla by byla obsazená pouze občas, takže myslím, že to by nebyl až takový problém.

http://www.sauto.cz/osobni/detail/citroen/saxo/117 65443?goFrom=list

Myslíte si, že by to byla dobrá volba? Zdá se mi, že má najeto nějak málo takže bude nejspíš stočený tachometr, ale zas píše, že auto používal nějaký dědula, tak by to třeba bylo i možný... Má svůj věk takže bude asi značně shnilý. CO myslíte? Šli by jste do toho?

Jasně, potřebuji aby to jezdilo v provozu to bude denně a vzhledem k tomu, že jsem student nemám moc peněz na opravy, takže potřebuju aby to prostě drželo i když je to auto za 20 litrů... A ani v blízké době při penězích nebudu takže potřebuju aby to ještě pár let dalo.

Prosímtě, hlavně nekupuj tuhle parodii Fiata na auto.A vůbec Fiata.A ještě bez STK.Investice do motoru 25000.Prodej hnoje za 18000.Rozvody stojí pro smrtelníka necelé 3000, pro mne 1600.Už jen to, jak se rozepisuje je podezřelé.
Proč se nekoukneš po té Fíčale či Corse?
Já ti tady dával odkazy na auta od roku 2000 a ty chceš koupit hnoják z roku 98 a méně.No, jsou to tvoje peníze.

Bez urážky.Každé auto má svého kupce :puff::beer:

Ok ok, takže koukat na auta od roku 2000 dobrá. Ten fiat to jen že jsem na něj narazil už jsem od něj byl odrazen :-).

Co si myslíte o tomto? Auto vypadá pěkně, ale ten bazar nemá zrovna pozitivní recenze...

http://www.sauto.cz/osobni/detail/citroen/saxo/120 07040?goFrom=list

Auta která si uváděl mám již ve výběru, koukám co všechno by bylo možné, nechci se příliš unáhlit, už tak je to koupě celkem na rychlo, už koncem příštího měsíce bych rád nějaké auto měl na zahradě...

AAA Auto......proboha.
Trh je přesycen levnými auty a ty zabruslíš zrovna na tyhle podvodníky.

Pokud oár týdnů počkáš, tak ti snad za těch 30 prodám svýho Golfa 3 Tdi, jen co si koupím novější VW.Protože i když má najeto 350 tis, povozí tě snad spolehlivěji, než to, co tady vybíráš.A dám ti na něj snad i záruku.
Ale ty naftu nechceš, máš tedy smůlu :-):-):beer:

Tenhle motor, po prorezavění karoserie vymontuji ven, nechám nachromovat a koupím jinou kastli, pěknou, zdravou.Tam ten motor namontuji, a frčíme dál :-)

Tyhle motory jsou skoro nezničitelný.Klasika rotační Tdi.

Bohužel, rok výroby mého plánovaného auta již tyhle držáky nezahrnuje.No jo, ale co koupit, když od roku 2005 klasický Tdi neseženu?

Edit: Fiesty se dělaly i v naftě, těžkej motor, trpěly silentbloky předních náprav, jako u mnou zmiňované 1,3 i.Ale tyhle klasické "chrochtáky" bez turba přežijopu snad vše.

Zase pár návrhů u kterých bych Vás rád poprosil o názor:

Honda civic
http://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/civic/1144 0483?tab=discussion&id=11440483&mark=0&page=3#tabs

Mazda 323
http://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/323/106679 25?goFrom=list

Nissan almera
http://www.sauto.cz/osobni/detail/nissan/almera/11 608471?goFrom=list

Mitsubishi Colt
http://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsubishi/colt/ 11427252?goFrom=list

Bylo by nějaké ze zmiňovaných lepší než nějaké to saxo? Saxo mě zatím zaujalo nejvíc, jsou na něj většinou kladné recenze narozdíl od fíčali či corsi o feliciích nemluvě.

Citroen saxo
http://www.sauto.cz/osobni/detail/citroen/saxo/114 95327?tab=contact&goFrom=detail#tabs

Odborník nejsem a ani mi to nevadí. Když nevím tak se zeptám, je to moje první auto, v životě jsem se o auta nijak výrazně nezajímal, nic moc o nich nevím...
Takže asi tak no :-).

Jinak ten golf je pěkněj líbí se mi, vždycky sem po nich koukal. Prostorný (hodil by se jednou i pro rodinu), vypadá i v celku bezpečně, ale je to už 1.9 takže bude asi i dost žrát a povinný ručení už bude dražší.
Takže do čeho by jste asi tak šli být na mém místě?

