Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké zimní gumy koupit

Potřebuji koupit zimní gumy do městského pražského provozu a jeho okolí. Uvažuji mezi Continental Winter Contact TS 800, Nokian W+ a Bridgestone Blizzak LM 30. Co mě doporučíte koupit? A máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými pneumatikami?

Do města je to v podstatě jedno - nízké rychlosti a rychlé ošetřování vozovek v rovinatém terénu neklade nějak přehnané nároky. Snad jen odvod vody z běhounu v mokrém prostředí. Do města doporučuju odolnější modely - jak vůči oděru, tak proti poškození stélky.

určitě bych polemizoval (mírně řečeno) s názorem, že "do města je jedno jaké zimní pneu vybrat". Největší rozdíly mezi dobrými a zimními pneu totiž nebývájí v záběru na zasněžené vozovce (a ten ani není tak důležitý pro bezpečnost v zimním provozu), ale v brždění a ovladatelnosti na mokru a břečce. Jinak řešeno, aby zimní pneu, která má záběr na sněhu, taky dobře brzdila a byla odolná aquaplayingu na mokru rozsolené břečce.

Když mimo město zabrzdím kvůli vlastnostem zimní pneumatiky o nějaký ten metr později může to být v lepším případě jen "škarpa" anebo, ale ve městě je mnohem pravděpodobnější, že neodbrzdím ha někým lépe obutým, anebo dokonce před chodcem, kterému nedošlo, že auto, kterého dříve nemohlo vidět nezastaví na místě.

Proto jsou často ve městě kvalitní zimní pneumatiky důležitější než někde na okrskách.

Jinak k porvnímu dotazu mezi CONTINENTAL, NOKIAN a BRIDGESTONE velké rozdíly nejsou,
ale nejenom proto, že CONTINENTAL vyhrává většinu testů, ale z vlastní zkušenosti bych z těchto asi vybral právě ContiWinterContact.

V eshopu Pneumatiky levně je mají levně a všechny 3 tyto značky zatím skladem k dodání do druhého dne. Nokian tam mají za 1546 Kč a Continental po slevě za 1673 Kč. Takže jestli si chcete za Conti připlatit 500Kč za všechny 4 pneu, asi bych jiné neřešil. Jinak i Nokian anebo Bridgestone nejsou špatné a podobně jako Continental vychází cenově i v testech taky Dunlop anebo Goodyear ...

Ač po dálnicích jezdím rychle, tak ve městě zásadně dodržuju 50km/h a rozumné odstupy.

Jasně jsem taky napsal, že do města bych hledal gumy podle schopnosti odvádět vodu. Samozřejmě bych se vyhnul tomu nejlevnějšímu z Číny, Indie a spol., ale taky bych nekupoval Continentaly, Micheliny a spol.

Zbytek mi připadá už jako virální reklama.

docela dobré testy byly v posledním časopise dTest. Víceméně se umístila uprostřed startovního pole.

Průměrná cena (Kč) 1 370 Kč
MOKRÁ VOZOVKA uspokojivě (44 %)
* Ovladatelnost dostatečně
* Brzdění uspokojivě
* Aquaplaning: rovná vozovka uspokojivě
* Aquaplaning: zatáčky uspokojivě
* Směrové vedení uspokojivě
SNÍH dobře (61 %)
* Rozjezd uspokojivě
* Brzdění dobře
* Trakce, směrové vedení dobře
SUCHÁ VOZOVKA dobře (63 %)
* Ovladatelnost dobře
* Brzdění uspokojivě
* Jízdní stabilita dobře
NÁLEDÍ dobře (62 %)
* Brzdění dobře
* Směrové vedení dobře
OPTŘEBENÍ velmi dobře (90 %)
VLIV NA SPOTŘEBU POHONNÝCH HMOT dobře (72 %)
HLUČNOST dostatečně (37 %)
* Vnitřní uspokojivě
* Vnější dostatečně
* Hodnota vnějšího hluku 74 dBA
CIZORODÉ LÁTKY velmi dobře (90 %)
* Obsah PAU 0,482 mg/kg
RYCHLOSTNÍ ZKOUŠKA velmi dobře (100 %)
* Kategorie:
* 175/65 R14T
* 195/65 R15T