Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké zimní gumy koupit

Potřebuji koupit zimní gumy do městského pražského provozu a jeho okolí. Uvažuji mezi Continental Winter Contact TS 800, Nokian W+ a Bridgestone Blizzak LM 30. Co mě doporučíte koupit? A máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými pneumatikami?

zimni-pneumatiky

Ja by som sa priklonil k Bridgestone, aj keď osobnú skúsenosť nemám zo žiadnou z vyššie uvedených.Určite sú všetký kvalitné a bol by si s nimi spokojný.Ja som vyberal pred dvama rokmi a môjim favoritom boli Good year ultra grip 7+ /175/65/R14/.Nakoniec predajca zaspal, tak som zobral MP 52 Nordicca Basic M+S a som spokojný.

Bavil jsem se s pár lidma co dělaj v servisech a maj několik aut. Všichni do jednoho se shodli, že letošní modely zahraničních pneumatik se moc nepovedly, že jsou z příliš tvrdých směsí a objednali mnoho loňských Barumek. A jelikož to jsou lidé kterým opravdu věřím a vím, že mají různé zahraniční pneumatiky na autech a nikdy neporadili špatně, tak obouvám na Fabii Barum.
Když se ohlédnu na minulé roky co si dával kdy na auto táta, tak nikdy nezklamaly Continentaly.

Do města je to v podstatě jedno - nízké rychlosti a rychlé ošetřování vozovek v rovinatém terénu neklade nějak přehnané nároky. Snad jen odvod vody z běhounu v mokrém prostředí. Do města doporučuju odolnější modely - jak vůči oděru, tak proti poškození stélky.

určitě bych polemizoval (mírně řečeno) s názorem, že "do města je jedno jaké zimní pneu vybrat". Největší rozdíly mezi dobrými a zimními pneu totiž nebývájí v záběru na zasněžené vozovce (a ten ani není tak důležitý pro bezpečnost v zimním provozu), ale v brždění a ovladatelnosti na mokru a břečce. Jinak řešeno, aby zimní pneu, která má záběr na sněhu, taky dobře brzdila a byla odolná aquaplayingu na mokru rozsolené břečce.

Když mimo město zabrzdím kvůli vlastnostem zimní pneumatiky o nějaký ten metr později může to být v lepším případě jen "škarpa" anebo, ale ve městě je mnohem pravděpodobnější, že neodbrzdím ha někým lépe obutým, anebo dokonce před chodcem, kterému nedošlo, že auto, kterého dříve nemohlo vidět nezastaví na místě.

Proto jsou často ve městě kvalitní zimní pneumatiky důležitější než někde na okrskách.

Jinak k porvnímu dotazu mezi CONTINENTAL, NOKIAN a BRIDGESTONE velké rozdíly nejsou,
ale nejenom proto, že CONTINENTAL vyhrává většinu testů, ale z vlastní zkušenosti bych z těchto asi vybral právě ContiWinterContact.

V eshopu Pneumatiky levně je mají levně a všechny 3 tyto značky zatím skladem k dodání do druhého dne. Nokian tam mají za 1546 Kč a Continental po slevě za 1673 Kč. Takže jestli si chcete za Conti připlatit 500Kč za všechny 4 pneu, asi bych jiné neřešil. Jinak i Nokian anebo Bridgestone nejsou špatné a podobně jako Continental vychází cenově i v testech taky Dunlop anebo Goodyear ...

Ač po dálnicích jezdím rychle, tak ve městě zásadně dodržuju 50km/h a rozumné odstupy.

Jasně jsem taky napsal, že do města bych hledal gumy podle schopnosti odvádět vodu. Samozřejmě bych se vyhnul tomu nejlevnějšímu z Číny, Indie a spol., ale taky bych nekupoval Continentaly, Micheliny a spol.

Zbytek mi připadá už jako virální reklama.

Len môj osobný názor - málokto jazdí autom v normálnej prevádzke na hranici fyzikálnych možností pneumatík a auta. Drvivá väčšina ľudí sa k tejto hranici ani nepriblíži. Len malá skupina vodičov je schopná túto hranicu rozpoznať (obvykle závodní jazdci). Rozdiel medzi pneumatikami je v tom, kde sa táto hranica nachádza. Podľa mňa svoju službu splnia (pre väčšinu ľudí) aj tie najlacnejšie zimné pneumatiky, samozrejme dôveryhodných značiek.
Osobne preferujem pneumatiky, ktoré majú čo najmenšiu hlučnosť.

Mně to jasný, když vidím Fabie v levým pruhu. Je to nějaký divný. Žere to, nejede to. Když vjedu do levýho pruhu na prázdný dálníci, tak můžu jet klidně na 3 do 110 a stejně je za mnou hned blikající auto. A když přijedu ve 120 na 5 pod kopeček, tak musím poslušně do pravýho a v půlce kopce podřazuju.