Saxo nebo raději nějakého japonce (jejich auta se mi líběj, rodiče i brácha mají toyoty tedy japonce a nedají na ně dopustit, drží to jak zběsilý, nikdy nebyl žádný výrazný problém). VV v rodině nemáme, ale říká se že německá auta jsou dobrá auta. Tak nevím jak se rozhodnout a na jaké značky aut se zaměřit. Pořád v tom mám pěkný bordel...

To, že je ten Golf 1,9l ber jako bonus, tyto motory vydržely opravdu hodně. Bývalej kolega má tento motor v Passatu, najel na tom už 350 tisíc km a furt drží. I když turbo už mu tam chčije, ale nájezd je to úchtyhodnej, to dnešní motory jen tak nevydží. Spotřeba nebude tak strašná, nafta žere míň, než benzín, navíc to byl dřív běžnej objem pro nafťáky. Jen to povinný ručení je vyšší, nechápu proč se to furt tak blbě počítá.

Obyčejně se tvrdí, že turbo odejde tomu, kdo po delší svižné jízdě to po dojezdu hned chcípne. Mělo by se to nechat tak na minutku doběhnout na volnoběh. Druhá možnost, která se zmiňuje, je jet posledních deset kilometrů jako člověk.
Toho Golfa má i kolega z práce, nájezd něco přes 200K. Je to takovej kafemlejnek, ale spolehlivej. Aspoň to říká...

Jezdím něco kolem 6ti litrů.Ale není problém honit to za 8 :-)
Jen leju naftu a měním olej.Už mám za sebou druhý rozvody.Samozřejmě nepočítám rezavý výfuk a jednou měněný držák uhlíků s regulátorem v altíku.Jo a po pěti letech jsem měnil jednu žhavicí svíčku.

Jinak auto je denně v provozu po městě.

Pro toho rejpala icepower32: Dělal jsem v autoservise pár let.Z vlastní zkušenosti vím, že pokud přijel na servis japonec, vždy to bylo na dlouhý lokte a hlavně dost peněz.Druhovýroba toho moc nedělala, takže všechno originál.Ale třeba je již doba jiná, nepohybuji se v tom přes 6 let.
Myslím že VW není špatná volba a pokud se člověk k Tdi chová slušně, tak ho motor přežije.Píšu jen z vlastní zkušenosti.

Tak jsem omrknul to povinný ručení a to už je fakt pálka. Když sem to udělal na sebe tak to je něco kolem 6 000 Kč za rok, což je na mě opravdu dost. Měl bych to přes mámu na který jsou napsaný už dvě auta hezkejch pár let, takže by tam nějaký bonus byl, ale i tak je to fakt pálka.
Už ze začátku jsem si řekl, že chci max. obsah do 1.6l, větší si už opravdu nemůžu dovolit...
Ten golf se mi líbí, ale nevyužil bych jeho velikost, ten kombík je fakt hodně prostornej, na to že bych v něm většinou jezdil sám nebo s přítelkyní je to fakt zbytečně velký. Auto bych měl plný jen při vození lidí z nějakých akcí a to se mi vážně nevyplatí, ale jak říkám mít rodinu tak ho beru hned, jde o to jestli by vydržel do té doby než nějakou rodinu budu mít a to při najetých kilometrech nepředpokládám, i když píšete, že to jsou držáci asi by byl značně prohnilý a o bezpečnosti by se už moc mluvit nedalo, což bych u auta pro rodinu považoval na prvním místě.

slušné auto, dílů na vrákáčích mraky. Ale opět, auto si nemůžeš vybrat podle obrázků na internetu, musíš ho osobně omrknout a otestovat. Nemůžeš kupovat zajíce v pytli. Myslím že by se dalo jít s cenou ješte aj o trochu dolu. Lidi se snaží za ty vraky vytřískat co nejvíce peněz, ačkoliv hodnota auta jako takového je mnohdy jen okolo 10-15 tis.

Co se týče PV, tak těch 6000 tis. pro tebe, jakožto mladou osobu, vlastně první pojištěné vozidlo, bezeškodné předchozí léta žádné, je uplně adekvátní částka. 1500kč jako čtvrtletní platba. Na míň to nestáhneš, takže je prakticky jedno jestli si vezmeš 1.0, 1.2,1.4, nebo 1.6, cena za PV bude rozdílné již jen pár kaček.

