Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kalvados

Dala som si skvapalniť nadbytok minuloročnej úrody ... čítala som o nejakom vyfukovaní počas prvého týždňa. Vie niekto poradiť, ako sa to robí? Zatiaľ len fľaše naplnené do polovice otváram na pol hodiny každý deň, ale nemyslím, že to veľmi pomáha:-/

Ešte niečo mi nie je jasné. Kvas som založila 27.9.2012 a do výpaľovne som odniesla 4.1.2013. Stále som mala ešte 5% cukru, určite to nebolo super vykvasené ... učila som sa za pochodu, ale môže sa ten cukor odraziť na kvalite destilátu, alebo mi znížil len výnos.