Já měl Fábku 1.4MPi 50kW a ta jezdila docela dobře, maximálka tacho 180 (dle GPS nějakých 170km/h), na jakékoli dálnici furt na pětku, jediný problém byla akcelerace do kopce, tam to prostě už netáhlo. Ale závodit se s tím v omezené míře dalo :-)

edit: jinak já na předjíždějící "slabší" auta nikdy neblikám, pokud to není "levičák" (tj. nenechává předjet, i když by bez problémů mohl - tj. v pravém pruhu má dost místa), považuju to za automobilistické chucpe. Protože jak říká Jar-Jar Binks: "There is always a bigger fish!" ;-)

no já rozhodně nejsem závodní jezdec a 130 po sněhu jezdím jen když si to můžu dovolit (= prázdná dálnice, dobré podmínky viditelnosti). Divil by ses ale, kolik lidí dokáže jet 80-90 v husté dopravě a velké chumelenici (např. řidiči kamionů)... ;-)

Ale je třeba říct, že právě jízda touto rychlostí mi dala hodně - naučil jsem se číst reakce auta a vibrace volantu. Bohužel nové auto je těžší, je přecpané elektronikou, takže už to není úplně o "čtení chování", ale o "točení volantem"

edit: ještě k jízdě po sněhu: paradoxně není problém samotný sníh (nejlépe se jede po neujetém), ale o vyježděných (nebo ještě hůře vybržděných a uklouzaných) kolejích, ze kterých se leckdy nedá vůbec vyjet, a pokud ano, tak za cenu hodně nebezpečného manévru.

Klobúk dole, patríš medzi skúsených a talentovaných vodičov, takže pre Teba určite má zmysel vyberať pneu podľa jazdných vlastností v hraničných oblastiach.

Nechcem Ti do toho kecať, ale naozaj si myslím že 130 po snehu znamená nekalkulovateľné riziko. A je jedno, či je to diaľnica a či je prázdna. Píšem to ako aktívny vodič, 25 tisíc a viac km ročne, štyri kruhy, kopec koní a drahé zimné pneumatiky.

já ročně najedu těch 35-40 tisíc, rekord je 60 tisíc :-); jezdím přes 10 let. Zatím bez havárek a dokonce i bez bodů. :-)

Jinak ve srovnání s jinými se nepřipadám jako ten nejrychlejší "závodník" a spíše bych se zařadil k těm opatrnějším. Ani zatáčky už neprojíždím smykem jako zamlada. :-D.

P.S.: k té rychlosti: 130km/h na čisté sněhu na prázdné dálnici je v zásadě jen o tom, že máš o hodně delší brzdnou dráhu. Ovladatelnost je OK. Kdybych to měl brát ad absurdum, je 130km/h hodně i za slunečného počasí na perfektní dálnici, protože i tehdy ti např. může prdnout pneumatika na skrytou vadu nebo upadnout celé kolo. všechno to je o míře rizika. A když vezu ženu a děti, jezdím velmi opatrně, většinou na tempomat.

Kvůli těm klouzajícím kolejím vozím v autě vojenskou lopatku. A k tomu si furt slibuju, že přihodím do kufru pytlík s pískem, ale to by chtělo si na to taky někdy vzpomenout ho tam dát.
Jinak k pneumatikám - vybírám gumy za dobrou cenu od dobrých značek, tedy žádná Čína, ale ani žádný high-end modely. Na léto jsem koupil Continentaly za 1800Kč/ks (od února podražili na 2500Kč, ceny jdou sakra nahoru!), na zimu však mám nějaký obyčejný Matadory, kdy jsem je od kolegy koupil za 1500Kč celou sadu (protože rozbil svoji oktávku a já koupil oktávku). Zatím slouží dobře, vyjel jsem všude. Nebydlíme však nikde na horách a jezdím po hlavních tazích, takže ani žádný extra super gumy nepotřebuju.

docela dobré testy byly v posledním časopise dTest. Víceméně se umístila uprostřed startovního pole.

Průměrná cena (Kč) 1 370 Kč
MOKRÁ VOZOVKA uspokojivě (44 %)
* Ovladatelnost dostatečně
* Brzdění uspokojivě
* Aquaplaning: rovná vozovka uspokojivě
* Aquaplaning: zatáčky uspokojivě
* Směrové vedení uspokojivě
SNÍH dobře (61 %)
* Rozjezd uspokojivě
* Brzdění dobře
* Trakce, směrové vedení dobře
SUCHÁ VOZOVKA dobře (63 %)
* Ovladatelnost dobře
* Brzdění uspokojivě
* Jízdní stabilita dobře
NÁLEDÍ dobře (62 %)
* Brzdění dobře
* Směrové vedení dobře
OPTŘEBENÍ velmi dobře (90 %)
VLIV NA SPOTŘEBU POHONNÝCH HMOT dobře (72 %)
HLUČNOST dostatečně (37 %)
* Vnitřní uspokojivě
* Vnější dostatečně
* Hodnota vnějšího hluku 74 dBA
CIZORODÉ LÁTKY velmi dobře (90 %)
* Obsah PAU 0,482 mg/kg
RYCHLOSTNÍ ZKOUŠKA velmi dobře (100 %)
* Kategorie:
* 175/65 R14T
* 195/65 R15T