Jo, ale je to kočkolap. Slušnej výkon, na machrování před diskotékou dobrý. Ale opět počítej vyšší náklady na palivo a takovej pomačkanej blatník nekoupíš za pár šupů na vrakovišti - takových aut jezdí hodně málo a čím vzácnější auto, tím dražší díly. Motor tam bude nejspíš něco běžnějšího, díly na motor seženeš.

Prý se dá udržet na nějakých 7 l/100km,

To znamená, že to standardně bude žrát nějakých 8 litrů, těch 7 s hodně lehkou nohou. A když už tam budeš mít takovej slušnej motor, myslíš, že budeš jezdit opatrně a pomalu jak stréc v klobouku? Prdlajz, prostě na to šlápneš.

Myslím že když bych neměl prachy na palivo tak by mi nic jiného nezbývalo, jasný je, že se čas od času rád rychle projedu a na těch 8 litrů se dostanu i mamčinym aygem. Ale jelikož by ty peníze nebyly tak bych holt lehkou nohu měl, myslím, že to bych zvládl, nejsem žádnej magor, raději si jedu v klídku bezpečně podle předpisů.

Promáčklej blatník bych si vyklepal sám, tam jde spíš o ty díly na motor a ty píšeš že by se sehnat dali. Takže co si o tom autě obecně myslíš? Je to naprostej úlet? Fakt mě zaujalo, líbí se mi hodně. Snad jedinej nedostatek je, že je to hyundai od korejců, takže nevim jak moc poruchový to bude, ale lidi si to v celku chválej, tak nevim...

Tak po spočítání paliva jsem okamžitě od nějakého coupé ustoupil. Rozhodl jsem se že si spíš pořídím nějakého trojkového golfa do 1.6, zatím sem nic moc pěkného nenašel, ale hledám tak snad něco najdu.
Díly sou na to laciný, auta celkem držej a lidi je doporučujou. Kdyby někdo o nějakém věděl dejte vědět ;-).

Jo, golfa III si z polovičky opravíš sám doma. Dílů mraky na vrakovištích i v obchodech. Brácha, otec i máti maj každej jednoho a vcelku spolehlivě jim slouží. Spotřeba u té 1,6 je do 6,5 litru.
Bacha na modely GTI, sice krásně jedou, ale příšerně chlastaj a hlavně - to auto je celkovej atyp. Od motoru po podvozek, včetně páčky na stěrače u volantu. Vzácný díly, drahý díly.

Golf III

Jen zběžně třetí inzerát:

před 14-ti dny dělaná nová olejová vana!!

To muselo být pěkný hovado, co s tím jezdilo. Prorazit olejovou vanu? Kde proboha jezdil? Už podle kol a nálepek je to auto po frikulínovi a bude na sračky, navrch huj, uvnitř hnůj.

Druhej je nějak levnej, ale pokud s tím jezdil na Ethanol a má to ozkoušený, tak zajímavá volba. Chtělo by to každopádně vidět a nečekat za 13 tisíc zázraky.

První odkaz nefunguje.

Golf4
- první inzerát málo info. Nemám rád stručný inzeráty, odrazuje mě to a budí nedůvěru, že majitel chce něco tajit.

- druhej dotaženej z něměcka, nutno přihlásit a udělat STK. Stav kilometrů chybí, ale stejně tomu údaji nemůžeš věřit. Na tohle by stálo za to se zajet podívat. Bacha, jestli to není opravenej vrak a vydáván za novej, automechanika s sebou.

- třetí přiznává i závady (vypadá to na převodovku), tady bys jasněji viděl, do čeho jdeš. IMHO majitel už nechce dávat prachy do opravy převodovky. Počítej s určitou počáteční investicí.

To muselo být pěkný hovado, co s tím jezdilo. Prorazit olejovou vanu? Kde proboha jezdil? Už podle kol a nálepek je to auto po frikulínovi a bude na sračky, navrch huj, uvnitř hnůj.

Tunerská plečka po puberťákovi. Ten předek na to navíc nepatří, patří na Vento. Tudíž to asi zbořil, nebo jen tak z hecu vyměnil? Kdo ví.
Ta vana hovoří za vše, ta "jaksi sama" neodejde.

Z těch nabízených se mi nejlépe jeví ta dotaženina z reichu.

