Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím poradte z vlhnutím v dome :(

Kúpili sme 45 roč.dom , začali sme prerábať: staré podlahy sme vytrhali ,dali sme novu izoláciu,zabetónovali . Na strop sme dali konštrukciu zateplili,nejaký igelit,sadrokartón a samozrejme sme vymenili okná.A začalo sa diať niečo hrozné od stropu asi 30 centimetrov bol mokrý pas a samozrejme sme prekurovali a vetrali ale nepomohlo .Neviete čim to môže byť ,mi si nevieme rady . Pas sa objavuje len na severnej strane ale rohy izieb sú všade mokré a len jeseň, zima.AK viete pomôžte !!!

jedna se asi o zdeny dum, pod stropem bude železobet.věnec, který tvoří tepelný most - ochlazuje stěnu a proto se sráží vlhkost a kondenzuje voda.
V rozích to samé - roh je ochlazován zvenku větší plochou a proto se sráží vlhkost.

Doporučuji zvenku nalepit izolaci alespon 2cm, alespon 0,5m - přesah vence o 10-20cm, rohy také takto "zpevnit".
Dalo by se to udelat jako falešná bosáž-kamen. obklad.
prostě fasad. polystyren 2-5cm, udelat rýhy jako spoje kamenu (obrousit poliš) a pak lepidlo, omítku.
u věnce nezapomenout na oplechování (nebo skosit hranu na 60° a použít vodoizol sterky apod.,chemii.

Nejlepší by bylo zateplit celé.

pokud budete částečně zateplovat, nezapomente na okna, dají se 2cm orámovat, ostění bych také udelal.

Poliš budete asi muset vrtat hmoždinkami, nejsem si jist přídržností bez spodních-soklových lišt (ukončení dole u soklu domu)

Jen jestli vám to dovolí majitel domu.

No mury sú škvaro TEHLA LEN 30CM :Akurát izolujeme podlahu v 1 izbe :izolácia na vrch pôjde drevený rošt ,polystyrén 10 na na vrch OSB dosky .je to dobrý nápad ,keď vlhkosť je 70-80 nebude to robiť šarapatu ?a ešte musí isť pod izoláciu penetračný náter či nie? Dom chceme zatepliť 12cm polystyrén, dúfam že to bude stačiť? Ináč kúrime vetráme :D A ešte chcem poďakovať všetkým za odpovede, ďakujem:D

nater si myslím, že je příliš drahý, (vím, že to je 1-5tis dle plochy) asi
ale mohl by akutne pomoc.- je to nevýhoda zateplení zevnitř...

Zateplení 12cm - zkuste si spočítat kolik Vás vyjde 15cm, čím víc tim lépe, práce je stejná, snad hmoždinky dražší? zkuste dotaci, jestli někdo nepustí - ale to je složité.
Pozor na ostění - okna zvenku - radši bych dal 2a víc cm, klidně i osekal omítku, aby jste dostal větší tl.izolace.

Podlaha - proč dřevěný rošt? Dejte izolaci (asf. spáry dělají boule) vyrovnejte kačírkem do rovna, dejte desky polystyren - 2x 5cm, přes spáry(na vazbu).
Pak muzete dát geotextili nebo neco podobného(i igelity stačí) - ochráníte si polystyren při pokládce nebo nemusíte (tvrdý polystyren je skoro podmínkou - nevím zda stačí obyč. pěnový)
Pak bych dal 2x desky osb nebo dřevotřísku a osb apod. dl ceny.

Rošt pokud má sloužit jako nosný, se musí impregnovat, časem se může kroutit, hnít...

Pokud dáte vše na plochu a podklad je rovný, únosný, rošt je zbytečný.

zkuste se podívat na podlahy nebo se poradit s podlahářem.
Abych vám netvrdil nesmysly.

super rada dotácia by nevišla tam sú hrozne podmienky :vyrovnať kačírkem to neviem čo je ?Ale ako nápad to je dobre a hlavne ušetrime na rošte . medzi izoláciu a polystyrénom sa nedáva nijaká geotextília?No neviem ako uchytíme osb dosky keď tam nebude rošt nebude sa to hýbať, keď to bude len na vrchu položene ?

Pod stenou je hydroizolacia aj cokel sme zateplili ,dali sme pupkatú fóliu a zahádzali makadamom (ZVONKA).Na podlahu nemôžme dat viac ako 10cm lebo sme znižovali strop a to by bolo už moc ,to by som aj ja potom mohla žiarovky meniť a to mam 157cm :D .Koľkátkou teda mame zatepliť severnú stenu 12cm bude malo ?
Takže na spodok :Ipa,5 cm polystyrén, další 5cm polystyrén, osb dosky 2x a pravačka dobre ?Ta stena vlhne na severnej strane asi tak 15 cm od stropu .ĎAKUJEM ZA RADU