Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kalvados

Dala som si skvapalniť nadbytok minuloročnej úrody ... čítala som o nejakom vyfukovaní počas prvého týždňa. Vie niekto poradiť, ako sa to robí? Zatiaľ len fľaše naplnené do polovice otváram na pol hodiny každý deň, ale nemyslím, že to veľmi pomáha:-/

S touto pálenkou se nechají dělat různá kouzla. Ta protivná chuť se po uležení do 1/2 roku ztratí, jinak je potřeba vědět, že se jedná /z ofic. pálenice/ o 50% alkohol, což ovlivní chuť. Znám lidi co do toho dávají vyluhovat různé byliny, dobré je sehnat si dubový soudek cca 3-5 l, po 3/4 roce v něm pálenka zežloutne a chuť silně připomíná wisky. Stejného efektu se údajně dosáhne vhozením hrsti dubových špejlí nebo větších hoblin do demižonu nebo lahve. Takže na vyhození to určitě nebude.

Hele, jsem z Valašska, pálenic je tu kolem dost. Pálím slivovici jen ze švestek a kalvádos jen z moštu. Nezažil jsem u sebe ani u známých žádnou protivnou chuť nebo cokoliv podobného, jen je to ze začátku ostřejší. Proto mají v pálenicích ultrazvukovou vanu. Z oficiální pálenice /jak píšeš/ neteče 50 proc alkohol, ale 56 až 70 procent podle toho kolik bylo cukru v ovoci na podzim a jak úspěšně proběhlo vykvašení a pak se ředí vodou. Protivná chuť vzniká tehdy pokud kvasíte a pálíte "zahradní směs", neboli co zahrádka dala + ovocné kompoty atd. To opravdu kolikrát smrdí a chutná jako benzín. Opravdu nevím co jinak všichni máte....

Méně pij a pořádně čti, nepíšu že z pálenice teče 50% alkohol, ale z logiky textu je zřejmé že padesátku si domů přivezu, alespoň v našem okolí ji takto ředí už po vypálení.My ji tu upřednostňujeme, protože po těch nakoupených sra...ch z obchodu akorát bolí hlava a nikdo neví z čeho to je vyrobené.
Když to někdo pálí sám doma, tak to je podle každého chuti, pokud je to poslední dokap kolem 35 %, tak to je dobrý tak na mytí oken..

Ešte niečo mi nie je jasné. Kvas som založila 27.9.2012 a do výpaľovne som odniesla 4.1.2013. Stále som mala ešte 5% cukru, určite to nebolo super vykvasené ... učila som sa za pochodu, ale môže sa ten cukor odraziť na kvalite destilátu, alebo mi znížil len výnos.