Na ten čtyřkovej zelenej golf jsem odpověděl. Chlapík hnedka odepsal co všechno na autě dělal a proč ho prodává (koupil si nové, ta převodovka mu vadí) nemyslí si že by byla zničená, ale někým spíš blbě opravovaná.
Mám bratrance automechanika a bráchu, který se také v autech vyzná (dělá v automobilce a auta jsou jeho koníčkem) jezdí yarisem od toyoty a nedá na něj dopustit. Má ho už hezkejch pár let v 1.3 a je s ním nadmíru spokojen. Proto se teď rozhoduji mezi golfem 4 řady a yarisem rok 2000 nebo 2001 nejspíš v tří dveřku s obsahem motoru 1.0.

U mě zatím vede ten yaris, dá se sehnat za příjemné peníze auto je spolehlivé poměrně bezpečné a mě osobně se líbí více než golf (to už je věc v kusu). No a pak jsem v něm už mnohokrát jezdil a z jízdy jsem měl vždycky radost, je to taková raketka dost živé zároveň úsporné autíčko. Jezdilo se mi s nim opravdu dobře.

Tím bratrancem a bráchou jsem chtěl hlavně říct to, že ať už budu kupovat cokoliv automechanik u toho bude určitě, nechci koupit žádný vrak, tak se snad zadaří.

Přikládám odkaz na jednoho z yarisů, který se mi dost líbí:

http://auto.bazos.cz/inzerat/20515818/Toyota-Yaris -Vanocni-cena-.php

Ahoj všem, opět Vás vítám s dotazem.
Stále jsem ve stádiu kdy hledám vhodný automobil. Jsem plně rozhodnut.

Buďto nějaká toyota yaris:

http://auto.bazos.cz/inzerat/21463752/Toyota-Yaris -10-VVTi-Nizka-spotreba.php

Nebo nějakej trojkovej golf (je na mě už moc starej, ale nějakej ten kabriolet by se mi celkem líbil.

http://auto.bazos.cz/inzerat/21469879/Prodam-Vw-go lf-3-Cabrio.php

A nebo to co se mi zatím líbí asi nejvíce čtyřkovej golf:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/volkswagen/golf/ 12066260?goFrom=list

Co si o těchto autech myslíte? Je to dobrá volba? Který z těchto aut by u Vás měl přednost?

Těším se na odpovědi :-).

Ten Golf vypadá slušně co se týká laku. Na takový počet najetých km je to s největší pravděpodobností bořený a následně stříknutý. Interiér je také slušný, schází mi tam foto kufru a motorového prostoru tam by se dalo leccos odvodit. Jinak proti Golfům nic ve zlém synek měl III řadu 1,8 66 Kw a jezdilo se s ním za 5,5 l/100, držák, hbitý a i rychlý

Nakonec jsem se rozhodl úplně jinak. Můj bratr v autech znalý má kamaráda, který v autech dělá už delší dobu, ostatně celá jejich rodina.

Prý zkusí po něčem pěkném do 35 000 Kč mrknout a do týdne dá vědět, takže si raději počkám na auto, které prošlo rukama automechanika, který na mě nebude chtít vydělat. Přece jen oni jsou znalci, já totální amatér. Tak uvidím, až něco bude určitě to sem i s fotkou mrsknu :-).

Šestnáctileté auto, najeto 98 tisíc.....dobrej kauf :-)
PS: majitele bazaru znám moc dobře, pár aut jsem pro něj dovezl.Zapomeň na to, a koukni po solidním vozidle.

EDIT: Po zkušenostech mého dobrého známého, auto je solidní.Jen nesedí cena za tenhle držák, alespoň co se motorů týče.

No ten tacháč je jasně stočenej. Kdyby měl najeto 98 tisíc určitě nebude za 30 táců, něco tam smrdí to je pravda :-).

Už nějakou dobu mám zamluveného trojkového golfa 1,6 GT, třídvéřko za cenu 35 tisíc. Najeto 189 103km, ročník 96, klimatizace, 2x airbag, servo, okna a zrcátka v el. Rozvody dělané před rokem, nový výfuk, stk ještě dva roky platná. V černé barvě, decentní tuning v podobě předních a zadních lamp. Podle fotek žádná viditelná koroze. Vypadá opravdu pěkně, mám ho zamluvený. Pán je soukromník žádný bazar, odpovídá velmi detailně vypadá tedy dost důvěryhodně. Jakmile přistanou peníze na účtu pojedeme se na auto podívat a uvidíme :-).

Mám tenhle přiškrcenej motor ve Fabii a nejsem z něj nadšenej. Je na něm extrémně znát těžká noha, zezačátku s ním měl děda problémy kvůli jednomu z válců, poslední roky (ťuk ťuk) jezdí bez zásadnějších problémů.
K jízdním vlastnostem. Proti 50kW verzi je o něco méně pružný. Nebyl by pro mě problém jezdit s ním po Praze za 12 litrů a ani by to nebylo poznat na jízdě proti 7 litrům. Nemá rád zimu, v aktuálním počasí po městě s hodně lehkou nohou kolem 9 litrů a to jsem všude poslední a plyn šlapu na milimetr, v létě jezdím za 7. S Fabií nejezdím naprostou většinu času příliš akčně, ale krátké nájezdy na dálnici občas znamenají dlouhé vteřiny plyn na zemi a točení k červenému poli, abych se dostal mezi kamiony (0-100 za 16,5s). Motor nemá moc výkonu, nad 3500 nasadí "nasranej" zvuk a ručička otáčkoměru zvolní, což není s plynem na zemi a kamionem za zadkem moc příjemný pocit. A nemá sílu na cesty ve více lidech. Jeli jsme v tom 4 s kufrem naloženým po vrch (zadek jsem táhnul po zemi), na dálnici jsem stěží udržel 110. Nejhorší byly rozjezdy do kopců, kdy jsem musel motor strašně vytáčet a stejně se mu na vyšší převod nechtělo jet, skončil jsem někde u 3 na 4500 RPM.
Ke kladům bych přidal jízdní vlastnosti, když už se auto rozpohybuje. Jízda stálou rychlostí bez brždění je celkem úsporná. Problém nejsou ani kopce na dálnici. Při zachování nízké průměrné spotřeby udržím bez problémů rychlost do kopce, tachometrových 150 i do kopců udrží bez problémů (ale nezrychlí), na rovince občas vyleze až ke 175.
Shrnuto - na cesty jednoho, dvou lidí v pohodě, není to závodník, ale stačí. Pro tři a zavazadla už je to slabé.

Ideální pro tuhle velikost auta by byl výkon kolem 65kW. Bylo by slušně svižné pro jednoho a stále použítelné i při plném osazení.

Děkuji za super obsáhlý názor. Každopádně nepotřebuji žádné dělo, i když mám rád svižnější jízdu. Myslím že takové polo by mi bohatě stačilo (nechci se v tom zabít). Je to už to novější (rok 2000), design uvnitř určitě hezčí než v golfu, ale spíše pro ženskou.

Na mě pořád dělá větší dojem starší trojkovej golf v pěkném stavu. Co si o něm myslíte? Je po psaný o nějaké tři příspěvky výš.

Děkuji za názory :-).

Prodam ti Almeru, nechces? :) Ale je to rok 1998, jenze jsou lepsi nez ty po r. 2000, ktery jsou krizeny s Renaultem. Benzin 1.6 (66kW), klima, okna i zrcatka el. Prevodovka automat. Chci koupit kombika nebo nejakej VAN, v Almere nesvezu rodinu se dvema psima boxerama :)

Jasny, ja tomu rozumim, resil jsem to dilema docela dlouho, jestli to vzit nebo ne, ale to auto proste bylo hrozne krasny a japonsky :D Pokud to teda myslis z duvodu, ze se bojis poruch. Jsem si vedom, ze je u nas zakorenena neduvera k automatum a ze to bude prekazka pri prodeji :) Jen pro info, je to tahle (fotky jsou starsi, ale vypada porad stejne) http://www.nissanclub.cz/vozidlo/nissan-almera-202 3#photos

No diky automatu o malinko vic nez manual. Moc s ni nejezdim a prakticky jen po meste. Meril jsem si jednu delsi cestu a to vyslo asi na 7,2 (technicak pise 6,9). Ted v zime a v zavejich snehu to bylo 13. Mam dost lehkou nohu. No a co se tyka vad... Na kufru se zacal loupat vrchni lak metalizy, v kompresoru klimy nebo altiku zrejme zvoni lozisko, tlumice maj asi svy nejlepsi casy uz taky za sebou. Nejvetsi nemoc Almer (prorezly prahy) jsem delal vloni. Na lemech zadnich blatniku sem tam nejakej pupinek taky uz je. Takze to jen aby to nevypadalo ze se to snazim za kazdou cenu prodat a jen to nechvalil :)
Ja na tom prodeji nejak zvlast netrvam, kdyz se nikdo nenajde, tak ji proste dojezdim, dokud neco totalne nezdechne a pak pujde "se vsemi poctami" :D